Téma: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Dobrý den, zapojim sem si ve svém voze Honda Civic EJ9 1.4iS 66kW  hudbu (autorádio Pioneer, zesilovač Magnat Classic 180) a při sepnutí mi klesne volnoběh až na 300ot/min. divné je, že motor nezdechne, klidně se drží na 300. za studena se chová motor jako by nic, na sytič má normální otáčky. Po zahřátí už to tak není, spadne na 300 a motor se samozřejmě značně klepe a není to pro něj ideální. Po odpojení zesilovače opět 750otáček. Proto jsem zesilovač ihned odpojil. No, na co se teď ptám. Jak tento problém vyřešit? Dodat do cesty kapacitor? Silnější baterie? Lepší alternátor? Nebo se to snad dá vyřešit i jinak? Díky za odpověď a přeji hezký den Bhm1

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Skôr by som hľadal chybu v motore a nie v hudbe. Natoľko ti zosiľňovač na 100 % nezaťaží alternátor, aby ti ten znižoval otáčky...

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

A když rosvítíš světla, nebo zapneš něco, co má odběr adekvátní- /radio+zes./, tak ti taky spadne volnoběh?
Puč si někde klešťák a změř odběr. / V nouzi voltmetr na baterce- jestli při zapnutí nemá  velký pokles, ať vyloučíš nějakou botu v zapojení.

(upravil bhm1 5. 7. 2012 16:56)

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

pokud zapnu světla a třeba ventilátory na maximum tak volnoběh také spadne, ale třeba jen o 80ot. ne o 500. Zaráží mě, že pokud mám sub připojen, volnoběh je nízko, odpojim a je normálně.. hmm V čem by bylo blbé zapojení? Zapojené to mám stejně jako jsem to dělal na mnoha jiných vozech a nikdy nebyl problém. Není tam v podstatě ani co pokazit.

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Proto jsem radil změřit odběr- jestli odpovídá. Pokud máš cca 2x50W žárovky+ zadní 2x5W a ventilátor si taky něco veme, tak ti to bude brát okolo 15A. S otáčkama ti to podle tebe moc nezacvičí, tak ten sub musí brát podstatně víc. Já ale neznám parametry toho tvýho aparátu, musíš někde vyčíst kolik je klidový odběr, nebo kontaktuj někoho z fóra kdo tyhle věci spravuje.

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

v první řadě bych zkusil změřit baterku a hned po sléze alternátor. Ono sice záleží i jak na tom ten zesilovač je ale 180W ( ono to ani 180W podle mě neodebírá) aby pohnulo s volnoběhem je blbost.
Na druhou stranu pokud ti klesají otáčky i při zanutí světel tak to něco znamená.

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

pokud bereš napájení přímo na svorkách akumulátoru, zkontroluj jeho nabíjení a kostřicí pásek mezi motorem a karosérií ...

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Pokles otáček při zapnutí světel je běžný úkaz u menších motorů. Setkal sem se s tím u mnoha aut. Otáčky při zapnutí světel poklesnou, ale není to nic hrozného, když zapnu vše co v autě mám na plný výkon, dostanu se na volnoběh kolem. 700otáček, což je pořád v normě. Jakmile ale zapnu i sub, zhoupne se mi to až na 300. Kostřící pásek proměřím a mrknu se tedy i na odběr zesilovače. Baterii také proměřim, ale ta by měla být v pořádku, je relativně nová.

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

no já nejsem takový mechanik ale máš přece 1.4. Segra ma peugeota 106  známý má 206 v obou dvou jsou motory nějaké do 1 nějaké 960 ccm a při zapnutí světel ani při zapnutí ventilátoru a autorádia na plne koule se volnoběh nehne ( pokud to není v zimě v -20  a za studena)

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Kamarád měl také 206 v 1.1i a nehlo se to, ale u jiných motorů jsem se s tímto úkazem již setkal. U Fábie sem se s tím setkal také. Uvidíme v čem to je. Napadá mě možná alternátor jestli už není vyběhaný, nebo jen očistit vynutí, no nevim. hmm

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

dojebané káble alebo skôr ich kontakty

Web

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Diagnostika nic?

(upravil mat00 6. 7. 2012 21:25)

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Ja mám zapojený Rodek R480i v Smarte Fortwo a keď mne neznižuje voľnobeh, tak pochybujem, že by znížil voľnobeh tebe. Myslím ako tým odberom, verím ti, že ti behajú otáčky smile BTW: Žiarovky mám 2x65W a 2x10W smile Tiež by som skúsil pozrieť tú baterku alebo alternátor. Možno ti pri nadmernej záťaži brzdí alternátor motor. Ale to je len moja domnienka...
Otáčky by ti pri zapnutí svetiel mali klesnúť len na chvíľu, kým ti alternátor po naštartovaní zase dobije baterku, potom by nemal byť problém. Jedine ak máš vybitú baterku a nestíha ti alternátor dobíjať, inak neviem potom

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Tak jsem to včera měřil a výsledky jsou takové. Motor nenastartovan - baterie naprázdno 12.2V, zapnutí světel, ventilátory na maximum a hudba také na maximum a výsledek 11.7V Pokud jsem nastartoval, hodnoty se pohybují takto. Baterie bez zátěže 14.2V při zapnutí světel 14V a zapnutá světla, ventilátory a hudba na maximum 13.6V. Tudíž sem znova prohlédl kabely a nic nenašel. Tak sem ještě kontroloval cinch kabely a na jednom místě jsou procvaklé. Uvidíme, zda to bude tím. hmm kostřící kabel je v pořádku.

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

... akumulátor s napětím 12,2V je vybit na cca 30% !!! Zkus ho dobít mimo auto a po dvou hodinách po ukončení nabíjení proveď zátěžový test, který ti ukáže, jak je na tom ve skutečnosti.

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Akumulátor dobiji až bude doma nabíječka. Dnes jsem sundal celou škrtící klapku, protože jsem se na netu dočetl, že by to mohlo být i tím. Světe div se, když vyřadim, otáčky spadnou na cca. 1100 a poté hned na 800 a níž už to nepadá. Klapka sice zanesená nějak extrémně nebyla, ale jestli tam nějaká nečistota v přechodu byla? Netuším. Nicméně baterii nabiji a proměřim také.

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Doporučil bych také profouknout váhu vzduchu, dělám to stlačeným vzduchem k PC.

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Váhu vzduchu nepročistim... To bych ji musel nejprve namontovat do vozu, aby zde byla big_smile Mám pouze čidlo smile Teď jsem opět jel a jediné kdy spadne motor níž, ale hned se vrátí je, když brzdim motorem a sešlápnu brzdu a vyřadim. Asi jak je větší odběr od posilovače, tak to padá. hmm Nevím

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Já bych to viděl na altík... možná nakopnutej regulátor.

(upravil cat-can 12. 7. 2012 16:29)

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

U Civiců tohle je schopný dělat špatný nebo zanesený IACV ventil - volnoběžný obtok škrticí klapky. Pohledej na honda-club.cz

(váha vzduchu je na benzínových Hondách MAP senzor, a problémy s ním nebývají)