Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 74]

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Díky za zeptání, ale věc se má bohužel tak, že mi nečekaně odešla mikropájka, takže se rozmýšlím, co dál. Btw: 2604ka pracuje do vysokých impedancí, já ji plánuji dát namísto 4580, která ale pracuje do "normálních" impedancí.Mám se tedy po tuningu bát přímo do zeleného jacku připojit sluchátka?Jde tahle zrada ošéfovat odpory v signálové cestě? :-/

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Vyzkoušej a uvidíš (uslyšíš) smile
OPA je zkratuvzdornej.

Odpory v serii si zabiješ DF což se Ti možná nechce (sluchátka jsou elektrodynamickej měnič velmi podobnej repráku).

Web

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

ako veľmi záleží výstupný odpor poprípade DF na kvalite reprodukcie do sluchátok?

Web

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Řekl bych že na tom DF u sluchátek záleží stejně jako u reproduktorů, ale je to jen můj názor. smile

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Na velké většině sluchátkových konců jsou na férovku sériově odpory (~100ohm..)

Web

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Tie odpory su tam presne podla normy.

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Norma nenorma, DF značně redukují...

Web

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Mno takže co s nimi?Nechat nebo odendat? smile

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Vyměň ty operáky a součastky kolem nech bejt.

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

No, v poslední výhybce, co jsem tu teď měl, byl před T2030 patnáctiohmový odpor... to dělá DF asi tak 0,4... a co to podle vás znamená? Sluchátkové měniče mají kmitací systém dokonce ještě lehčí.

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Zvukovku mám zrovna před sebou-typ CT4830.Jsou zde 2 OZ-33078 (od ST) a TDA (1308).Protože druhý jmenovaný slouží pro sluchátka tak vyměním jen 33078.Souhlasíte?

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Mám za sebou krátký test zvuku.ALC850 (kodek na desce) vs. CT4830.Srovnání proběhlo na KOSS Porta Pro.Vybraná hudba:Prague Philharmonic-You only live twice,Bomfunk MCs-Freestyler,Klubbhoppers-Crazy Duck.ALC850-Řezající výšky, mizerná dynamika, bassless. CT4830:Ostré výšky,výborná dynamika, přebasováno, hraje tzv. pod dekou.Konec řečí, jdu se pustit do výměny.

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Ostré výšky, výborná dynamika a zároveň pod dekou? Řezající výšky vs. ostré výšky?

Máš se ještě co učit, na furiouse nemáš. smile

(upravil Jarous 20. 9. 2007 15:09)

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Ostré-řezavé výšky většinou spíš značí vyšší THD, ale komu to dneska v době hifi s běžně 10% THD vadí že ? sad

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Pouze jsem to popsal tak, jak jsem to slyšel.Řezající výšky-řežou, nedaji se poslouchat.Ostré-nepříjemné ale dají se poslouchat.Přečti si pls ještě jednou můj předešlý příspěvek. smile

(upravil little 21. 9. 2007 2:07)

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Mě to vadí, tak a teď mě nechte pracovat. big_smile

(upravil right13 20. 9. 2007 17:56)

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

ja mam tiez sound blaster live 5,1 digital,a vymenil som vsetky OZ(aj ten velky 6xxx) za OPA2134 a uplna pohodicka,osobne si myslim,ze proti tym co tam boli,je ten zvuk zivsi,taky realnejsi

Web

(upravil little 21. 9. 2007 2:06)

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Výměna dokončena.Ke zvuku se však vyjadřovat nebudu, musel bych totiž používat jen superlativy. big_smile

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Je vůbec možné, že se na té zvukárně nachází pouze jeden dvojitý operák?Vždyť ta zvukovka je přece 5.1.Nějak kvůli tomu nemůžu usnout... sad

Re: Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Kdoví co jsi vyměnil.


EDIT: Už mlčím.

Příspěvky [21 až 40 z 74]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Sound Blaster Live 5.1 a různé OZ

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£