Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » dvd jako cd??

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

Téma: dvd jako cd??

Mám zájem o koupi sice staršího, ale myslím dobrého přístroje DVD Denon 2910.Vyměnil bych ho za trochu starší dvd a cd přehrávač Sony esprit dvojková řada.(viz. bazar zde). Z důvodů nového lcd a vyzkoušení Denonovy Faroudie na přepočet video signálu.   Mám jen jednu otázku.: Myslíte že Denon může zahrát na stereo podobně jako esprit?Mám Soňáka už delší dobu a chtěl bych změnu.. Tak i tak příští rok bych koupil ňákého nada......Díky za reakci

Re: dvd jako cd??

Ten Esprit bude zvukově lepší. Většina těhle DVD kombajnů v této cenové kategorii má kvalitní DACy, ale daleko horší výstupní operáky a napájecí zdroje(spínané). Mj. pokud vím, tak ES řady CD Playerů od SONY měly dva napajecí zdroje - AUDIO a DIGITAL. Obrazově bude ten Denon určitě dobrý. Jeřábek nabízí toho Denona na hifibazaru za cenu lehce na 10k, to taky není špatné.

Re: dvd jako cd??

Ten můj esprit má jen jeden zdroj.Jinak jsem se doslech že jedna firma upravuje komponety    www.casea.eu   vymění to co jsi popisoval a ještě další věci za lepší.Člověk co jsi to nechával dělat na Denonu 3910 říká že po úpravě naprosto vynikající.

(upravil Jarous 11. 9. 2007 7:24)

Re: dvd jako cd??

To máš pravdu - vyměnit a zlepšit to lze. CASEU znám, například u Pioneera 575A, vyšel takový upgrade na cca 8k, je otázkou, zda taková investice, pak stojí za to a zda raději nekoupit rovnou přístroj, který by se už nemusel upravovat. Jenom jsem ti chtěl ještě říct, že k tomu poslednímu co jsem napsal, jsem se nakonec dopracoval i já, jen jde o to nemít to hned a za každou cenu.

Re: dvd jako cd??

2kvakošš: Na upgrade DVD se zkus zeptat id. Dawsoo.

Re: dvd jako cd??

Co externí DAC? Stavěli jste někdo něco takovýho?

Web

(upravil Jarous 12. 9. 2007 7:50)

Re: dvd jako cd??

Externí DAC je moc hezká věc, ale například hi-res(DVD-A, SACD) přes něj nedostaneš. Aby byl solidní a za něco stál, tak je bohužel nutné používat obvody - například špičkový AD1955, které potřebují k řízení externí logiku a to nikdo v amaterských podmínkách nezvládne. Dávat k ESpritovi nebo Denonovi, kde jsou DAC BB PCM1791 externí DAC s TDA v amatérských podmínkách vyrobitelný, je drsný downgrade. Vyhozený prachy !

Re: dvd jako cd??

Já bych viděl problém spíš v dostupnosti takových obvodů... tohle ti v GM přes pult nepodají. Se vzorky je taky problém, obvykle se do posílání nehrnou, pokud se nejmenujete "electronic industries" a nejevíte nenápadně zájem o ceny při odběru nad sto tisíc kusů. Nepochybně se dají koupit v zahraničí, ale pokud vám je známý nepřiveze, tak objednávat šváb za desítky dolarů a platit další za poštu je pro experimentální DIY bez zaručeného výsledku docela silné kafe.

Re: dvd jako cd??

Denona mám obědnanýho a příští týden má dorazit.Domluvil jsem se s jedním pánem že porovnáme "sirového" Denona s CD Regou Jupiter a uvidím.Taky jsem přemýšlel o amatérském tuningu přístroje, ale spíš si to nechám udělat od někodo kdo už něco podobného dělal a má s tím zkušenosti(casea).Každopádně mám dvě možnosti 1.upravím v casee, 2.koupím CD player.Vytunění Denona (stereo) vyjde na 8500,-. Teď jen otázka když to vytuníkm jak to bude hrát?? Třeba by to i trumflo kategoriji cd přehrávaču za 15000,-V tom případě by se vyplatil tuning , ovšem těžko říct..

Re: dvd jako cd??

Pokud nepánuješ používat masivně multikanál a hi-res formáty (DVD-A a SACD), připlať si a kup si raději za cenu tuningu rovnou pořádný CD přehrávač, dostaneš čisté řešení bez nutnosti vypínat video obvody a používat spínaný zdroj. Stejně tak o dva roky později dopadneš smile

Re: dvd jako cd??

