Téma: tlusta licna

otazka: kde v Praze sehnat za slusny penize medenou licnu silnou jako prst, proste na vyrobu startovacich kabelu...ty co se prodavaj stojej za h**** myho diesela to neutahne mad

takovydle káble se prodavaj v autohifi obchodech za nehorazny penize

(upravil Dingo 22. 8. 2007 23:53)

Re: tlusta licna

Zajdi do prodejny kde se prodává el. nářadí (svářečky) a kup si tam kabel v metráži jakej chceš. Myslim, že začínaj na 16mm2 (já sháním 3metry káblu o průřezu 10mm2 všude mi říkaj, že to nemaj a těžko seženu, tak kdyby někdo věděl o kabelu ke svářece o průřezu 10mm2, dejte vědět)
http://www.chobola.cz/pdf/CENIKwww.pdf
kabel Simplex 16 stojí 44,- za metr. Používá na sváření do 160A. Takže možná koukni po něčem silnějším (Simplex 25 stojí 69,- za 1m)

Já sem si kdysi ke svářečce kupoval kábl (16mm2)a na něm je Cuflex a je krásně ohebný.

(upravil srna 23. 8. 2007 0:09)

Re: tlusta licna

popravde neco ke svarecce me taky napadlo...dokonce se mi jedna vali v garazi a moc nefunguje, ale kabely sou slaby a neohebny...

chapu to spravne ze to cislo za SIMPLEX krat 10 je maximalni proud?


// a jak tak koukam tak je ten obchod i kousek ode me smile

Re: tlusta licna

Ne to je průřez, o ampérách není na káblech ani jinde zmínka.
Si to spočti, běžně se používaj dráty na rozvod síťového napětí o průřezu 1,5mm2 do 16A. Takže by se dalo říct že co 1mm2 to 10A. Což prakticky odpovídá tomu co píšeš(x10).

Re: tlusta licna

Srna zkus třeba Elektram.Vodiče CYA10 apod.,barvu si zvolíš sám.Startovací kabely od Žluté řeky mají průřez 1,5 mm2 a jsou k dostání na benzínkách.

(upravil srna 23. 8. 2007 20:39)

Re: tlusta licna

ja mam nejaky z bauhausu (nekupoval jsem je ja) maj prej utahnout 120A. prurez bych odhad tak na 2mm^2

jak chtej tahat 120A takovym kabilkem....vzdyt i na bedny mam silnejsi mad

hlavne ze je na nich napis "heavy duty"

/editovano

Re: tlusta licna

2mm2-tím nic neproleze...alespoň.. 25mm2.. !

Re: tlusta licna

proleze tim jenom proud postacujici k upaleni koncu kabelu jako se stalo me smile