Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

Nitram: Je to například pro to, když sedí u táboráku 10 lidí, a jeden kytarista hraje country, nejde mi o hlasitost, ale o kvalitu a dynamiku zvuku. basy z toho dostanu, sice ne níž jak 100Hz, ale když si budu chtít jenom doma něco zahrát tak mi to bude bohatě stačit smile. Jinak nejlepší bude asi ten distortion, na všechno tam pochopitelně budou přepínače a vypínače a poťáky, zkrátka multifunkční kombo, do kterýho prostě mužu zapojit mobil, kytaru nebo basu, sice bude opravdu potichý, ale mě jde jenom o tu "libozvučnost, nikoliv o hlasitost smile

(upravil Nitram 11. 4. 2012 0:29)

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

no tak si postav jen aktivku bez korekci, a k ni si postav vzdycky takovou krabicku kterou zrovna budes potrebovat, aspon se trosku pocvicis v bastleni a budes mit kazdou chvili novou motivaci neco si vyrobit smile hele ale na reprodukovanou hudbu tu teslu fakt moc nee..

..to vis, to je proste tezky takhle radit kdyz chces aby to za co nejmin penez umelo uplne vsechno smile

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

Je jasný, že D je do mobilního zařízení lepší, ale rozhodně bych to nedoporučoval začátečníkům...ono to dokáže udělat peknej bordel při sebemenším nedostatku. smile

(upravil luta 11. 4. 2012 23:33)

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

ty TPA jsou vcelku odolny potvory.. jedno jsem teď vyhrabal na koleji. Ale je to TPA3106D1 v tqfp28 a bohužel jede až od 10V.. Doma by možná bylo nějaké v DIPu.. nevím.. bohužel se tam dostanu až za 8 dní..je to zbytek ze samplu na školní projekt - případně ti je daruji, ale nevím kdy bude cesta kolem pošty smile

Web

(upravil jik 12. 4. 2012 2:31)

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

Nitram: je, je to tak jak píšeš v tom příspěvku z 10.4.  21:35, to sice ano, ale Yeayer pak nastínil koncepci. Ta je daná a další směřování by se mělo odvíjet od toho. A já si myslím, že tu koncepci nezvolil vůbec špatně. Takovou věc na trhu nekoupí a v domácích podmínkách má jako bastlíř v tomto ohledu skoro nekonečné možnosti za malý peníz. I já jsem si kdysi (ale to už je hodně dávno - ještě za totality) postavil takový domácí zesilovač (ale stolní stereo, vlastně kvazi kvadro), který měl začleněné prvky, které jsem tam jenom já chtěl mít a taky se to na vstupech týkalo kromě gramofonu, kotoučáku a kazeťáku mj. i kytary a dalších specifických věcí, byl to hrozný bastl smile, ale beze zbytku funkční. Obsahoval hodně (pro normálního smrtelníka) netypických věcí ovládaných přepínači a potenciometry a jsem přesvědčený, že taková věc se prostě na trhu nevyskytovat nemůže ani dnes, mě to stálo jenom trochu přemýšlení, kreativity a pouze málo peněz. Prvky jsem tam doplňoval postupně podle potřeby a taky podle možností (na jaké schémátko jsem narazil, distortion nebo fuzz nebo booster vyzkoušel - líbí - nelíbí). Mimo jiné jsem tam měl možnost mixovat kytaru do signálu odečteného L mínus P (karaoke se tomu říká?...) atd. Já si úplně dokážu představit Yeayerovo multifunkční kombo jako velice operativní (do terénu určitě monofonní). Koncový zesilovač - ať už jakýkoliv, před ním jednoduché korekce a před něma přepínač zdrojů signálu nebo i jednoduchý dvoupotenciometrový mix, to je fuk...  A na jednotlivé póly přepínače si nasází právě jenom ta zařízení, která budou speciálně jemu vyhovovat, samozřejmě jeden z kanálů určitě jako čistý "clean" jako vstup pro ty mp3jky z mobilu... A bastlení si procvičí úplně stejně a ještě bude postavený před problém jak to všechno do té krabice skloubit - mechanicky (bude přidělávat destičky postupně nebo po důkladné rozvaze jedna deska?- to ale asi ne, požadavky se vyvíjí), elektricky (úrovně signálu, smyčky atd...).

