Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 74]

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

33078 od fy ST-jedná se o (údajně) nízkošumový, dvojitý OZ.Takhle, oni jsou tam 2 (dvojité) OZ.Ten druhý je TDA1308.A Michale, nech si prosímtě ty rejpavé poznámky pro sebe.Díky

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Ta MC33078 nevypadá úplně zle (samo, je to low-cost záležitost). BTW - najděte někdo nějaký rozdíl mezi MC33078 a LM833 smile

Cos tam prdnul místo ní?

Web

(upravil little 21. 9. 2007 11:14)

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Výše zmíněný OPA2604.Pokud bude zájem tak ozkouším několik dalších operáků a poreferuju.Zatím jediná věc, která mi oproti 33078 či njm4580 vadí, je opravdu EXTRÉMNÍ dynamika, snad si na to časem zvyknu.

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Škoda, že jsi nechtěl ty AD823ANZ byl bys ještě překvapenější. OPA2604 má hezký teplý zvuk a s tou dynamikou se dá opravdu souhlasit smile

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Ty ADčka si od Tebe taky časem vezmu, momentálně mám bohužel několik rozjetých věcí (zes, reprosoustavy, 2.komp), takže to bohužel hned tak nebude. sad Btw:Jaký je podle Tebe zvukový rozdíl mezi OPA2604 a tím ADčkem? smile

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

To se těžko charakterizuje, ale podle mne má celkově vyrovnanější přednes - nic nevyčuhuje. Určitě je lepší na středovýškách a nemá tak dynamický spodek, zvuk je příjemný - hřejivý.

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Jakto, že je tam jen jeden? Já tam vidím 2x4558C a 1x33078

(upravil little 21. 9. 2007 12:35)

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Tohle je NAPROSTO PŘESNĚ ona: http://www.dearhoney.idv.tw/Museum/Crea … T4830).jpg

EDIT: Ehm, jak vidíte tak jsou na výstupu pouze dva (DVA!!!) operáky-nahoře 33078, dolejc TDA1308. smile

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Takže: Vyměnit TDA1308 za OPA2604? Koukám, že to TDAčko je určeno na nízké impedance (desítky ohm) kdežto OPA je pro stovky ohm. Poraďte pls. big_smile

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Aha, tak to mám jinou.

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

OT: Přesně tuhle Live mám doma jednu vadnou... a taky přesně tuhle sháním funkční...

Jinak abych přidal trošku on-topic - možná někde vyhrabu moji starou SB PCI 128, kterou jsem modnul 2x NE5532 položenýma na sebe - paralelně zapojenýma, hrálo to do sluchátek velmi slušně, rozhodně líp než orig. JRC4565 (to není překlep, opravdu to tam na tom čipu je napsané). Především ubylo šumu, ostatních aspektů zvuku jsem si moc nevšiml, přece jen karta za stovku má jiné nedostatky (především čip ES173x).

Web

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Dobře, dozvěděl jsem se hafo věcí, ale ne to co potřebuju vědět:Lze tedy nahradit OZ pracující do nízkých impedancí operákem, který pracuje do vysokých impedancí?Podle mě ne.Co na to vy říkáte?

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

SB PCI128 nebyla nejhorší ani bez úprav, když makala do vysoký impedance.

Little, proboha, co to sem furt taháš? To zkus. Nic neodpálíš ale bude to hrát na pí*u. Minimálně zapomeň na deklarovaný úrovně zkreslení, půjdou do kopru. Na druhou stranu - jednou jsem na výstup Actidampu nějakým omylem připojil přímo reprák (ARO667). Hrál takovou příjemně pokovou hlasitostí, docela čistě... smile)))))

Web

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Díky, to jsem chtěl  vědět.Po víkendu tam ten 2-hý OZ nandám a uvidim co se stane. big_smile

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

TAk ten původní odpájej šetrně, abys ho tam mohl sofort vrátit...

Web

(upravil Johnyn 25. 9. 2007 21:34)

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

OT:
Tak výměna OZ na Juli@ asi neklapne sad Ne že by to nešlo, ale byla by to prasárna.

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Hehe, naprosto perfektní fotka. WTF?! Oni jsou tam použity trapný JRC 4580?

(upravil opamp 25. 9. 2007 22:36)

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Proč trapný? Já je mám v Terratecu a řeším úplně jiný věci než to, čím je nahradit smile

Ale to jsem Ti už myslím psal.

Web

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Trapný? Audigy2 s OPA2134 na to nemá ani náhodou.

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

když mám z Audigy symetrický výstup a do zesilovače Yamahy nesymetrické vstupy, je to na škodu? Může to kazit zvuk a měl bych si pořídit Julii?

Web

Příspěvky [41 až 60 z 74]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£