Téma: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

Chcel by som si poskladat slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm a potrebujem poradit ci je tam vhodny a ci by mi niekto pomohol s vypoctami kus,lebo som do toho jelen uui Raz som pocul hrat slimak sice od RH sound,ale dunelo to siroko daleko...za odpoved dakujem.

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

18PS100 není vhodný do žádného zvukovodu, je tak tak do bassreflexu. Z levnějších se dá zkusit BC 18PS76, RCF LF18G401, DAS 18G, něco od Fane. Počítat hornu ti těžko někdo bude, ale projektů je dost. Hledej ty, u kterých je jasné, že je dost lidí postavilo a jsou s nimi spokojení.

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

Cenovo su dost vyssie a ja zase nemam zosik ma take repraky a na domace akcie,chaty to asi nema zmysel,ale nedaleko je obchod s reprakmi 18Sound a uz som si objednal 18 SOUND 18LW800 repro 8ohm a na moj zosik je akurat.Chcel by som system 2+1.Parametre tohto reproduktora som si porovnaval s viacerymi a ma ich neskutocne dobre podla mna a  500W mi hadam staci ...co ty naň?Tento do toho slimaka?

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

Do sestavy 2+1 je šnek nevhodná konstrukce.

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

Souhlas s Georgem. Horny jsou použitelný spíš jen ve smečkách, jeden šnek bude jenom "tlouct" a opravdový basy z toho nevyloudíš.

(upravil djmayo 16. 10. 2011 18:04)

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

18 SOUND 18LW800  nieje až tak špičkový nieje to žiaden zázrak, 180€ za neho podla mňa vôbec nieje malo, je to priemerný repro s 3" cievkou spadajúci do kategórie s b&c 18ps76, Eminence DeltaPRO18, Oberton 18B450.

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

Chce sa kazdemu podakovat,ktori ste mi napisali,ale ked si porovnam 18 SOUND, 18LW800,b&c 18ps76, Eminence DeltaPRO18, Oberton 18B450 tak hodnoty db,mms,Xmax,Qts a co ja viem co este su asi najlepsie,ale netvrdim,že u niektorych vyssie uvedenych reproduktoroch zopar z parametrov niesu lepsie,len som si sparvil kompromis...viem ta cievka je 3" a ta cena...uz nieco z toho bude a na zosilnovac ktory mam (2x450W/8ohm) by som naco kvackal repra s vyssim vykonom,ked mu stavu neviem dodat.Pisal som si odbornikom a ten mi povedal,ze ten slimak nebude najlepsie riesenie a tak asi z neho budem musiet upustit sad(

A este by som sa chcel nieco spytat...pisal som si s jednym a on ze ma RFC repraky,ale to je jedno a proste ze to ma nastavene na 37Hz...neviem co s tym myslel,zeby vyhybku mal nastavenu na 37Hz? a to znamena,ze ak si pozriete parametre pri kazdom repraku tak sa jedna o fs?? Prepacte ak pisem bludy...nevyznam sa velmi hmm

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

A co tak si přečíst trochu teorie, abys věděl která vůbec bije.

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

fs - rezonančná frekvencia (resonance)
frekvencia, pri ktorej sa na impedančnej charakteristike objavuje lokálne maximum, v podstate na tejto frekvencii membrána (v prípade reproduktora mimo ozvučnice) najviac kmitá. Od nej v súčinnosti s Q parametrami sa odvádza správanie sa reproduktora v ozvučnici. Udáva sa v Hz. .........toto som si nasiel ale ako pre strojara mi to vela neovori...ak by som bol elektrikar,tak vobec sem npisem...

(upravil djmayo 18. 10. 2011 22:05)

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

Ja si myslym ze to 37Hz je frekvencia na ktoru je naladeny basreflex, to je pre silnejsie 18" zvecsa optimum. 18LW800 by som ladil nikde okolo 40Hz v bedni tak 160-200l. Horny su dobry napad ak hraš vo velkych salach a exterietry a mas aspon 4ks inac je vhodnejsi basreflex, prip. bandpass alebo dajaky hybrid (Hornflex napr Dflex, MT18, hybryd napr. cubo 18). 18LW800 nieje zly parametre ma OK, len cena by mohla byt prijatelnejsia pred rokom bol o 25€ lacnejsi ak dobre pametam. K tomu ziosilnovacu bude OK ma lahsiu membranu tak dost lieta cize neda sa tolko nakrmit... Od Eminence Delta18 je cosi lepsi od B&C 18PS76 asi cosi horsi, no je drahsi od oboch asi o 30-40eciek...

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

No, bavíte se o 1 ale jaké jsou ty 2 (viz 2 + 1). Podle schopností těch satelitů by se měla odvíjet schopnost subu.
U subu je vždy dobré nezapomenout, že ho bude potřebné přemísťovat, cestou na akci se pomocníci najdou skoro vždycky, zato nazpátek nikdo. Tahat šneka = peklo. Do osobáku se nevejde, na vozíku na něj prší....
Dneska mnoho lidí nechává kšeftů (lidi mají málo peněz a je to slabé), tak lze koupit slušné věci za levno hotové.

