Téma: kompakty

Zdravím vás, akcí mám již po skromnu , chtěl bych si postavit kompakty ve stylu bas 18´střed nějaky 8´a výšku nějaké selenium. Krmené qsc 2450 , uvažoval jsem také o dobrém subu a dvou satelitech .

Web

Re: kompakty

Třípásmo, nebo odděleně?
Mě teď čeká Monacor SP-8/150PRO, a na PD je odladěné něco slušného s B&C 8PS21.

Re: kompakty

no právě třípásmo, jde mi o to, že už akcí nemám tolik, prodal jsem horny a satelity s deltama a apt , nyní chci něco at to hraje velmi nízko, prostě klasicky sál hospody atd. Potřebuji právě zjistit , které repro v 18´ se hodí do basreflexu s přijatelnou cenou, nechci tam rvát Zomax,RH,Hadex kdo mi pomůže s tímto projektem,

Web

Re: kompakty

Jenže velmi nízko rozhodně nemůže hrát kompakt, když basový box musí mít třeba i 200l objemu, správný reproduktor a kvalitní silný zesilovač aby hrál opravdu nízko, a ještě dostatečně nahlas. Pořád si myslím, že 12"+1,4" + basovka, jsou na výkonové aplikace nejrozumnější, a třípásmo bych dělal snad jedině, kdyby se pod to dalo ještě jedno další pásmo.

Re: kompakty

docela tě chápu, o tom jsem uvažoval, na jiném webu mě doporučili udělat si X1 a dát tam nějaké RCF , ale na druhou stranu jsem právě uvažoval nad těmi kompakty, které by vycházely,jak litráži tak laděním jak sub18 od Bc akorád by se dořešila výhybka a slušné středy a výšky, na ten cizí web se už nedostanu, protože píši strašnou češtinou, tak hledám rady zde.

Web

(upravil djmayo 18. 9. 2011 15:39)

Re: kompakty

Problem tebou spominaneho 3-pasma je ten ze bedna by musela mat cisty vnutorny objem aspon 150l, inak sa vyhoda 18" vobec neprejavi a  nezahra viac nez 15" v rovnmakom objeme. Dalsi problem je ze basak pri zemi basuje o dost viac ako vo vyke. Ty aby ti vysky a stredy nezanikali musis dat bedne od zeme aspon nejaky 1,5m cim dost stratis na basoch. Ked uz to ma byt plnopasmova bedna co by perfektne hrala na stredoch a vyskach a dokazala ako-tak potiahnut i tie basy volil by som dvojpasmo:
RCF MB15H401 + B&C Speakers DE610 + ME90, ci  B&C Speakers 15PLB76 + DE500 + Megaton A7570 (prip. daco velmi podobne, k tomu zosilu RMX2450 by vykonovo  stacili aj slabsie a pomerne oblubene plnopasmovky B&C Speakers 15NDL76 + DE500 + RCF H100 ci B&C Speakers 15PLB76 + DE500 + Megaton A7570)
celkom optimalne uz to zahra v bedni objemu cca 85-90l ma to prikon 700W (600W) velmi slusnu citlivost, cize v spojeni so slusnym zosilnovacom (RMX 2450 by bol k min aj slaby, chcelo by to tak Crest CPX 3800, Ev  Q1212, Dynacord SL2400, Yamaha P7000S, dB Technologies HPA 2800, Crown XTi 4002...) to potlaci pomerne dost a aj na basoch by to malo stacit pre menej narocne styly. Tym ze napchas 18" repro do 100l skrine nic neziskas, podobne to robi kapaaudio a nestoji to za vela neje to ani ryvba ani rak a rozhodne sa to nevyrovna 2 mensim satelitom + jeden poriadny subbas, dokonca ani Prosound co tam pchaju repra 18Sound to nehra az tak dobre a o tom ze to je kompakrne sa vobec neda hovorit....

Dalsia moznost je spravit jeden poriadny Subbas s lepsim 18" reprom aspon z B&C 18PS76, lepsie 18PZB100, RCF L18S401, LF18G400, Precision Devices PD.184, 186, PDN.18BR40, 18Sound 18LW1250, 18LW1400 alebo Oberton 18XB700, 18XB800, kalsicky basreflex s objemom cca 150-170l aby to nebola velka krava. K tomu 2 kompaktnejsie satelity napr.: B&C Speakers 10PE26 + DE250 + RCF H100, B&C Speakers 10PLB76 + DE500, z lacnejsich dobru sluzbu spravi aj B&C Speakers 10HPL64 + DE12 + ME10 alebo s 12" stredobasom B&C Speakers 12NDL76 + DE250 + ME45, B&C Speakers 12PE32 + DE16 + ME10  alebo lacnsjsie Eminence Delta-12 + B&C Speakers DE12 + Megaton A8080 zahraju vzhladom k cene tiez celkom uspokojivo. Katzdopadne budes potrebovat dalsi zosilnovac + crossover k tomu cize vide to trocha drahsie.

Re: kompakty

právě o to jde, chci mít jen 2 kompakty a 1 zes. ja už rozprodal skoro vše, dávám pryč i scannery, chci prostě jednoduchost, ale ne na ukor kvality, doby kdy jsem měl 4 horny  FANE exponencialní vrchy ze sytemu DEXON TURBO 2000 jsou pryč. Díky moc a nechám si vaše rady projít hlavou

Web

Re: kompakty

15NDL76 + DE500 + H100 + RMX2450 jsem měl, a za sebe bych řekl, že to na basy nestačí. Ekvalizace musí být naprosto brutální (10db+) a když už to začne basovat, dost to poškodí reprodukci středů, takže tam to tou kvalitou též MUSÍ odporovat. Jde to proti přírodě. To už opravdu radši třípásmo. 15PS100 + kterákoli průměrná odladěná soustava, a mohlo by to být zajímavé a ještě by to mohlo jít unést. Tak nebo tak to nikdy nebude plnohodnotné a nejefektivnější řešení, což už popsal djmayo. Vyber si svůj kompromis sám, a nejlépe předem, ušima. Já ty NDLka shledal na basy jako nevhodné až poté, co jsem ty bedny měl.