Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Asus xonar dx/xd problém s instalací

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Asus xonar dx/xd problém s instalací

Mám problém s instalací této zvukové karty.Hlásí se do systému jako vga zařízení.Ovladače od asusu se dají nainstalovat,ale karta se k nim vůbec nehlásí.audio control panel nejde otevřít.Zkoušeno ve více slotech a to pci-e a pci-e16x.pořád to samé.
Mám windows xp prof.sp3 a MB Asus m2n4=.napájení to zvukovky mám.Nevíte prosím někdo,co to může způsobovat.

Re: Asus xonar dx/xd problém s instalací

nejjednoduší to zkusit do jiného pc třeba v práci nebo někde..

Re: Asus xonar dx/xd problém s instalací

Skús vypnuť zvukovku na MB v biose .

Re: Asus xonar dx/xd problém s instalací

integrovanou zvukovku jsem vypal,ale problém stále.na windows 7 na jiném pc funguje,no nechápu z toho.ale na xp nejede.

(upravil zuki 4. 4. 2012 7:11)

Re: Asus xonar dx/xd problém s instalací

Cca před rokem jsem do Wist a i do Win7 instaloval Asus Xonar DX desku. Zakázal jsem původní interní zvukovku a odinstaloval úplně vše co se týkalo zvuku ( i zákl. drivery PC boardu - HD audio atd.). Pak šlo vše OK.  Zkoušel jsem ji před 14dny i pod Win8 a také OK.

Do 7-14dnů budu instalovat Xonara znovu na Win7 na SSD disk ( týden čerstvá instalace Win7, interní zvukovka zakázána a zvuk jede zatím jen přes USB repro). Pokud se to zde do té doby nevyřeší mohu dát echo...

(upravil Milan 4. 4. 2012 10:14)

Re: Asus xonar dx/xd problém s instalací

Už si to přesně nepamatuju, ale myslím, že DX sem nakonec rozjel s ovladačem, kterej byl na něco jinýho než můj systém. Ovladač, kterej měl fungovat mi taky nešel. Už si to ale přesně nepamatuju. Nastavení integrovaný zvukovky s tim nemá nic společnýho

Web

(upravil zuki 4. 4. 2012 10:37)

Re: Asus xonar dx/xd problém s instalací

Tak jsem se podíval do historie http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=209866#p209866  můj příspěvek č. 823 z 29.4.2011
a našel že pro win7: Vzhledem k instalovaným Win7 jsem si pro novou musel stáhnout driver od ASUSu... CD zvukovky končilo Vistama.

Takže bych také doporučil i pro XP sp.3 zkusil stáhnout nový driver. Na to, že původní (dodaný) nefungoval jsem už dávno zapoměl... smile

(upravil Dorien 4. 4. 2012 13:35)

Re: Asus xonar dx/xd problém s instalací

díky kluci.
Nepomohlo ani reinstal windu.pořád to dělá to samé.drivery jsem instaloval jen pro win xp ale nejnovější z netu.tak já ještě zkusím stáhnout z asusu drivery pro vistu a 7ičky.myslíte,že by se to mohlo poprat s integrovanou zvukovkou?to bude určitě nějaká kravina.
edit/ted mě napadlo když vám originální driver pro xp nechodil.
to by znamenalo,že aktualizovaný windows nepřímal zastaralý soft pro zvukovku.A já nemám licenci na windows,tím pádem ani aktualizace.
tz :že potřebuji originál driver z cd nebo starší ovladače?
Dává to nějakou logiku?

Re: Asus xonar dx/xd problém s instalací

Jedu na xonaru a k tomu si normálně i pustím inegrované 7.1 a ještě si k tomu pustím zvukovku na grafické kartě. Takže mám 12 kanálů

Re: Asus xonar dx/xd problém s instalací

Jurawood: Ovšem toto lze pouze na Win7,on to chce rozjet na XP,což je problém-minimálně nelze v XP provozovat dvě zvukovky spolu.
Osobně bych ještě zkusil přestěhovat zvukovku do jiného slotu,máš tu DX/XD do PCIE,nebo PCI ??

Re: Asus xonar dx/xd problém s instalací

Mám to do pci-e a zkoušel jsem to v 1 pci-e a na grafickém pci-e16x.chování stejné.:(moje deska podporuje sli a crossfire (můstkové zapojení grafik)

Re: Asus xonar dx/xd problém s instalací

tak jsem ji dneska vrátil.škoda no,těšil jsem se až uslyším na své 1kw aparatuře kvalitnější zvuk,než rozblemcanej i integrovaný zvukovky. :(je to hrůza,jako by přeskakovali výšky úplně.ale dík za pomoc smile

Re: Asus xonar dx/xd problém s instalací

Na win XP má celkem 3 zvukovky - onboard HD kodek, v PCI 5.1 , creative Externí přes USB .

u onboard je rozbitý konektor pro mikrofon, proto na mikrofon používám zvukovku v PCI, onboard je zakázaná pouze ve správci zařízení, co se týká té creative, tu používám, protože má kvalitní výstup stereo a navíc umí i bezdrátově posílat na  sekundární "krabičku" , bohužel nedisponuje vstupem pro mikrofon, jinak by ten shit v PCI šel pryč. Hodně používám skype a vše mi funguje normálně a bezproblémů,  prostorový zvuk nepoužívám.

více zvukovek by mělo chodit i pod win XP

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Asus xonar dx/xd problém s instalací

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£