Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » MOTU 896HD problém Firewire

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

(upravil tubamusic 8. 6. 2012 8:28)

Téma: MOTU 896HD problém Firewire

Dostala se mi do rukou zvukovka MOTU 896HD http://altomusic.com/shop/images/produc … 79d9ac.jpg a za nic na světě ji nejsem schopen spojit s počítačem (WIN7, 64bit i 32bit). Nainstaluju drivery, restartuju, připojím firewire a nic. Počítač zvukovku nevidí. zkoušel jsem to i na více počítačích s řadičema Texas instrument i Via. Na stránkách motu doporučujou právě Ti. No prostě nic. Napadá někoho co dělám špatně? Začínám si myslet, že na vině je řadič firewire přímo ve zvukovce. Je tam TSB41AB2 od Ti ( http://www.farnell.com/datasheets/1348157.pdf ) Setkal jste se s tím někdo? Asi by nebyl problém tenhle obvod sehnat a vyměnit, jen jestli to k něčemu bude.. Přímo MOTU všude upozorňuje na možnost obrácení konektoru firewire a kupodivu do těch jejich chatrných konektorů je to i možné (samozřejmě jsem zkoušel s odpojeným kabelem od pc). Jelikož neznám historii mé zvukovky, tak nevím jak kdo s ní zacházel.. Každá rada drahá...

Web

Re: MOTU 896HD problém Firewire

i s rizikem, že střílím vedle - obvykle v takových případech nevynechám:

1/ kontrola nastavení (povolení) řadičů na (v) MB (aby např. neběžely na 800 Mbps oproti 400 Mbps a méně řadiče zvukové karty) a PnP OS v BIOSu
2/ kontrola nastavení hostitelského řadiče, kontrola 1394 kabelu a jeho pinů do MB (řadiče), zkusit jiný kabel, příp. reset řadiče, lze-li
3/ test připojení jiného (levného) 1394 zařízení na řadič na (v) MB (kamera, skener, HDD, ...)
4/ test na Win XP, 2K
5/ změna pořadí v sekvenci připojení/instalace driverů - někdy je třeba pořadí obrátit
6/ kontrola změn ve správci zařízení
7/ kontrola registrů, zda předchozí nevydařená (byť 1) instalace, nebrání korektní nové instalaci, příp. vyčištění registrů od nežádoucích zbytků
8/ kontroly různých Non PnP i nekorektních PnP střetů na desce, atd.
9/ změna driverů, jakkoli se zdají být doporučované či certifikované, nebo i jejich nové stažení, či vnucení jiných, než které si někdy PnP OS "natáhne" sám

a hlavně si činím poznámky o pořadí a úkonech, snímám obrazovky, poznamenávám nastavení (též propojek, jsou-li) abych se netočil v kruhu.
V krajním případě pomáhá ráno moudřejší večera. Čerstvý (vyspalý) pohled na věc leckdy našince udiví, že "na tohle" včera nepřišel.

(upravil tubamusic 8. 6. 2012 12:41)

Re: MOTU 896HD problém Firewire

Digiting: Děkuji za tvoji reakci. Abych pravdu přiznal, to nastavení biosu a rychlosti řadiče jsem nedělal, jinak však asi všechno co popisuješ. Vezl jsem zvukovku i kamarádovi na PC kde mu na tom 100% chodil tento typ, když jsme ji měli kdysi půjčenou a taky nic.. Ono to prostě nechodí vůbec. PC ani nepozná, že se do firewire něco připojilo. Myslím si, že i kdyby to bylo sebehůř nastavený, mělo by to aspoň poznat, že se zrovna zastrčil kabel.

Mohl by se mi někdo kouknout na ten TSB41AB2 http://www.farnell.com/datasheets/1348157.pdf a ujistit mě v tom, že se např nemusí programovat pro správnou funkci a že jeho výměna by mohla mít smysl? Už jsem rozhodnut, že ten chip objednám a zkusím vyměnit, jen bych potřeboval aby to někdo znalý okouknul. Díky moc.

Web

Re: MOTU 896HD problém Firewire

Tak "děkuji" za názor i těm kdo si něco mysleli, ale raději ani nenapsali..Vyměnil jsem řadič firewire TSB41AB2 a zvukovka nejspíš šlape jako nová. Původní řadič byl odpálený.

Web

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » MOTU 896HD problém Firewire

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£