Téma: Zosilenie subwooferu

Zdravim vcera som si kupil reciever ONKYO a dnes som na nom skusal subwoofer nebol to orginal kupeny k domacemu kinu ale autozosilnovac+subwoofer. Trosku som bol sklamany zosilenim ktore bolo podstatne slabsie ako ked konkretny autozosilnovac mam napojeny na vystup zvukovky z PC alebo na vystup RCA z televizora alebo na sluchatkovy vystup JACK 3.5mm tiez z televizora. Cim to je? Su aktyvne subwoofery na domace kino nieak inak stavane ako klasicky zosik. Dakujem moc za rady.

Re: Zosilenie subwooferu

Dej na tom autozesilovači gain naplno a určitě to půjde dobře. Autozesilovače mají regulaci gainu /zesílení/ v rozmezí cca 0,4V-4V, pokud to nastavíš na těch 0,4V, musel by to být hodně shitový receiver, aby takový zesilovač nedokázal vybudit. V menu toho receiveru také určitě bude zesílení subwooferového kanálu, tak ho dej naplno a musí to jít.

Web

Re: Zosilenie subwooferu

tak gain na autozosilnovaci som mal naplno ale nepozeral som sa do menu recieveru na nadstavenie subwooferu tak este vyskusam to vdaka.

Re: Zosilenie subwooferu

no tak bolo sa treba pohrat v menu onkya tam sa da nadstavovat sub level od -15dB do +12dB a ked sa toto nadstavi hra krasne. Este raz vdaka.