(upravil DJ_Rix 9. 8. 2012 20:23)

Re: Projekt MIR50

Koukám že se neflákáš righte,máš to pěkný smile

EDIT: Pajcíř je někdo úplně jiný Danharde,to si v těch učených knihách nastuduj taky,než někoho začneš nactiubírat označením pro podvodníka.

Re: Projekt MIR50

right13: Parádní práce, asi jako každý jsem zvědav jak se to bude chovat. Držím palce ať to čekání na tranzistory není nekonečné a chodí to na první šup smile

danhard: Celá ta diskuze ohledně pajcování je dle mě úplně nesmyslná a na celý tento projekt vrhá akorát špínu a to neoprávněně. Jak right napsal, autor o tom věděl a nepozastavil ten vývoj. Samozřejmě to stejné pojmenování je problém, který se děje všude, ale rozhodně si nemyslím že s tímto záměrem to tak zde uveřejnil right. Je to ponaučením pro všechny co příště přijdou s podobným nápadem. Ale rozhodně bych righta neobviňoval z nějakého pajcování. Akorát to připoutává více pozornosti a to hlavně té negativní a důležité postřehy jako je právě ten úbytek napětí jsou pak zatraceny někde mezi vyčítáním co ten nebo ten...

Zkusím obnovit teda ten úbytek napětí, 5 až 6V je pro takto výkonný zesilovač dost, hádám že by se to dalo eliminovat použitím ještě jedné dvojce koncových tranzistorů. Snížili by se tím úbytky napětí na emitorových odporech. Navíc by se zlepšilo zkreslení zesilovače pokud se nepletu. Je to tak?

(upravil DJ_Rix 9. 8. 2012 20:27)

Re: Projekt MIR50

To víš,kdyby to zveřejnil od prvopočátku pod svým jménem,už by se tu po něm vozili co je to za hajzla,že ukradl někoho zapojení a ani neuvedl
zdroj (autora).


Ten úbytek-tím dalším párem konců by jsi tomu nepomohl,tedy jen pro menší zátěže a větší výkony,problém je jinej,ovšem moje odpověď už několik postů výše byla ignorována,buď pro svou nesprávnost,nebo pro zaslepenost "pajcováním"

Schválně se podívej kolik přechodů BE se musí otevřít v řadě až po BE koncáku.

Re: Projekt MIR50

Tvoje odpověď byla, že by se to muselo celý předělat, pak by to bylo ale něco jiného.

Úbytek na 68R na filtru v napájení je zbytečný, na 100Hz má filtr stejně má minimální vliv, když dám 22R, tak je 0,5V v napájeni VAS k dobru.

S výkonnějšími tranzistory můžu zmenšit emit. odpory, 0.27R proti 4R zátěži je už stejně dost, s 0.18R mám dalších 0,5V k dobru.

Trimr v předpětí není na moc šťastném místě, diskutovalo se to už mockrát, ale třeba včera se někdo ptal na svetelektro, že mu to najednou žere 2A.
Pajcíř Trunek mu  poradil, ať to všechno vyletuje a zapojuje to postupně, což chlapec udělal, celý si to určitě zprasil a když dal poslední koncáky, tak se mu to stejně chovalo stejně, jak jinak smile
Přitom má zjevně vývod z běžce trimru v luftu, nebo nějakou  jinou závadu v předpětí.

V každém zapojení jsou nějaké nedostatky, ale ty pajcíř neodstraní, ten to jen tupě a do mrtě opajcuje !

Re: Projekt MIR50

Emitoráky dám já osobně 0R22 nebo 0R15,to je fakt. Ale to je přece pořád "jen" 1V k dobru,což nevím jestli stojí za tu "námahu"?
V domácích podmínkách jde stejně o prd,ne? Jestli tam budou na full kotel 3V nebo 7V......
Ad předpětí,no tak pohnu s jedním odporem,ne? smile

Ono by se to nemuselo celý překopat,kdybych chtěl aby ten úbytek byl menší? Nebo napájet předek extra,když už nic jinýho tak se to dělá extra usměrňovačem a filtrací.....

Re: Projekt MIR50

Tady jde o princip, přerušení vývodu trimru, nebo ztráta kontaktu je celkem častá závada, zvláště pokud se do toho šťourá.
Tady to má důsledek otevření konce do proudové limitace, což většinou vede k rychlému přehřátí, protože je to pro oba koncáky najednou.

Re: Projekt MIR50

no je tam miesto pre 5ks 1W rezistorov alebo 3ks 2W . Ja som zatiaľ dal 4ks 1R , keď to pobeží pridám aj ten piaty . Čo sa týka tej regulácie, predpokladá sa použitie kvalitnejších 10 otáčkových trimrov , konkrétne T67W-5K a T67W-50K , priznám sa že neviem či sa aj u precíznych trimrov vyskytuje tento jav že odpadne bežec .

