Téma: subo s TDA7294

Ahoj všichni,

chci se s Váma poradit, co koupit za repro pro subáč.

Chtěl bych stavět subáč do pokoje cca 6*5m.
Mám postavený zesák 5.1  šest kousků TDA7294 (prozatím v provizorní bedně) k tomu mam postavený 100W dvoupásma s TVM a rozpacovaný třípásmovky.

Představa je taková, že před sebe dám centrál a třípásmovky, za sebe dvoupásmovky a doplním to subáčem.
Primární určení je jako domácí kino a ozvučení pokoje (proto 5.1) ale někdy to vytáhnu na nějakou akci (zatím teda jenom ty dva dvoupásmáky) a proto těch 100W (ANO OPRAVDU MI STAČÍ 100W big_smile ).

Elektroniku a celý zesák budu dávat do bedny subáče, takže budu potřebovat bednu se základnou cca 40x40cm.
Nejvíce jsem přemýšlel o uzavřené bedně, ale nevím, co do toho strčit za repro abych ho uvnitř zbytečně netýral.
Obráceně ale s ohledem na to, že potřebuju celkem velkou základnu jsem přemýšlel o něčem trochu designovým (a teď dostanu kamenem smile ) jako např. Magnat Xpress 12" a nechat ho čučet ven.

Nějak se prostě nemůžu rozhoupat.

Abych to shrnul:
Potřebuju repro 4 OHM se zajímavým designem pro zesák 100W a bednu se základnou min 40x40 nebo poradit co strčit do uzavřené bedny.

přiznám se, že jsem stavěl pouze dvoje bedny a to podle plánků, takže s výpočty a výběrem repra moc zkušeností nemám.

Díky za každou radu.

Re: subo s TDA7294

Asi jsem špatně položil otázku smile

Chtěl jsem vás požádat, jesli by mi někdo neposkytnul plánky nebo alespoň doporučení na konstrukci a reproduktor, který bych měl použít pro 100W subwoofer.

Chtěl bych uzavřenou bednu o objemu do 80L, případně (pokud budu mít dostatečně podrobné plánky) i šneka.

Chápu, že vetšina z vás je ražení: "nastuduj, vymysli a postav", ale přiznám se, že můj časový fond je velice omezený. Počítám, že samotný subwoofer budu po večer stavět tak 14dní a to si nechám MDF nařezat.

Sice chápu problematiku, ale žádné zkušenosti nemám a nerad bych vytvořil "generátor chrchlání".

Takže pokud by mi někdo poskytl plánky, byl bych velice vděčný.

Případně, co si myslíte o této konstrukci?
http://www.dexon.cz/clanky/konstrukce-p … -01-8.html
moc se mi nezdá použitý reproduktor.

Díky

Re: subo s TDA7294

Sakra, to vypadá perfektně ten sub, za ty prachy je to maličkej a pěknej sub k 2.1 k PC. Teď ještě, aby na Dexonu nekecali.

Re: subo s TDA7294

Tuším že 7294 má 70w stačilo si přečíst chytrou publikaci a kupoval by si 7293 které mají 100w a vyšši napájecí napětí a celkově lepší vlastnosti ...

Re: subo s TDA7294

Vím, že 7293 je obecně lepší, ale našel jsem ve skříni ještě ze školních let asi 8 modulů a vyleptaných tišťáků s přípravou zapojení do můstku. A myslím, že u domácího kina je 70W na kanál celkem dost. Co se týče toho suba, tak k němu příjde právě ten můstek a stavbu subáče řeším v jiném vlákně. Od této konstrukce jsem upustil.
Jinak jenom pro zajímavost ... TDA7294 umí 100W

d = 10% 
RL = 8Ω ; VS = ±38V -100w
RL = 6Ω ; VS = ±33V - 100w
RL = 4Ω ; VS = ±29V - 100w

Já konkrétně do toho pouštím 34,5V a zátěž mám 8OHM.

Re: subo s TDA7294

TDA7294 při 100W hoří. TDA7294 a TDA7293 jsou navzájem zaměnitelné, pokud odstřihneš nějaké nožičky na té 7293. Sinclair to tu psal, dohledej si to.

Re: subo s TDA7294

To zní velice zajímavě. Jdu si koupit 7293 a trochu ho ostříhat. smile

(upravil Dohnalik 2. 1. 2012 15:44)

Re: subo s TDA7294

Tak, desky už jsou doma, vypadá to zajímavě smile Jen poprosim o radu, myslíte, že to stačí slepit herkulesem, nebo to mám ještě pořádně stáhnout vrutama? Nebo znáte jiné lepidlo, lepší než herkules? Díky.
https://lh4.googleusercontent.com/-9nWaSD7dBmo/TwGz0N8ClMI/AAAAAAAABeA/1Bk5oN3LOFI/s912/P1020051.JPG

Re: subo s TDA7294

Já mám výbornou zkušenost s polyuretanovým lepidlem D4 - vyrábí většina výrobců lepidel - stačí najít vhodně velké balení pro tvůj účel.
Je to taková žlutá / žlutohnědá srágora, krterá během schnutí napěňuje, čímž dokonale utěsní všechny spoje a není už pak nutné zevnitř dotěsňovat silikonem apod. Je vodovzdorné. To co vypění ven se po vytvzení snadno zabrousí.
Lepil sem tím doma nějaký nábytek a kytarovou bednu 2 x 12". Konkrétně to bylo lepidlo UHU PU MAX (mají např. v Hornbachu).
Pokud to při lepení dobře stáhneš svěrkama, nejlépe do druhého dne, tak dle mého vruty nejsou potřeba.

Re: subo s TDA7294

Lepím jenom Herkulem a zatím všechno drží wink Vruty dávat nemusíš, ale můžeš jima nahradit svorky...

Re: subo s TDA7294

OK, díky, ještě uvidím. Bude to aktiv.

Re: subo s TDA7294

no čo ako to dopadlo ako to hrá pochvál sa vyplatila sa investýcia ???

(upravil millano 13. 4. 2012 9:59)

Re: subo s TDA7294

Už máš ten zesilovač ?  Check bude prodávat vestavné moduly aktivních zesilovačů, koncový stupěň bude dimenzován na na  min 130W / 4R sinus, tak vydrž, nejdéle do měsíce by to mělo být. Mělo by to mít i plynule regulovatelný filtr dělící frekvence 35 - 150 HZ, přepínání fáze 0-180 stupňů a regulaci hlasitosti.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web