(upravil holodroid 9. 9. 2007 12:57)

Téma: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

Takže asi po 14 dnech pročítání článků a tahání rozumů z návštěvníků fora sem dospěl do fáze kdy jsou veškeré komponeny vybrány a potřeboval bych od vás už jen "odklepnout" ozvčnici

zakoupené jsou tedy tyto měniče a horna
Eminence Delta 12LF
Selenium D210Ti
Selenium HM 25-25

objednán zesilovač
SPD 400 z aldaxu

k dispozici pro stavbu ozvučnice můžu zdarma senat 1,8 dřevotřísku myslíte že bude pro tyto výkony dostačující když vyztužím pro sichr spáry latěmi ?

Další věc tumení pročetl sem si obsáhlý článek tady na foru kde doporučujete ovší vlnu ale měl bych na mysli něco ekonomičtějšího co takhle vystalat stěny bublinkovou folií a přes o natáhnout moltan cca 40ku ? šlo by ? a ještě kde vžude tlumit ?

dále bassrefelx taktéž sem hledal a četl ale téměř všude jsem se dočítal pouze o klasických kruhových mělo by platit tedy zhruba "12" palec = 12 cm roura pokud se memílím... tohle se dá i bez problémů spočítat v nějákem softu ovšem já mám naplánován BR štěrbinový na jedněch stránkách kde prodávali stavebci se stejnými měniči jsem objevil tyto rozměry V x Š x H = 40 x 364 x 182 mm
pro úplnost přikládám plánek ozvučnice (viz níže (vím je prasácky zakótovanej ale tak aspoň se nemusí nic dopočítávat)) platí nějáké pravidlo v jaké vzdálenosti umístit bassový měnič od bassreflexu ?.Přeci jen bych tohle nerad zmršil poradily byste tedy jak se počítá tenhle typ BR ?

PS:pochopte je to můj první projekt každý nějak začnal...díky smile

http://img181.imageshack.us/img181/8060/reprojd1.th.jpg

ještě k výhbce použiji tohle zaojení pochází ze stránek www.profirepra.cz tak ze by snad problém neměl být co ?

http://img512.imageshack.us/img512/622/delta12lfd210tihm1125bi3.th.png

(upravil hot.shot 9. 9. 2007 17:04)

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

materiál: Dřevotříska - blbost! je dost měkká a měl bys to hned omlácený. MDF je o dost tvrdčí ale na takle velkou bednu je to těžký. Takže překližku (můžeš klidně použít 15mm). Pokud fakt potřebuješ ušetřit tak dřevotřísku, na přední stěnu mdfko nebo překližku a dát rohy.

tlumení: Vatelín - stojí pár kaček, na bublinky zapomeň to je kravina. Molitan můžeš nakombinovat s vatelínem. Tlumení nalepit na všechny stěny kromě přední a okolí bassreflexu

bedna: Neměl to být odposlech? tvarově to fakt neodpovídá, nebo to má být odposlech pro DJ? Umístění basáku od br je vcelku jedno, jenom když se br dává ze zádu (což v profi nehrozí) se dává od basáku co nejdál.

Výhybka: NE! Je to problém je to výhybka na úplně jinou hornu! Napsat Huberovi jestli má kombinaci Delta 12LF+D210Ti+HM 25-25 odladěnou, pokud ne tak poprosit o odladění.

EDIT: nemělo to být v aktivu? nebo jsi si to rozmyslel?

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

díky že ses ozval

Jde o to že dřevotřísku můžu sehnat zadarmo a peníze začínají pomalu skřípat tak to udělám dle tvého doporučení a použiju na předek tu MDF desku a výztuhy.rožky už sou koupené...

Na tlumení teda Vatelín s molitanem

O odposlech se  skutečně jedná a jak si správně řekl je to pro Djs chci to taky jako prozatímní satelit na ozvučování menších prostor než budou peníze na něco většího...aktiv to bude a to osazený SPD 400 z aldaxu.Jinak rozměově ti to příjde v klidu ? 700 x 400 x 355 vychází to pomalu ke 100 litrům (99,4)  kdesi na webu jsem vypátral právě tyhle rozměry a u toho byl popisek že sou doporučeny přímo od eminence s osazením identických měničů...

když jsem u toho oběmu na stránkách kde sou hotové projekty jsou uvedeny rozměry a litráž přičemž se tyto hodnoty neshodují to se odčítá tlumení ?

hlavní kámen úrazu ale vydím v tom bassreflexu klasickej kruhovej bych si ještě nějak spočítal ovšem s tímhle podélným vážně nevím,Ty rozměry BR mám ze stejných stránek jako rozměry ozvučnice.Rád bych si to aespoň překontroloval zdali je všechno ok páč se nechci držet u mě klasického 2x řež a jenou měř...
jinak s to uvýhybkou si mě dostal tohle by mě vskutku nenapadlo už sem to bral jako hotovou věc...