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

Zdravim vas,jedna sa o to,ze ten reprak je uz doma(18 SOUND 18LW800 repro 8ohm)..skoda,ze ste mi skor neporadili ten B&C Speakers 18PS100 8/ohm  do sneka (mozno neskor) ale teraz uz nevadiii...ma ich stranke som ho nasiel aj osadeny http://1111.sk/k.audio-subbas-18800lw-n … ?ItemIdx=8 ..pomohli by ste mi ho skopirovat? vonkajsie rozmery su tam (minus hrubka dosky a mam aj vnutrajsok-objem) ale ako vyzera ten vnutrajsok by som potreboval vediet ...nevedeli by ste mi nan zohnat link? a je ladeny na 36Hz nie? Preto to robim takto,ze si ho doma staviam,lebo zostali man dake dosky a madla,vanicka,rohy a ine zalezitosti mam zo starych reprakov...len prehadzat a hotovo..proste to chcem zbuchat cim lacnejsie.Co sa tyka tych satelitov tak su  Samson RS12HD..dakujem za vsetky rady.

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

B&C Speakers 18PS100 8/ohm nieje az tak vhodny do sneka skor slabsi 18PS76 alebo drahší 18PZB100. Ten čo 18Sound 18LW800 čo máš by podľa parametrov aj išlo použiť do šneka. Inač 18LW800 sa udajne prestal vyrábať som sa dočítal na jednom zahraničnom fore, aj na stránke výrobcu je už v archíve...  Ta bedna vychadza vnutorny okbjem okolo 190l...neviem ci som dobre spocital...

(upravil Otas 19. 10. 2011 18:19)

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

Zajímavé, proč pořád ten slimák? Má zkušenost: Dva slimáci na pódiu sice vlnili nohavice, ale basy žádné. Naproti u baru majitel klel jak pohan, protože tam to dunělo.
Tenhle reprák je podle mne stavěný do BR a vcelku může makat při 120 litrech a BR laděném na 44 Hz. Pokles na 50 Hz 3 dB (podle vzorečku, skutečnost bude samozřejmě horší). Lze to zvětšit (což ale udělá i přiměřené zatlumení). Nehoňme ale příliš basy pod 50 Hz, ty pořádné, které cítíme jako palbu, jsou cca 60 - 70 Hz. Pokud jsem správně otevřel obrázek, tak je tam basreflexová bedna jako vyšitá, i je to tam napsané, zdůrazněné, že to není tlakový šmejd (slimák).
Rozměry a BR pak lze navrhnout, to tu spousta lidí zvládne.
Jinak do té obludy z odkazu o 200 litrech (řádně vytlumená bude mít fiktivně ještě víc) bych ten reprák nacpal, do rohů přidal 4 díry průměr 50 mm při tlouštce materiálu 2 cm to hodí ladění na 40 Hz (můj předpoklad nárůstu objemu vytlumením na 260 litrů). Bude to dokonce zdůrazňovat pásmo kolem 50 Hz, jen budou potíže s překračování Xmax. To u té bedýnky cudně nepíší.
A jak říká jeden můj kolega A po ..deli jeli, prostě hotovo.

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

Samozrejme nech pusti horny z hlavy... ma to viac nevyhod ako vyhod o tom ze ked niesu 2 prui sebe to nehra dobre nizko a problemy v miestnostiach z nie dobrov akustikou ani nehovoriac. Ma satelity kazdy po 250W citlivost 94dB/w/m a max SPL121dB k tomu by mal stacit aj jeden taky subbas, dva budu cez hlavu dost. Ked si nechces lamat hlavu z navrhom bedne sprav B&C 18 SUB a mas vybavene ma to objem 183l ladenie 35Hz malo by to vyhovovať pre ten repro. Ak chces presne take rozmery ako ma ten z obrázku tak sa dá spočítať.

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

Zdravím Vás
Prepáčte že sem pomenej píšem v poslednom čase,ale čaká ma Martin ortopedická klinika.Mám opotrebované mazivo v ľavom ramene a skrátené svaly a neskutočne to bolí.Viem táto téma je trochu od veci,ale ak sa vrátim,tak v stavbe a diskusií budeme pokračovať..držte mi prosím palce s pozdravom Zoltán Petrovič smile

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

Zoltáne, držíme, zdraví je moc důležité.

(upravil joži 7. 11. 2011 13:03)

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

zdar. Mám 15PS100 v SUB15 ozvučnici, zostava 2+1 s D210ti+EM delta 12LF. myslím že 18" bude lenivejší, pohon maju totižto rovnako silny ako 15". ženiem ho 1,4kW zosilnovačom a kompakty 2x500W. zvukový prednes na výbornu. BTW ten 15PS100 prehral 2ks eminence sigma 18" s absolutnym prehladom...

Web

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

Aby 15PS100 přehrála 18" Sigmu, musela by ta Sigma hrát z budky pro vrabce a ne z rozměrově pořádného subu, který pro své parametry nutně potřebuje.

Re: Slimak s B&C Speakers 18PS100 8/ohm

Admine, nemůžeš to téma přejmenovat? Takovou debilitu, jako je ozvučnice ve tvaru slimáka jsem ještě neviděl sad

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.