Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Sieťový tienený kábel

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 21]

Téma: Sieťový tienený kábel

Dobrý Deň,rád by som vedel či má význam dávať na obyčajnú predlžovačku napr. 5zásuviek  tienený sieťový kábel od ktorej pôjdu aj k jednotlivým komponentom tienené káble a ak áno tak v predlžovačke niekde pripojiť aj tienenie keď je obyčajná umelá?
Ďakujem

Re: Sieťový tienený kábel

Nevidím v tom smysl. Pokud se bojíš "bordelu" v síti, dej na vstup kritických zařízení filtr.

Re: Sieťový tienený kábel

A co takhle použít kvalitní kabel k PC který dokonce splňuje nějaké ty bezpečnostní normy o kterých si ty špešl kabely můžou nechat jenom znát? Viděl jsem některé hifi kabely které byly provedeny velice fušérsky, hlavně konektory bývají chuťovka. Ale co už, vypadá to kchůl.

Re: Sieťový tienený kábel

len fitre aj degradujú dačo z toho frekvenčného rozsahu,a pred koncovým zosíkom úple je to poznať,kvôli tomu ten činsky šit upravujem na priamo,bez toho filtru,to bolo hrozné počúvať cez to...

Re: Sieťový tienený kábel

sieťový filter ČO preboha degraduje na frekv. rozsahu ČOHO? koncového stupňa?

Web

Re: Sieťový tienený kábel

Vykašli se na bižuterii, stejně nemáš sestavu za mega.
A ptáš se velice špatně, nepíšeš jaký máš zesilovač, předzesilovač a jaký zdroj zvuku. Je to jako by si se ptal na automobilovém fóru zda jsou lepší pneumatiky takové a makové a nenapsal "jak" jezdíš a jaké máš auto. Nehledě na to bych v prvé řadě řešil jiné věci než stíněné síťové kabely.

redyuri
Měl jsem několik síťových filtrů, ze zesilovače technics, pár od tesly a několik u kterých nevím v čem byly(250V 16A). Všechny uměli udělat vyblitý zvuk, na ADCOM GFA 5200 to moc poznat nešlo přestože hraje lépe než AZS 222 kde to šlo poznat více, stejně tak to negativně ovlivnilo DPA 223 dual mono. Proč to nevím a ptát se nebudu, udělal jsem to jednou a naposled.

Re: Sieťový tienený kábel

kecy

Web

Re: Sieťový tienený kábel

To je samozřejmé.

Re: Sieťový tienený kábel

"Proč to nevím a ptát se nebudu"

hajenďácky prístup, inak fest kecy. ak máš dáky názor, uveď argumenty a zdôvodni ho, najmä ak tvoj názor popiera akúkoľvek logiku, zdravý rozum a fyziku. bez argumentov je to len kopa kecov

Web

Re: Sieťový tienený kábel

Ano, v tomto máš pravdu, jenže nemám to jak odměřit. Stačil mi "test" na dvou lidech kteří se ptali co mám se zesíkem když přišli na presso a hrál přes filtr. Pak jsem časem sháněl jiné filtry a zjišťoval že se chovají podobně. Už jednou jsem se na audiowebu zeptal jestli je to možné a prý není. Od sinclaira jsem se navíc dozvěděl že jsem šulin který slyší růst trávu, proto jsem psal "Proč to nevím a ptát se nebudu"

A nezajímá mě to protože v tuto chvíli nemám jak jinak si to ověřit než sluchem. Kupuji vybavení postupně a jsem rád že jsem teď sehnal autotrafák za pár stovek.

Re: Sieťový tienený kábel

Rotel Rb 1070,Hyba 300se,marantz cd 6000,onkyoT4057,xlo ref 1,xlo 06, predlžovák za 25 eur od neznámeho výrobcu zo sieťovým filtrom a prepeťovou ochranou,po zapojení komponentov do tochto výrobku nastala strata basou a výšok,celkovo mi to pripadalo také syntetycké bez farieb...

(upravil MethMan 8. 2. 2012 12:47)

Re: Sieťový tienený kábel

Připomíná mi to babičku, která rovnala kábl k luxu, aby tam ta elektrika líp tekla. Byla to prostá pradlena s alzheimerem. O takových jako Fox, Špania nebo strýc mý manželky se jednou budou vyprávět historky.

Re: Sieťový tienený kábel

...a keďže nákupom nových prvkov nemámám záujem o stratu doterajšej zvukovej kvality,smerujem k prvej otazke,má zmysel dávať prívodný tienený sieťový kábel k takémuto predlžováku samozrejme bez tochto filtra a keď áno kde pripojiť tienenie z neho.

Re: Sieťový tienený kábel

#2 +1

Re: Sieťový tienený kábel

v rámci internetovej diskusie prosím ak niekto dáva skúsenosti typu pemza, tienený sieťový kábel a vplyv sieťového filtru na stratu basov a výšok, prosím o dôkaz, predvedenie, video so zvukom, inak ide o lož.

Web

Re: Sieťový tienený kábel

Stíněný kabel jistý vliv má, hlavně u některých měřících sestav. Ovšem bezhlavé aplikování nějakých filtrů a nějakého stínění nějak připojeného je asi stejné, jako hledání zlatého nugetu v kachním exkrementu.

Web

Re: Sieťový tienený kábel

Když pomineme celou trasu, tak minimálně od pojistkový skříně je to nejmíň 10m nestíněnýho kabelu, zasekanýho v heblu a neumím si představit, co by ten poslední stíněnej metr k zesilovači mohl zachránit.

Re: Sieťový tienený kábel

Tak ten metr může něco zachránit, když to bude přívod k přístroji, vybaveném SMPS, ze kterého leze nějaké smetí do sítě a pochopitelně do propojováků atd. Pak bude lepší, když nejbližší nestíněný kus síťového přívodu bude o metr dál. Já to takhle aplikuju u měniče k výbojce a i ten metr a půl pomáhá - ale ne v běžném audiu.

Web

Re: Sieťový tienený kábel

OK, to potom jo.

Re: Sieťový tienený kábel

Počkejte, až sem dorazí dealeři z Hifinázorů a podobných webů... ti vám vysvětlí, jak bez odhmotňovacích podložek pod kabely a síťovejch praček nelze existovat.

Příspěvky [1 až 20 z 21]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Sieťový tienený kábel

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£