Téma: Ohnostroj po vymene filtracnych kondenzatorov v zosilovaci PPI 5440

Pekny den vsetkym,

Kupil som jazdeny amp PPI 5440 na inzerat.  Masinka je to celkom fajn, no rozhodol sa ho trocha potunit. Z farnell.com som objednal OPampy a filtracne kondenzatory do zdroja. Po nervydrasajucej vymene viac ako dvoch desiatok OPampov prisli na rad filtracne kondenzatory. Amp ako celok ma 2 oddelene zroje a 2 rozne sady filtracnych kondenzatorov. Stredovyskova sekcia mala 2x 3300uF/35V, basova 2x 2200uF/50V. Kedze kapacity nikdy nie je dost, usudil som, ze pouzijem vacsie kondenzatory: stredovysky preto dostali 6800uF/35V, basy 2700uF/50V. Zvysok osadenia ostal povodny.
Napajanie +/- mam privedene priamo od baterky primeranymi kablami. Nasledne pri zapojeni v kufri sa stalo niekolko veci. V ampe su paralelne na seba 2x30A poistky, ktore odhoreli este pri vypnutom ampe len pri pripojeni napajania. Po zopar telefonatoch ma znami uistili ze je to sposobene len vysokym nabijacim prudom a proste nezvladaju slehu, ktoru im spravia nove kondiky. Na napajacom vedeni mam dodatocnu 80A poistku, preto som sa nebal vymenit poistky v zosilovaci za trocha silnejsie. Nasledne pri pripojeni napajania kontakty zaiskrili, no poistky to prezili. Sranda prisla az pri pokuse zapnut amp. Zos ma ochrany, preto po zapnuti v normalnom stave najprv zasvieti cervena led a nasledne zelena kedy je uz amp pripraveny plnit svoje povinnosti. V mojom pripade v momente ked mala zasvietit zelena som zazil silvester uz teraz a momentalne amp po zapnuti akurat zasvieti na cerveno a nasledne zhasne uplne.
Po otvoreni som zistil nasledujuce skody:
rozlomeny jeden z tranzistorov IRFZ44A http://www.datasheetarchive.com/IRFZ44A-datasheet.html (je ich tam celkom 10) a prehorene cesticky k strednej nohe niektorych tychto tranzistorov. 
Dalsie poskodenie nie je okom viditelne. Medzi napajacimi svorkami ampu je 42,3ohm.

Moja otazka je, co sposobilo tuto neprijemnu situaciu, ako ju vyriesit a ci bude vhodna nahrada za ten odhoreny tranzistor http://sk.farnell.com/jsp/search/produc … ku=8210578 za predpokladu, ze vymenim vsetky.

Podobny problem tu riesil Ollaf, no mne amp zaiskril az po vymene kondikov, pricom som si dal na polaritu pozor.

Dakujem za rady a napady.