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

Objem je si myslím přehnanej, jako maximum bych viděl tak 80l ale tak pro domácí sub, jako satelit bych objem viděl tak na 60l. Jaký hotový projekty máš na mysli?

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

jj například http://audioweb.cz/vase-deadman1.htm 40x60x30cm tomu odpovídá objem 72 l psáno je však 42 l ?

takže říkáž zmenšit já si nechám jako rozhodně poradit.. tak bych to vyděl na 640 x 340 x 295 to vychází něco přes 64 litrů což by tedy snad mohlo být. to není problém udělat ale co ten BR (sorry že furt prudím) ?

(upravil hot.shot 9. 9. 2007 20:48)

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

jenže nesmíš zapomenout že to jsou vnější rozměry ale objem se počítá z vnitřních rozměrů. Takže abys měl objem těch 64l pokud použiješ 18mm matroš budeš mít rozměry 676 x 376 x 331 těch  640 x 340 x 295 bude vnitřní objem. Ten br bude vypadat jak? jako tady http://audioweb.cz/vase-deadman1.htm ?

edit: s ním aktivem jsem to myslel tak že to bude i aktivně dělený, ale proč ne, pasivně dělený to bude levnější a s pasivní výhybkou od Huberta to bude mnohem lepší než nějaká splácaná aktivní...

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

tie rozmery su vonkajsie ... vonkajsi rozmer = tvojich 72 litrov.
vnutorny objem je cisty, pracovny objem po odpocitani priecok, bassreflexu, repraku a pod. tych 42 je vnutorny

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

Jo no sem vůl pravda...Přesně takovej BR mám namysli.Do aktivní výhybky rozhodně nepůjdu o tom nevím fakt zhola nic zůtanu u klasiky o které vím alespo nějáké minimum možná někdy v budoucnu...Huberovi jsem už psal tak doufám že odpoví.

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

k tomu tvýmu rozměru bassreflex šířka tedy těch 340, výška 40, délka 160 a uprostřed br bude vzpěra jako v tomto projektu http://audioweb.cz/vase-loudspeaker1.htm

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

super smile a jestli by tě to neotravovalo osvětlil bys mě jak  tomu dojít ? abych byl o něco chtřejší ?

(upravil hot.shot 9. 9. 2007 21:24)

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

bassbox 6 pro a vlastní hlava - protože prakticky žádnej software neumí počítat s umístěním br (umí to boxsim od vistanu ale je to jen německy a totálně tomu nerozumim) je-li br umístěn takle je zapotřebí ho udělat o něco kratší. Ladění br jak jsem napsal rozměry vyjde na cca 50Hz. A chtělo by to taky k tomu udělat subsonic tam by dobře posloužil 45Hz 12dB/okt , bez něj si ta Delta mrdne cívkou o dno

edit: jestli tam budeš dávat větší vrstvu tlumení tak br udlělej kratší 150mm, těch 160mm pro málo tlumenou bednu, 150mm pro středně vytlumenou bednu (což je tak 4-5cm vrstva tlumeni)

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

Právě mě kámož zasvětil okrajově do tajů WinISD kterej to taky umí spočítat často sem tady na foru četl že softy přidávají na délce těch nátruků... 50 Hz vypadá dobře...díky moc za rady.Tím subsonicem se určitě taky budu zabývat! čaues

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

U klasika nátrubků ani nepřidávají, u štěrbin náleží na umístění. Subsonic je jasnej bez toho to nepůjde

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

Subsonicem se zabývat nemusíš, můžu SPD400 upravit tak, aby šla nerada pod 30Hz smile
Hlavně, aby se Ti při Tvých zkušenostech podařilo zesilovač správně instalovat. Laciná sranda už to není a každý přehmat je krutě trestán. Trafo máš objednáno také od nás? Pokud ne, tak měj na paměti, že musí mít i ono pomocné vinutí pro ochrany !

Web

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

Kolik Wattůch dá SPD400 do těch 8Ohm?

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

pro sinklera tak to by bylo super smile trafo zatím není ale mám cenový výměr od JK-ELTRA v ceníku u vás sem nenašel dostatečně výkonově dimenzované nebo mohl bys ho společně s tím dodat ?  o pomocnén vinutí vím mám tady na to spešl malé trafo vykuchám ho z menšího zdroje co jsem dělal...

Re: Eminence Delta 12LF + Selenium D210Ti + Selenium HM 25-25 zhnocení

SPD400 da do 8mi, min. 250W - muj tip.)
(zdroj 320W trafo...)