Re: Projekt MIR50

orhore napsal:

Jsem si myslel, že takhle výkonově předimenzovaný zesák se hodí právě pro sluchátka s velmi nízkou impedancí (4-8 ohm). Ty s vysokou impedancí (150-300 ohm) by potřebovaly větší rozkmit napětí a né extrémní rezervu v dodaném proudu. Mýlím se a nebo jsem to špatně pochopil? smile

Malý příklad

Pro stejný výkon (W):
32Ω sluchátka potřebují 4V 125mA
300Ω sluchátka potřebují 12,5V 40mA

Čili pro 600Ω to bude chtít dost vysoký napětí se zanedbatelvým proudem. Třeba něco s 2SA1011/2SC2344 a napájet klidně +/-30V. Ale třeba kecám.

Re: Projekt MIR50

V obou případech musí být dodavý VÝKON stejný....

Re: Projekt MIR50

Pokud maji sluchatka stejnou citlivost na vykon.

(upravil Honza63 19. 12. 2012 20:00)

Re: Projekt MIR50

Danhard: jestli jsem si dobře všimnul, tak tam byl výkon definovaný elektricky(V, mA). To asi s citlivostí sluchátek nebude mít nic společného. Pokud jde o akustický výkon, budeš mít s citlivostí sluchátek samozřejmě pravdu. Jen abys pořád neopravoval, nebo nedoplňoval Kazzatele, jak máš ve zvyku. Nelíbí se mně to.
Ale smím-li tě poprosit, a vím, že člověk tvého kalibru(prosim, vzdávám ti hold a ctím tě) to může vědět: proč to hraje tak, jak popisuje kolega výše(tedy v podstatě blbě)?

Re: Projekt MIR50

Protože je to nejspíš špatně vykompenzované a možná i nestabilní.

Web

Re: Projekt MIR50

je možnosť žeby sa to dostalo opampovi do rúk tam som ho požiadal aby sa na to pozrel a zmeral keď bude mať čas , takže je možné že budú aj merania

Web

Re: Projekt MIR50

Ogaři, netřeba dělat paniku, nepíši o tragédii s MIR50 yikes  Na bednách bude zvuk dozajista znamenitý. Se sluchátky je to jiná kategorie poslechu, bezprostřední vnímání zvuku bez vlivu prostoru místnosti. Detaily ve zvuku jsou uchem vnímány intenzivněji.
Prostě a jednoduše mám těch sluchátkových zesilovačů sedm a porovnávám zvuk konkrétní písně s danými sluchátky na všech sluchátkových zesilovačích.

.. a od MIR50 víceméně očekávám, že to bude TOP sluchátkový zesilovač pro DT-880_600 Ohm

Re: Projekt MIR50

Milane pokud zitra nebude konec sveta, rad bych te v lete navstivil se svym novym lampovym sluchatkacem a AKG701 a porovnal...pokud si teda budes moct vyhradit cas....

Re: Projekt MIR50

..dojeď, dobrovolnosti se meze nekladou..

Re: Projekt MIR50

MIR50 - SEMELAB version.

Unap: +-50V (+-55V naprázdno)
Pout: 110W/8R
SR: 120V/us

http://t.imgbox.com/accdCKxk.jpg http://t.imgbox.com/abxmRoz3.jpg http://t.imgbox.com/adtf6f77.jpg http://t.imgbox.com/adeFX3bR.jpg

Re: Projekt MIR50

nevyzerá to najlepšie, obdlžnik je pri 10khz? ako si musel pohnúť s kompenzáciami? semelab sú sice dosť rýchle ale majú velkú kapacitu

Re: Projekt MIR50

Obdélník je 100k, viz obrázek. Kompenzace byly dobré pro napájení +-30V , s tímhle napájením to chce ještě trochu zvětšit. Je tam víc změn, než jen výměna koncáků, ovšem ty zde prezentovat nebudu, protože si je objednal jeden zdejší člen jako placenou službu.

Re: Projekt MIR50

Nechci žádnou kuchařku,ale jaká je náročnost to ukočírovat?Chystám dlouhodobý projekt a Semelab je kandidát na konce...

(upravil kazzatel 22. 12. 2012 10:51)

Re: Projekt MIR50

Je to nedokompenzovaný, ještě s tím něco udělej...

(upravil DJ_Rix 22. 12. 2012 11:58)

Re: Projekt MIR50

JJ, určitě Pavle, při ladění na stole při napájení +-30V to vypadalo dobře, s tímhle napájením to chce ještě poladit.
Konce jsou: http://products.semelab-tt.com/pdf/bipo … 6331-R.pdf

Pokud jsem to počítal dobře, do osmi by to napájení +-50V mělo být bezpečné, do čtyř už by se muselo snížit tak na +-40V , ale pořád neumím tohle asi správně spočítat a dělám to asi blbě....

Anti: nepřipadalo mi to nějak složitější než obvykle.....

Re: Projekt MIR50

prosím vás, urobte niekto meranie 10khz do zátaže 5R+1uF (prípadne podobná hodnota odporu) pri vyššom výkone 1/2 napríklad, velmi by ma to zaujímalo

Re: Projekt MIR50

DJ_Rix jenom dotaz, máš digitální osciloskop, proč sem dáváš několikamegový jpegy ?

(upravil DJ_Rix 22. 12. 2012 23:57)

Re: Projekt MIR50

Pořiď si Václave už konečně pořádný připojení k netu, aby jsi se nemusel takhle ptát smile

(jinak je to proto, že jsem nějak nepřišel na to, jak ukládat ty průběhy na flash tak , aby se vpravo zobrazovaly Measure hodnoty , je tam vždy obsluha flash a číslo souboru, což mě pak nutí popisovat k obrázku co to je)

Jinak, moc bych ocenil , kdyby se někdo z vás co to umíte vyjádřil k tomu napájení, zda je to podle vás OK... nejlépe kdyby jste někdo byli tak hodní a vysvětlili jak se dojde výpočtem k tomu jaké napájení při jaké zátěži je bezpečné a neleze ze SOAR.... pokud to lze zjednodušit jen pro odporovou zátěž..... Taky by mě zajímalo jakým způsobem stanovujete hodnotu basestoperů..... už jsem se na to SOAR někde ptal, ale bez reakce.... klidně do mailu, stejně jsem se chystal vás někoho poprosit o vysvětlení....

Re: Projekt MIR50

Mám 25 Mbit a stejně to z toho hostingu jede jak s hovnem smile

Re: Projekt MIR50

Přesně tak, jde o princip nepřenášet zbytečný data.
Pokud máš DJ_Rix takovej sračkovej osciloskop, že na to musíš jít s foťáčkem, tak nás aspoň zbav pohledu na tvůj bordel na stole a nepodstatných detailů tvého pouťového ukazovátka smile