Web

(upravil danhard 9. 8. 2012 23:19)

Re: Projekt MIR50

Ty precizní cermetový jsou na tom celkem dobře, ale stejně bych to po určitejch zkušenostech zapojil jinak. Prostě už mě těch zařízení odešlo pod rukou dost, po té, co jsem neuváženě sáhl na nějaký trimr smile

Jinak se změnou emit. odporů se změní také nasazení proudového omezení, hodnoty součástek jsou většinou kompromisní, některé požadavky jsou jaksi proti sobě !

Re: Projekt MIR50

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … ;start=120  aby si to nemusel písať znova

Web

Re: Projekt MIR50

Ale hovno chlapci, chce to dát nahoru pevnej odpor a trimr mezi B a E....a když už se tady šťouráte v tom úbytkářským hovně, na který sere kromě amatéra už i Bílej tesák, tak největší přínos je zvětšený napájení VASu a budiče...

(upravil right13 10. 8. 2012 0:12)

Re: Projekt MIR50

tak ja študujem trošku inú časť elektrotechniky , toto je pre mňa príležitosť sa dozvedieť niečo nové a rozšíriť si vedomosti... a zabiť 4 mesiace voľna ...

Web

(upravil danhard 10. 8. 2012 0:39)

Re: Projekt MIR50

kazzatel napsal:

....a když už se tady šťouráte v tom úbytkářským hovně, na který sere kromě amatéra už i Bílej tesák....

Nevěděl jsem , že je to taková sračka ? mladý si to berou za vzor. A né aby ses nasral smile

Zvednutím napájení VAS si už nijak nepomůžeš, pokud bude napájení VAS stejné s koncem.
3EF můžeš budit tak maximálně k napájení konce na celkovej úbytek Ube, kterej bude něco ke 3V, úbytku na emit. odporu konců se nezbavíš, a VAS jde do úbytku na saturaci, úbytek v jeho emitoru jde k nule díky zániku proudu z protilehlé větve, ty dvě Si diody v sérii jsou tak akorát, s červenou ledkou už je tam zbytečná ztráta, ještě by tam elegantně sedla IR led.

Prostě s 3EF koncem jsou 4V od napájení limit, pod který se těžko dostaněš a nějaké změny už tomu nepomůžou.

Ale jen jsem se ptal, jestli nad tím zdejší konstruktéři trochu přemýšleli a diskuze se poněkud zvrtla smile

(upravil kazzatel 10. 8. 2012 1:23)

Re: Projekt MIR50

Vašku já vím kde a proč vznikají jaký ztráty, už se v tom šťourám nějakej ten pátek....ale znovu opakuju, na tohle normální amatér sere a mě osobně úbytky naposledy zajímaly, když jsem se šťoural v autokoncích...ale na procvičení představivosti a teoretickejch znalostí je to samozřejmě dobrý....a taky si pamatuj: Co nehřeje, nehraje... lol

Re: Projekt MIR50

DJ_Rix napsal:

....alespoň udělat extra napájení pro předek až po budič.......

Takže jsem uvažoval správně.

Jinak desky se ještě nedělají,čili pokud to někoho tak strašně trápí,přehoď righte ten trimr i s odporem dolů a odpor dej nahoru.
Nadproudovku se budu muset naučit spočítat smile Stejně by se musela předělat na jiný napájení a trandy.

Re: Projekt MIR50

doplnené merania :

https://picasaweb.google.com/1083330259 … 1365/MIR50

napájanie 2*30V
kompenzáciu R-C trebalo zmeniť na 470R a 2,7pF , kondíky C-B budiča som odstránil . Nie som si však istý meraním toho SR , nakoľko podozrievam generátor (stará BM492) že ovplyvnuje meranie

Web

(upravil Dohnalik 10. 8. 2012 19:24)

Re: Projekt MIR50

Jakým způsobem by měl ovlivňovat měření? Jinak pěkný, je vidět, že jsi si mákl, jak na tom byl se SR modul s KD?
//aha, koukám do prvního příspěvku, hmm, to je takový čudný...někde bude chyba, přece to nebude pomalejší.

(upravil right13 10. 8. 2012 20:40)

Re: Projekt MIR50

ved práve, nemám ale lepší generátor po ruke ... sad aby som overil či to je ním ... zdá sa mi to málo , vychádza to okolo 25V/us

každopádne , oživenie prebehlo bez problemov . Stačilo len vymeniť kompenzačne kondiky a nastaviť kludak / vynulovať SS na vystupe a už to maka ...

zajtra to zdokumentujem lepšie

Web

(upravil Quart 10. 8. 2012 21:00)

Re: Projekt MIR50

při měření SR máš zapojený vstupní filtr? Na obrázku vidím u vstupu kondík FKP2...

Web

Re: Projekt MIR50

No jo smile Vstupní je ten keramickej vedle konektoru,ale je tam big_smile Jestli tam dal right podle schématu těch 680p,pak to nemá být "pomalý" smile

Re: Projekt MIR50

Petře i těch 25V/us je na 50W konec  slušný, a bez kundíku to bude docela rychlík...

Web