Téma: Klavirni lak

Vymyslim novy projekt beden. Tvar bude tezko dyhovatelny, proto budu muset pouzit lak. A kdyz lak, tak bych chtel aby to i vypadalo.
Mate nejake napady, navrhy, zkusenosti? Co takova klasika, cerny klavirni? Zkousel to uz nekdo?

Re: Klavirni lak

Nezkoušel jsem přímo klavírní lak,ale dost podobný povrch,a upřímně je to na hovno,jsou na tom vidět jakékoliv nerovnosti,otisky od rukou,jakýkoliv prach,záleží na tobě,ale to by se pak muselo s těmi bednami zacházet opravdu v rukavičkách.....a to podle mého názoru není třeba

Re: Klavirni lak

Diky, jsem si toho vedom, mas nejaky jiny napad, navrh jak udelat povrchovku?

(upravil Vojta 2. 9. 2007 18:08)

Re: Klavirni lak

Tak použil bych lak,když říkáš že to odýhovat půjde těžko,ale tak zvolil bych lak typu "pomerančová" kůra,a ne něco tak lesklého jako klavírák,třeba nějákou lepší barvu na dřevo,kterou bys natíral válečkem,nebo stříkal pistolí,a pokud bys udělal hodně vrstev,tak by se to taky celkem lesklo  smile

Re: Klavirni lak

kdyz uz by se to melo lesknout, tak potom poradne, tom je klavirak. Asi cerny, nebo nejaky odstin tmave sede. Kdyz by to melo mit strukturu, pak bych sel do laku co jsem mel na minulych bednach
http://www.majerovi.com/richard/Ariel/DSCN2187.JPG

a tvar bude podle vseho komplikovany, zatim premyslim o CNC. Bude zalezet na cene, dostupnosti technologie. Kdyz to nebude mozne, nebo nedostupne, pak zacnu delat ustupky a tvary budou hranatejsi

Re: Klavirni lak

Přesně toto co tam máš ty,mám tedka na svých bednách a super smile

Re: Klavirni lak

MDF, plnič, tmel, schpritz git, 4 vrstvy laku, vosk, schpritz git, finalne 3 vrstvy laku a aj tak to nie je ten pravy klavírak   smile
http://img59.imageshack.us/img59/8558/11820072229170003kx0.th.jpg

Re: Klavirni lak

pekná práca, je ten lak dostatočne ,,odolný" ?:)

Web

Re: Klavirni lak

Mengel máš to pěkný,to byl akrylový sprej?Jáké značky?Použil jsi jaký plnič?

Web

Re: Klavirni lak

Mengel, nerozumim pojmu schpritz git. Pak nerozumim, co tam dela ten vosk mezi lakovanim?

Re: Klavirni lak

schpritz git - striekaci tmel   smile
vosk - vyplnuje póry farby, aby bol povrch dokonalý. vrstva vosku sa preleští (veľmi dôkladne), aby vosk zostal len v póroch. myslím, že ako pojivo ide na ten vosk znova stiekací tmel.
v tomto prípade sa použil ako plnič bežný lak na drevo (acetónový).
lak je nejaký mišaný autolak - dostatočne odolný voči bežnému citlivému zaobchádzaniu.

Re: Klavirni lak

jako lak myslim lak bezbarvy. Muj plan je pouzit barvu (autolak) a na to nekolik vrstev bezbarvho kalu, aby to melo hloubku.

(upravil mengel252 2. 9. 2007 22:22)

Re: Klavirni lak

na to bude NUTNÁ bezprašná lakovacia kabína. a leštiť, leštiť, leštiť...

Re: Klavirni lak

s tim pocitam, to uz je dohodnuto
tys to delal nejak doma na kolene?

Re: Klavirni lak

Ja nedokážem striekať v tejto kvalite, mne sa to zlieva, chce to majstra so skúsenou rukou. Priestory, kde sa lakuje, sú upravené (lapače prachu ako v bežnej garážovej lakýrnickej dielni).

Re: Klavirni lak

a origynal klavirny lak sa neda zohnat ??? ci to ide do penazi ja uvazujem tiez o takom cosi  uvidime ako sa zadary

Re: Klavirni lak

no,tak sem se pokusil i ja o kvalitni lak,ale neni to dokonale,coz mi vadi,ono se to asi vazne v garazi bez zkusenosti delat neda...tak jsem byl za mistnim autolakyrnikem,jak by to videl on a bylo mi receno,ze na moje cca 38litrovy bedny hodi cernej lak za cca 1500  Kč.no a kdyz si spocitate,kolik do toho vrazite a jeste to treba nebude dokonaly,tak je snad lepsi si par korun pridat a nechat to udelat u profika,kdyz uz poradnej lak.

Re: Klavirni lak

2 nosferatic prosim ta mohol by si hodit fotky ako to spravil ten lakyrnik

Re: Klavirni lak

zatim nemam penize,planuju to nechat nastrikat az po vanocich...

Re: Klavirni lak

Originál černý klavírní lak je speciální polyesterový lak a dnes už prakticky nesehnatelný.Obyčejný polyesterový jde obarvit,ale problematické je nanášení(stéká) a silnovrstvý se nenanáší stříkáním ale poléváním.Díl se ustaví vodováhou do roviny a lak se sám rozlije po celé ploše v potřebně silné vrstvě.Po vytvrzení se z povrchové vrstvy brousí vysrážený parafín a leští na vysoký lesk.Na bedny je to touto technologií těžko použitelné protože se nesmí srážet hrany a udržovat čisté prostředí,spadlé smítko nebo neopatrné sahnutí na hranu vyvolá lehce efekt protržené přehrady.Jde asi jako alternativní náhražku klavírního laku použít více vrstev barvy střídaných vrstvami plniče a důkladným broušením a vrchní vrstva leštitelná nitrocelulozová barva.