Re: Projekt MIR50

Zdravím.Měl bych dotaz na výstupní cívku.Kolikk má být závitů,na jakém trnu,vodičem jakého průměru?Díky.
Betarone neprodáváš náhodou ty hliníkové nožky?Kdyžtak bych několik kusů vzal.

Re: Projekt MIR50

http://www.customworks.cz/komponenty/pr … e-nozicky/

Web

Re: Projekt MIR50

Já ty černé sluchátkové bral

http://www.hudebniraj.cz/konektory/jack … ova-samice

spolu s jinymi konektory a spokojenost..

Web

(upravil bastlecs 12. 4. 2013 13:43)

Re: Projekt MIR50

Každému se líbí něco jiného, ale používat tyhle Neutriky pro hifi, to je příšerná móda. U profi pódiové techniky to má svoje opodstatnění, ale dávat to do sluchátkového zesilovače pro domácí použití je nevkus.

Re: Projekt MIR50

přesně tak..a na repro pěkně speakon smile

Re: Projekt MIR50

MJ-188LP-8 do DPS od Farnella:
http://cz.farnell.com/pro-signal/mj-188 … dp/1267402
Za ten můžu dát ruku do ohně. Příjemně tuké kontakty, jack tam drží jako v adolescentce.

Re: Projekt MIR50

Ahoj,chlapi,mám na vás jeden drobný dotaz.Jak velký nastavujete u Mir 50 kliďák?Momentálně doma nemám osciloskop abych to zkontroloval a bude chvíli trvat než se k nějakému dostanu.Tak bych si to dovolil pro začátek okopčit od někoho,komu už to běhá.
Napájení mám 2x37V,provoz do 8R.Momentálně mám 65mA měřeno na pojistce jen tak na zkoušku.
Díky moc za rady.
Ahoj Radim

Re: Projekt MIR50

65mA je málo, nastav 120mA na pojistce.

Re: Projekt MIR50

Děkuji za odpověď,čekal jsem trochu míň,ale věřím odborníkům.Dám 120mA a jdu poslouchat.
Díky Radim

Re: Projekt MIR50

13mA teče budičem, 5mA předbudičem, VAS a předek je cca 5mA , zenerkama valí 25mA při napájení +-35V, tedy to je 50mA , čili při nastavení 120mA na pojistce ti zbývá 70mA na koncáky. Pokud máš dobrý chladiče a podložky pod trandama, můžeš zkusit i přikouřit.

(upravil reeb 11. 5. 2013 23:26)

Re: Projekt MIR50

Na emitorácích nastavit cca 13-26mV, dle chladičů a vkusu každého soudruha. smile

Web

Re: Projekt MIR50

..teď asi týden poslouchám, vnímám, porovnávám zvukové nuance tří sluchátkových zesilovačů – MIR50 – Dispre2 J-FET – LME49610.
Ciuffoliho AMP do testu nezařazuji, mám jej rozebraný v dílně na drobné úpravy, ale hlavně  dělám z gruntu novou mechaniku…
Takže u těchto tří sluchátkových zesilovačů se snažím lokalizovat nějaké drobné odchylky. Všechny tři zesilovače hrají opravdu bezvadně!, ale přeci jenom první dva sluchátkáče mě trochu více baví a vtahují svým projevem. Abych v tom neměl moc velký hokej, dávám si na hlavu pouze a jen sluchátka HD-650.

U sluchátkového zesilovače  MIR-50 je beze sporu dominantní pevnost zvuku od spodku s velkým výstupním výkonem. Tvrdý, předimenzovaný zdroj, napájení každého kanálu samostatně, klidový proud nastavený na 220mA – má určitě vliv na celkový sound a cosi do sebe.
D2 J-FET mám v provozu teprve druhým týdnem, zvukově se mi hodně líbí, lokalizace zpěvu, hudebních nástrojů je bravůrní!
Docela by mě zajímalo, co by ještě udělalo se zvukem u MIR-50 s použitím vstupních J-FET tranzistorů 2SK170/2SJ107 tongue

(upravil DJ_Rix 18. 5. 2013 8:01)

Re: Projekt MIR50

Milane zcela nepochybně by to zvuk ještě vylepšilo smile Osadit předek při tom napájení co máš ty trandy 2SK170/2SJ74 půjde bez problémů. Pokud bys je neměl a chtěl je tam dát, ozvi se, 4 páry pro tebe najdu smile

Re: Projekt MIR50

Petře, nemám potřebné J-FET tranzistory, budu velice rád, pokud pošleš v obálce. Peníze ti pošlu na účet..


..ještě tady byl Killerův dotaz, který už zmizel;
Nárazové šumy, či co to bylo za dotaz, nepozoruji ani při dlouhodobém poslechu. Se zesilovačem jsem prováděl to, co mi doporučil Kazzatel

(upravil kazzatel 18. 5. 2013 12:23)

Re: Projekt MIR50

Pozice vstupních transistorů si osad precizníma soklama, můžeš je pak libovolně testovat ( měnit ), nebot mají naštěstí stejnou konfiguraci vývodů. Až to uděláš, poradím ti ještě něco.....

Re: Projekt MIR50

To je školní dotaz, protože tyhle šumy jsou u moderních typů velmi malý....

(upravil right13 18. 5. 2013 13:33)

Re: Projekt MIR50

akurát kreslím dosku na DPA380/386 volne dostupnej  na sjostromaudio.com tak upravím predok MIRu podľa toho teda servo + kaskoda. Taktiež by som chcel spraviť jednu verziu s dvoma pármi TO264 alebo dvoma TO3

Web

Re: Projekt MIR50

HA-MIR-50; Dnes jsem provedl obměnu vstupních tranzistorů za typy J-FET, 2SK170/2SJ74, které mi poslal DJ Rix. Na doporučení jsou vpájeny na dps piny pro další eventualní - z hlediska pokusů - rychlou výměnu těchto tranzistorů.
Už tak výborný zvuk tohoto sluchátkového zesilovače po změně tranzistorů se mi jeví o maličko detailnější, ale nejedná se o nějakou dramatickou změnu k lepšímu.

Teď večer jsem zkusil ještě jednu věc, a to snížení klidového proudu z 220mA na 60mA. Zvuk je trochu jiný, ani horší ani lepší, prostě charakter se v nuanci liší. Takto je zvuk víceméně shodný s Dispre J-FET.
Tyto dva sluchátkové zesilovače jsem ještě netestoval versus flaškové sluchátkáče. Až budu mít více naposloucháno. Ale i tak bych řekl, že ty vstupní J-FET tranzistory zvuku dodávají krapet měkkosti elektronek smile

Re: Projekt MIR50

Pouzil si u bjt  dvojic na vstupe degeneracne odpory?

Re: Projekt MIR50

Dobrá poznámka ! V dokumentaci jsou degenárky 100R, čili je tam má i teď s jfety, pokud je neklemoval.