Normálně - kdyby mi bylo dvacet let smile a jezdil na bečky přes celé léto a na další chlastačky v zimě, taky bych si takovou věc "all in one" dneska postavil.

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

A co jako zesilovač použít  2 kusy TDA2030 zapojených do můstku ? Tda najdeš u popelnice  nebo ve sběrném dvoře v podobě modulů zvuku z TV , pak by mělo smysl i pořídit ten PB aku , repraky klidně  2 a paraelně ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

tak, keď už mám ARO689, dal bych to do vzadu otvorenej krabky, asi o 1/2 väčšej ako originál plastová, prípadne dal k tomu dáke piezo (na toto postačí), zosík http://www.dealextreme.com/p/vma2016-2- … oard-44123 (vysokoúčinné, 2X10W, napájanie od 12V, cena 250kč aj s poštou). a napájal to vhodnou 12V olovom baterkou. sa neoplatí pri tomto výkone moc bastliť(vôbec..), naviac má V-modul vysokú účinnosť voči TDA.  resp si spocitajte čo vyjde komplet 2X10W s dákym TDA pri 12V vrátane času a DPS

Web

(upravil Yeayer 12. 4. 2012 22:04)

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

millano: a kde bych asi sehnal +-15V??
Jinak - k čemu výkon 2x10W? když to ARO689 (který mám domá uplně nový, i se záručákem big_smile) snese max 5W?? Myslim že to TDA7056 je dobrá volba, na co kupovat nějaký TPAxxx když to stojí 250????!!! To TDAčko stojí 30Kč, a kromě kondíků na Vs (pár stovek mikro a 100n) a kondíku na vstupu to nepotřebuje vubec nic? big_smile
jik: popsal jsi to na 100% přesně smile

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

norma. iná. tesla. 5W znesie dlhodobý takmer neobmedzený sínus/šum. hudobný príkon bude 2-4 násobok

Web

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

redyuri: tak se mužu podívat po nějakym autošvábu napájenym 14,4V, asi nějaký TDA, 2003 vypadá nejoptimálnějc. 10W, typickej autošváb. smile A je levný. Myslim, že 40W TPA je kravina, už jenom kvůli tomu, že ta baterka má 26,4Wh... mad když to chci k táboráku tak chci, aby to hrálo dobře, nezkreslovalo a hlavně aby to vydrželo...

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

jik - nj to je vsechno hezky ale ja si proste (ciste z pohledu muzikanta, bez ohledu na dalsi komplikace z pohledu konstruktera) myslim ze prave ta koncepce neni vubec dobra.. a hlavne ze je hrozne utopicky chtit to postavit do tech zminenych (pokud sem videl dobre) 700Kc sad

piskomil - no hele viz ten mejl, za hubicku ti ten distortion fakt nepostavim..  ani kdybych moc chtel.. ja mam udelanej layaut na vylepsenou MT-2 coz je uz pomerne slozita konstrukce a kreslit specialne novej (jednodussi) layaut je na dlouho a nemam ted moc casu ani na veci ktery me zivej.. myslim ze jednoduchej dist. nebo overdrive podle tech schematek z webu fakt zvladnes.. a pokud by ses  rozhodl rozdelit basu a kytaru zvlast, muzu ti na tu basu nabidnout ARN5604ku s lepenym svem membrany (jako hraje akorat to proste vypada hnusne) ...kdyz si pro nej prijedes sem, a privezes mi zpatky kolegu Blahovce ve dvoudilnym kniznim vydani (teda doufam ze uz jis to precetl smile ) muzes si ARNko odvezt wink

