Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 5)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » 2xARN8604 v jednej skatuli

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 96]

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

2 paťo:
mno čo, sme tu za brainless kokotov, ale komu neni rady... smile

Web

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

redyuri: vy jste bratri s Ej Pxy? Pat & Mat?  smile Mas pravdu, komu neni rady ...

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

to skôr paťo je brat so sobíkom smile som zvedavý ako bude sobík na konci nadávať..ako vždy keď vymýšľa smile

Web

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

OT RYP:
Mě se zase zdá, že Halen v podstatě jic jiného, než bandpassy navržené v bassboxu nezná - respektive nechce znát... smile

Ale jinak nic osobního, jsme si až na ten bandpass názorově relativně blízko.

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Dokonce jsem Bandpass zkousel navrhnout v LSPCad smile Vysledek temer stejny jako z BassBoxu, nektere funkce ma lepsi BassBox, nektere LSPCad. To neni o tom, ze bych neznal jine konstrukce a nechtel je pouzit; ale ARN8604 nebo ARN312 se do BP hodi lepe, nez do closed nebo vented, to je neodiskutovatelne. Nikdy bych treba nenutil nikoho pouzit XLS12 v BP; neni to reprak pro to vhodny a ve vented nebo PR bude lepsi.

Michale ber to tak, ze se snazim mezi lidi proniknout s nestandardnimi konstrukcemi, aby si to VYZKOUSELI.  Porad zduraznuju jednu podstatnou vec: pokud se BP nebude pozdavat zvukove, je vzdy mozne reproduktor z vnitrku bedny VYJMOUT, prepazku pouzit jako VYZTUHU a predelat snadno bednu na vented nebo closed.

ARN312/8604 v closed bedne 70 litru (pred uzavrenim vented casti BP) znel OTRESNE !! Za tim si stojim.

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Já bych napsal "zněl jinak" smile

Web

(upravil Ej Pxy 8. 9. 2007 15:42)

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

redyuri: v podstate Halen je jediny čo si tu presadzuje BP...
Počul som niekolko bandpassov, asi dva rozne šneky a niekolko primovyžarujucich subwooferov... takže šnek sa do bytu absolutne nehodi, BP duni/huhle a priamovyžarujuci držal aj konturu basovej linky... ARN 8604 stary reprak a vyrobcom nikdy nebol navrhnuty a ani doporučovany pre BP, nahodou sa mi u babky dostalo do ruky "amaterske radio (časopis asi 20 rokov stary)" a tam boli prave preberane repraky TESLA (recenzie, chrakteristiky, navrhy boxov) a možeš hadať ake boxy tam riešily... (closed priamovyžarujuce)
btw: stale som sa nedozvedel čo ziskam zložitejšou konštrukciou BP oproti standart closed...???

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Ej Pxy: Koukám odborník... jde o to JAKÝ BP jsi to slyšel, nemůžeš to zobecnit tím, že jsou všechny BP na hovno. roll

(upravil Ej Pxy 8. 9. 2007 17:18)

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

samozrejme že nie su všetky BP na hovno....
napr: http://www.speakerplans.com/index.php?id=buildx1
to je velmi vydarena konštrukcia BP ale BP na TVM... tak to ne...
Repraky navrhnute pre šnek budu najlepšie znieť v šneku, repraky pre BP budu idealne v BP ale TESLA je predsa na standart closed. Kedysi sa použivali takmer vyhradne klasicke boxy a preto tie repraky boli pre ne konštruovane a navrhovane....

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Halen není jediný, kdo tady prosazuje BP jak píšeš. Ale jsme asi jediní, kdo BP stavěl s Tesláckým ARN. Jsem rád, že jsi u babky našel 20 let staré modré AR celé věnované reproduktorům Tesla, návrhem výhýbek i konstrukcím boxů. Od něčeho začít musíš. Ale s čtením a simulováním to nekončí, měl bys také něco i postavit, porovnat s něčím a potom napsat. Já na rozdíl od tebe jsem si to modré AR osobně koupil a mimo poslední konstrukce s ARM-kem jsem všechny postavil. V době, kdy vyšlo to modré AR, tak nic než uzavřená ozvučnice skoro ani neexistovala, Br byl v začátcích a sem tam se nějaká konstrukce objevila a o konstrukci BP se jenom teoreticky psalo. Přesně tak jak to děláš ty teď tady. Chce to poskočit kousek dál.

(upravil Halen 8. 9. 2007 19:36)

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Ej Pxy: a jeste dodej, ze panove Thiele & Small jsou bridilove a TS parametry nemaji vyznam.  Bravo.  Skutecne maji 12" TVM & Tesla parametry srovnatelne s 8 nebo 6,5" basacky ze stejne vyroby? Probud se ze snu a vice hledej, net je pomerne bohate zasobeny dusevni stravou.

Kritik: ano, zni to jinak, hodne tomu chybi spodni kmitocty, pokud 12" TVM uzavres do closed bedny. I zacatecnik ve stavbe reprosoustav by mel vedet zakladni podminku pro uspesne pouziti do closed bedny - nizky Fs, vyssi Qes - EBP maximalne 50 pro spravnou funkci v closed bedne. ARN226 je reprak stvoreny pro dobrou funkci v closed bedne s F3 kolem 55Hz. 12" TVM maj F3 kolem 70Hz a to je proste pro subwoofer prilis vysoko.

Ad Speakersplan - vzdy se navrhuje BEDNA k repraku, ne REPRAK k bedne, ROFL.

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Vidim ze sa tu rozbehla celkom pekna diskusia smile

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

zase celé dni sa flákaš? ten BP s 8604kou si mohol mať za den postavený smile

Web

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Nemam cas sa flakat. Neviem ako ty. smile No tento thread nie je na tuto temu wink

osobne si netrufam spravit ten box doma (viem, ze sa to da) stolar to predsa spravi lepsie a bude to aj nejak vyzerat

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

nj, takže adios BP v roku 2009 smile

Web

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

konecne sa mi podarilo zohnat Bassbox pro. ide sa simulovat ako o zivot smile

(upravil Ej Pxy 12. 9. 2007 14:32)

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

simulant jeden....
veď už nie si na ZŠ big_smile

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

občas mi tak pripadá....

Web

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Rudinko P. :
no ako dopadla tvoja simulacia? pochval sa...

(upravil Sobik 12. 9. 2007 23:41)

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

jedine a len dobre smile dnes pojdem pozret nejaky matros na tu skatulu smile

Příspěvky [41 až 60 z 96]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » 2xARN8604 v jednej skatuli

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£