Nazdar, mel bych dotaz k tematu. Bude znatelny rozdil kdyz si pustim audio cd z CD-playeru nebo DVD-playeru kdyz to pujde digitalem (coax) do zesilovaze a az tam se prevede na analog?

Re: dvd jako cd??

Může být a nemusí. Kvalita digitálního výstupu se u různých přístrojů liší.

Web

Re: dvd jako cd??

Dobre diky zatim mi to tak staci.

(upravil Kolina 30. 1. 2012 22:33)

Re: dvd jako cd??

Snad neva , že obnovuju starší téma....

Docela mi teď tato diskuze zaujala..... od  kamarádky  jsem dostal cca 6 let starej  DVD player SONY DVP-NS32...je to taková ta  klasická spotřebka co je v Tescu hned vedle rohlíků...takovou tu popelku co každý odsuzuje....


Po pravdě jsem zvuk CD playerů nikdy neřešil....debatám o tom jak který hraje jsem nikdy moc  pozornost nevěnoval, vždy jsem měl a stále mám CD za dokonalý zdroj signálu.

Dnes jsem  tuhle popelku  zvukově srovnával  s MC 911,  a dalším  playerem z řad lepší spotřebky a popravdě nepozoruju zvukový  rozdíl, že by něco hrálo hůře nebo lépe....

Jsem opravdu  tak hluchej ??? Nebo vy slyšíte trávu růst ???

(upravil Fox_25 31. 1. 2012 1:37)

Re: dvd jako cd??

Záleží jaký byl zbytek sestavy. Na dobré sestavě jde slyšet i rozdíl mezi MP3>CD>HD audio. MC 911 jsem neslyšel ale troufnu si tvrdit že by měla hrát lépe když DVD pioneer co stál 6000 hraje hůře než spotřebka(CD) od technics. Samozřejmě v tomto se mohu plést.

Re: dvd jako cd??

Kolino, buď v klidu a zachovej si zdravý rozum. Zvukové rozdíly mezi jednotlivými přehrávači jsou tak nepatrné, že je nikdo není schopen spolehlivě identifikovat (pokud nejsou vadně navržené). Myslím, že se udělalo dostatek slepých testů, aby to bylo možno tvrdit s poměrně velkou jistotou. Pokud se vnitřně přesvědčíš čtením audiofilských pohádek, že rozdíly mezi nimi jsou zásadní - pak je taky budeš slyšet a hned jak se na ně podíváš smile
Aby mě nikdo nechytal za slovo, výše uvedené neznamená, že jednotlivé přehrávače jsou zvukově stejné.

Re: dvd jako cd??

Myslím, že mě to nechává dostatečně klidným....

Pouze se nad tím pozastavuji.....Tady řešíte rozdíly zvuku operáků... a přitom  já nejsem schopný rozpoznat zvukový rozdíl mezi průměrným CD a podprůměrným DVD playerem

Re: dvd jako cd??

Každej jsme nějakej...

Web

Re: dvd jako cd??

Kolina napsal:

Ještě jsem to porovnával s  docela slušným deset let starým(tehdy za dvacku) CD/DVD-A od panasonicu- tam byl rozdíl lehce pozorovatelný - ten panasonic měl takovej širší zvuk...jakoby lepší stereo obraz....ale že by jeden nebo druhý hrál hůř bych si trvrdit nedovolil....

No a tohle už považuji za výraznější rozdíl, zvlášť pokud to bylo slyšet na poprvé. Jenže se taky považuji za magora který chce dokonalý zvuk.

Re: dvd jako cd??

Mam vyladenej DVD player Pioneer DV444,pouzivam jako transport,udelal jsem mu novej SPDIF vystup primo z chipu kusem stribrnyho vodice do noveho RCA nainstalovaneho na zadnim panelu,zadny kondenzator zadny odpor.Mam externi DAC Buffalo Sabre II s lampovym vystupem.Zvukove je to lepsi nez transport z Sony CDP 337 ESD,ten mam taky vyladenej.Lip mi hraje jen squeezebox Logitech,kterej mam taky vyladenej...co se tyce pc prehravani pokud to ma byt spicka je potreba bud asynchronni USB i2s konvertor a slusnej DAC nebo squeezebox + slusnej DAC.Vyzkousel jsem za posledni roky spoustu DACu a CD prehravacu,vsechny poladeny...nejvic se mi libi prave Buffalo Sabre II na ktery ted hraju...
Na eBay se daji koupit osazene desky slusnych DACu za par penez,staci povymenovat nekolik kondu a vyhodit opamp a muzete zvesela hrat v kvalite,o jake se vam dosud ani nesnilo....:-)

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » dvd jako cd??

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£