(upravil Dohnalik 14. 4. 2012 16:36)

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

U Dček jde hlavně o obrovskou účinnost 95% +, to tvoje TDA2003 bude mít tak kolem 55%, to skoro polovinu drahocenné energie z baterie protopíš. Já zkoušel TPA3122D2, je to v DIPu a když to pořádně zablokuješ, bude to hrát až do aleluja. Na výstupní filtry se můžeš vykašlat u takovéto konstrukce, sice to bude trošku víc šumět a rušit jak svině, ale co už. Dokáže to celkem v pohodě pracovat do můstku a při bateriovém napájení to klidně per i do 4R. Mně to fungovalo i ve formě vzdušné konstrukce na pár baterek. Jeho maximální výkon vůbec nemusíš využít, je to D, takže nemá klidový proud, to znamená že bez signálu žere naprosté nic. Mám jich tu (bohužel) docela dost, takže ti klidně ze dva, tři pošlu.
Trochu si protiřečím, ale D je na tyhle konstrukce jak dělaný.
A když budeš jooo hodnej, nakreslím ti k tomu i desku, kterou si načmrkáš fixou. Je potřeba tu svini blokovat blokovat a blokovat, jinak to kmitá jak...

(upravil Yeayer 14. 4. 2012 20:21)

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

Dohnalik: a co bys za ně chtěl??
JInak mám doma jenom to AROčko, to už je jistý že ho použiju, a osazenou desku s preampem a potlačenim 50Hz.

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

Tak už je kombíčko sešroubovaný, namořený a nalakovaný transp. lakem. Viz fotky smile
http://img525.imageshack.us/img525/4095/imag0036v.th.jpg
http://img155.imageshack.us/img155/9693/imag0030df.th.jpghttp://img855.imageshack.us/img855/7249/imag0031ac.th.jpg

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

To je moc pěkný, tenhle retro dizajn mám moc rád.

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

Fox: díky smile

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

Pěkný to je, o tom žádná. smile Jen budeš rád, když ti v tomhle to AROčko tak nějak zahraje 90Hz - vzhledem k tomu a plánovanému užití bych ještě zvážil, kam šoupnout filtr...

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

val.l: To AROčko ale poměrně dost nechutně řve na fr. asi 1-3kHz, ale snad to doladim korekcema (B/M/T). Jakej filtr myslíš?

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

Ha, změna big_smile. Místo AROčka je tam Celestion Super 8 (8R/15W/8") a vejškáč k tomu. K Li-Ionkám přibyde ze zajic.cz omezovač napětí ke každýmu článku, kterej se pomocí dvou relé při napájení připne (spínací kontakt na konektoru napájení uzemní dvě relé, každý připne dva omezovače). Nabíječka bude 18,5V/750mA s rychlou pojistkou na 1A. Dál tam bude ještě komparátor, kterej při napětí pod 11V rozsvítí LED jako indikaci vybití článků. Celkový náklady už jsou okolo 2500,-, a to nepočítám ještě asi stovku za D-class integráč\, několik set za preamp s přepínánim clean/distortion od Nitrama atd...

Re: 5W mobilní kombo a ARO 689

Tedy ja nechci prudit, ale za tu cenu mas bez bastleni VOX 3, mozna i 5 na baterky.
Jedine, co ti doporucim, je do VOX 3, nebo 5, dodelat jiny drzak na jine clanky. Ja sem tam dal drzak na 2x 18650, ponevac na bezne AA akumulatory to nejak brzo chcipalo. Druha polozka, byl konektor z odpojovanim na externi reprak, predci jenom na vetsi repro, to ve skusebne hraje lepe.
Ale ja toho voxe mam jiz asi 5tym rokem a nedam na nej dopustit. Hraje bez nejmensich problemu.
Mozna strcit tu hlavu z voxe do tveho zazracneho komba a mas uplne vystarano.