Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 74]

Téma: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Zdravím.Konečně jsem si za levný peníz koupil zvukovku na pokusy.Důvod je prostý-chci si vyzkoušet jak moc (a jestli vůbec) bude znát rozdíl ve zvuku po výměně OZ.Potřeboval bych nějaký tip na kvalitní OZ za rozumnou cenu a bez nutnosti měnit ostatní součástky.Lze v tomto případě použít OPA2604AP  klasické velikosti (nikoliv smd)?

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Vážně nikdo této problematice nerozumí?Tomu se mi nějak nechce věřit... :-/

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Použít je lze, otázkou je, jak je chceš dostat na pozici těch SMD. Jinak můj osobní tip je LME49720, zatím pro mne nejlépe hrající operák, bez problému ihned zaměnitelný za sračky typu JRC4558D http://www.national.com/pf/LM/LME49720.html Zvukově to u "mně" nandal i takovým velikánům jako je OPA2132.

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Moc díky za tip!Mě jde především o jemné výšky a mohutné basy (o takové ty samozřejmé, nikoliv ekvalizované).Zatím jsem na pozici 4558 zkoušel vrazit svého oblíbence 4580-extrémní detailnost zvuku ale na basech se to zase o tolik nezlepšilo, navíc má zvuk takové syntetické zabarvení a to se mi zrovna moc nelíbí.Mým dosavadním kandidátem na výměnu je OPA2604-má to cenu? (namísto 4580)?

(upravil Jarous 4. 9. 2007 11:45)

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Možná bych tam spíš dal AD823, jejich zvuk se mi líbil víc než OPA2604. Tady je výcuc z mého testování: "Když to srovnám s OPA2604, tak AD823 nemá deku a lavor na středech, jinak má velmi přijemné podání basu - mohutné, hluboké a nízké jsou trochu rozmazané, zvuk je hodně teplý a saxofon nemá ostrý nádech, přesto má říz." Pokud bys měl problémy se sháněním, mám nějaké volné kousky jak OPA2604 tak AD823 do klasické DIL8 patice.

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Moc díky za tip!Mě jde především o jemné výšky a mohutné basy (o takové ty samozřejmé, nikoliv ekvalizované).Zatím jsem na pozici 4558 zkoušel vrazit svého oblíbence 4580-extrémní detailnost zvuku ale na basech se to zase o tolik nezlepšilo, navíc má zvuk takové syntetické zabarvení a to se mi zrovna moc nelíbí.Mým dosavadním kandidátem na výměnu je OPA2604-má to cenu? (namísto 4580)?

(upravil little 4. 9. 2007 12:12)

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Nerad ze sebe dělám borce ale myslím, že bych neměl problém namísto 4558 smd osadit OZ v klasickém pouzdře.Neměl bys ještě patice pro ty OZ?Jo a za kolik 2ks AD823 nebo 2ks OPA2604(podotýkám,že k nim potřebuju i ty 2 patice)?OPA 2604 stojí v GESu 140kč/ks a to AD823 jsem nikde neviděl.Není to náhodou ten extrémní HÁJEND s cenou 5s/ks?

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Na OPA2604 se asi vybodni. Osobně bych tam dal ty 4580 a radoval se z čistších výšek (předpokládám jsi zaznamenal i "čitelnější" vokály a víc prostoru). Stejně Ti zvuk kurví nevypnutelnej resampling a DACy taky nebudou úplně the best. Neplýtvej zbytečně penězi smile

Web

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Pokud budeš chtít, tak asi takto, AD823ANZ stojí u rs-components 330Kč/ks s DPH Jsem ochotný jít na polovinu ceny u RS tj. 165Kč/ks jsou nepájené a párované, OPA2604 taktéž nepájené 100Kč/ks. Patice ti k tomu přibalím zadara, poštu si ale zaplatíš. Další případná domluva prosím do mailu.

(upravil Halen 4. 9. 2007 12:47)

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Souhlas s opampem. Tunit SB Live je jen vyhazovanim penez. Minimalne SB Audigy 2 ma jakysi smysl tunit. Ovsem vic nez tuneni soucastkami mi pomohlo obejiti resamplingu woken pomoci ASIO4All a spravnym nastavenim FooBaru.

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

2Opamp: Kámoš má tu samou zvukárnu, takže asi schválně budu muset poreferovat o zvuku všech 3 verzí (4558,4580, nejspíš i 2604) a aby toho nebylo málo tak zhodnotím i kvalitu integrovaného kodeku na desce (ALC850).To jsem na ten rozdíl zvědavej... smile 2Jarous:máš mejla...

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Asi o tom nevíte, ale Live má stejný čip jak Audigy 1 a naprosto shodné rozložení součástek.Audigy 1 se pak v podstatě neliší od Audigy 2...Atd

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Myslel jsem tím že máš mejl ve své mejlové schránce... big_smile

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Nějak nedorazil, asi ucpaný dráty...

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Sakra, proto nerad používám email.Hod sem tel.c. na svuj mobil.Jinak to asi nepůjde.

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Ne Litle. To tě Pán Bůh ochraňuje před vyhazováním prachů do kanálu (jarousi sorry) smile

Web

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Tak v případě ti pane bože (opampe) děkuju, ale už jsem se rozhodl-cena těch dvou operáků je díky prodávajícímu na příjemné úrovni, takže není moc co řešit.Taky jsem neskutečně moc zvědavý, jak moc se ten zvuk oproti NJM4580 zlepší a pokud to bude alespoň zčásti podobné jako rozdíl mezi 4558 a 4580 tak to bude úžasný!Pokud ne, tak už se nikdy nebudu pokoušet o BMW ze stodvacítky... big_smile

(upravil Jarous 4. 9. 2007 19:02)

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Ta změna, je hodně individuální, každému z nás se líbí něco jiného, osobně mi byla zvukově bližší OPA2604(víc analogový zvuk) než JRC4580, ta měla pro mne nádech digitálního zrna a uječené středy, nemusím ani NE5532AP. Z těhle levných operaků se mi nejvíc líbí LM833N. Než jsem skončil u LME49720 vyzkoušel jsem asi 15 operáků, levný to laborování ve finále rozhodně nebylo, ale člověk se lecčemus přiučil a udělal si trochu přehled a pocvičil ucho.

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Jo, tak na získání zkušeností to je dobrý. Jenom upozorňuju na to, že zvukově nejlepší se v tomhle případě může jeví operák, kterej "decentně rozmaže a zjemní" výšky, resp. bordel lezoucí z DACu, nikoliv operák, kterej hraje vejšky opravdu čistě.

OPA2604, aspoň co vím, potřebuje pracovat do vysoký zatěžovací impedance a je tedy imho nevhodná na výstupu čehokoliv. Doma jí na výstupu CD mám, následuje asi 30cm kablíku RG58 a preamp se vstupním odporem 1 megaohm. A je pravda, že i když jí připojím k jinýmu zesu, byť se vstupním odporem 100 kiloohm, ovšem dlouhým RG58 kabelem (kterej ničemu jinýmu nevadí), zvuk se změní k horšímu.

LM833 má malý SR a ft, nevím jak bude svou roli za DACem zvládat. Jinak proti němu taky nic nemám, za tu cenu...

Web

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Tak co little, už jsi to prubnul? smile

Web

Příspěvky [1 až 20 z 74]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£