Téma: Matlab - Scilab

Pánové, nevládnete někdo těmito programy? Mám skript pro Matlab a potřeboval bych ho rozchodit pod Scilabem anžto ten je free. Bohužel má asi nějakou jinou syntax a já neznalý zástupce bandy klikačů nemám nárok. Omluvte mě, ale učit se mi to pro jedinou aplikaci nechce, protože to je fakt brutál. Něco jako čínská abeceda.

Skript jest uveden: na konci tohodle 360kB pédéefka. V případě zájmu dám i v *.txt formátu, aby nebylo třeba typovat.

Re: Matlab - Scilab

A nechceš "free" matlab? smile

Re: Matlab - Scilab

Scilab neznám, ale jede to v Octave. To je výpočetní software s Matlabovskou syntaxí. Jediné, co zlobí je vykreslení posledních čtyřech grafů, ty to mrskne přes sebe, nevím proč.

Re: Matlab - Scilab

a nechceš plný matlab? smile

Web

Re: Matlab - Scilab

Ale jo pánové, chtěl bych. smile
Oktave právě nemá kompatibilní grafický výstup a chce to po mě nějaký divnosti pro instalaci, Scilab zase syntaxi, FreeMat nemá zase nějaký funkce. Kalibrátor mám vyrobenej, tak jen se dopočítat. Vytvořil jsem si ze zoufalství předěláním jednoho Linkwitzova Excel sheetu tabulkovou verzi, ale z mě neznámých důvodů to nedává zcela korektní výsledky v okolí a nad rezonancí. Je tam někde nějaká chyba a já na to nemám ji najít. Jsem už v matice marnej.

Dík za pomoc a pls "stay tuned" hromada pitomejch dotazů bude jistě následovat.

Teď mě napadl první z nich: Jak převést *xls na *txt a naopak?

Re: Matlab - Scilab

excel:
save as: .txt (položky oddelené tabulátorom)

Web

Re: Matlab - Scilab

Co se týče Octave, tak instalaci stačí klasicky "windowsovsky" odklikat. Defaultní instalace obsahuje vše potřebné. Když jsem zlikvidoval ve skriptu to pitomé kreslení čtyř grafů na jednu plochu pomocí subplotu, tak to normálně funguje. http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/829 … .25KB.html

Re: Matlab - Scilab

a inak, ten matlab bude po 17.9. smile

Web

(upravil sinclair 27. 8. 2007 21:36)

Re: Matlab - Scilab

Výborně, simulátoři smile
75kg tělo, výška 33m. Jak dlouho bude padat a jakou rychlostí se potká se zemí?

Případně jak hluboko bude mít zaražené nohy v krku smile

Web

(upravil MethMan 27. 8. 2007 22:34)

Re: Matlab - Scilab

S tím nevotravuj. smile Slovní úlohy na rovnoměrně zrychlenej pohyb jsou pro prvňáky středních škol. smile Nebo jako starej praktik chceš půjčit stopky, že by si to pro nás změřil? lol

Boramire, dík, jdu se s tím nějak poprat.

Edit: Stáhnul jsem si z http://www.gnu.org/software/octave/download.html 2.1.73 a po rozbalení mi to všechny soubory zobrazuje unknown typy. Takže nemůžu spustit instalaci. Nevíte v čem je chyba?

(upravil Boramyr 27. 8. 2007 23:38)

Re: Matlab - Scilab

Nestáhnul jsi verzi pro linux? Já mám tuhle : http://surfnet.dl.sourceforge.net/sourc … -setup.exe

Sinclair : 2,6s a 90km/h smile Proč?

Re: Matlab - Scilab

Tak jsem to spočítal dobře smile

Web

Re: Matlab - Scilab

Ten už se jí zbavil legální cestou.

(upravil MethMan 28. 8. 2007 14:27)

Re: Matlab - Scilab

Nainstalováno, vše se tváří normálně. Otevřel jsem, do konsole jsem vložil skript a .... uui
následuje snůška ultra blbejch dotazů č.2.: smile Kde má Octave nějaký execute? Co mám udělat aby to běželo? A půjde z toho potom dostat výsledky ve formě nějakých číselných řad - cosi jako *.frd?

Dík za trpělivost.

Re: Matlab - Scilab

S Octave se určitě nainstaloval i SciTE editor, v tom ten skript otevři a normálně F5 spusť. Jen nevím, k čemu je ten skript vlastně dobrý, protože počítá a kreslí tytéž charakteristiky, které ti udělá třeba winisd. Je pravda, že tady nebude problém uložit číselné hodnoty... z hlavy teď nevím, nějaký matlabista poradí, jak se dělá výstup do textového souboru.

(upravil MethMan 28. 8. 2007 17:08)

Re: Matlab - Scilab

Je dobrý právě pro ty číselný hodnoty.
Problém je, že F5 nic nedělá. V roletce je Go šedý. Jako by to ještě něco chtělo.

(upravil Boramyr 28. 8. 2007 18:22)

Re: Matlab - Scilab

Tak to je divné, mě to tak jde. No, každopádně další možnost je prostě z příkazové řádky spustit octave s parametrem umístění toho souboru se skriptem. Ve windows jde téhož docílit i tak, že vezmeš myší soubor se skriptem a pustíš ho nad ikonou octave.exe (nebo zástupce, to už je fuk).

Edit : Výstup do souboru je docela jednoduchý, jaké křivky vlastně potřebuješ?

(upravil MethMan 29. 8. 2007 0:09)

Re: Matlab - Scilab

SPL inbox. Potřebuji si ale do toho zadat své parametry.

Udělal jsem jak si řekl. Hodil jsem skript na ikonu octave a vypadl na mě graf SPL inbox smile Slepý kuře našlo zrno.

Edit: jak to tedy dostat ven v číselný formě?

Re: Matlab - Scilab

Parametry se přepisují přímo v tom skriptu, hned kousek za začátkem. Ten výstup do souboru tam dopíšu, chvíli ale vydrž, mám teď nějakou práci.

Re: Matlab - Scilab

Tak tady to je, trošku jsem ten skript upravil aby se TSka zadávala v obvyklých jednotkách, náležitě je popsal a dodělal ten výstup do souboru. Má to obvyklý formát FRC. Jako bonus včetně fáze, ale předpokládám, že tu asi nepotřebuješ. Ukládá to do spl_inbox.txt

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/914 … .96KB.html