Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

Téma: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

Zajímalo by mě, jestli se dá výstup pro sluchátka u zesilovačů střední a vyšší třídy považovat za kvalitní zdroj pro kvalitní sluchátka. Většina těchto zesilovačů má sluchátka přez výkonové odpory pověšená na koncový stupeň zesilovače. Dá se tedy předpokládat, že kvalita sluch. výstupu bude přímo úměrná kvalitě koncového stupně? Proč mě to zajímá ..... Jestli má smysl pořizovat si kvalitní zesilovač pro sluchátka, když uvažuji o koupi špičkového stereo zesilovače?

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

... bez ohledu na subjektivitu kategorií: Řešení začíná vlastním poslechem.

(upravil DJ_Rix 14. 9. 2011 21:16)

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

Trachto postav si TPAčko nebo alespoň Ciufoliho,výstupy na běžných zesech jsou jen nouzové řešení......

Osobně mám TPA od velkého boba a L.V. a myslím že mám na hodně dlouho (ne-li navždy) sluchátkáč vyřešený.

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

Je-li výk. zesilovač vskutku kvalitní a nezkreslující ( obzvláště je-li výstup odlehčen, tj. zatížen jen zařazeným děličem sluchátkovýho výstupu, tj. pracuje-li v a-třídě ), pak je kvalita srovnatelná s nějakým sluchátkovým speciálem. Mluvím ovšem o kvalitním zesilovači a ne o nějakým zvukovým procesoru typu " dártcíl ", tam opravdu nemá cenu laborovat...dále si musíte uvědomit, že sluchátkový speciály vznikly jako doplňkový zařízení k předzesu, když tento nebyl schopen dodat potřebný výkon a ne jako varianta k výkoňáku, obvodoví vývojáři nejsou totiž zpravidla idioti...

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

Takhle?

http://s4.postimg.cc/f9j8p6da1/3087_hp_adapter.jpg

(upravil sinclair 15. 10. 2011 6:15)

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

Jde zpravidla o to, že i špičkové koncové zesilovače mají ne zrovna malý a ne zrovna nerozptylující síťový transformátor. Takže ať už bude odlehčen nebo ne, pak svinstvo 50 a 100Hz, naindukované do signálových obvodů, jde velmi dobře slyšet, protože máte měniče přímo na uších. Jen málokterý výrobce a to už musí být jó klasa řeší své signálové, ale i napájecí  obvody s ohledem na sluchátkový výstup. Perfektně odrušený usměrňovač i vyhlazovací baterie kondenzátorů řešená i s ohledem na vf, stíněný kabel od výstupu /resp. od kontaktů relátek, nebo výstupních tlumivek/, stíněný stereofonní jack konektor pak ano, pak je sluchátkový zesilovač zbytečný. Udělejte si drobný test: některý z lineárních vstupů zatižte metaloxidovým odporem 680R, zesilovač přepněte na něj a pak vytočte volume doprava. Pokud neuslyšíte nic, nebo jen nepatrný šum, je sluchátkový zesilovač zcela zbytečný. Většinou ale uslyšíte výrazný šum a brum /závisí na impedanci sluchátek, já mám 60 ohmové KOSS GT5, takže slyším i u baráku trávu růst/, tak potom je na místě Ciuffoli nebo i to TPAčko / i když do toho bych se jako polozkušený amatér raději nepouštěl/. Ciuffoli je výborný, akorát je tam potřeba přeškrábnout kousek fólie a běžec  víceotáčkového trimru připojit na bázi snímacího BD139 /beta cca 190/ nebo prostě nějakého npn tranzistoru, opakovatelně uchytitelného na chladič. Bez něj to vandruje a v podstatě to nelze nastavit do Ačka, i když máte výkonný zdroj, protože to celé ujíždí s teplotou nahoru, až se to prostřelí.
S tím BDčkem to aspoň zůstane stát, když už to neleze dolů jako u násobiče Ube.
Už to není tak hezký, chtělo by to novou desku rovnou s násobiči Ube, ale do toho se myslím bastlecs ještě nepustil. Já to vyřešil takto, přívody jsou zespod desky /ze strany fólie/ a mám nastaveno 150mA, bez problémů to při +/-15V drží. Stabilizátory napájecího napětí topí snad ještě víc, než samotné koncové stupně sluchátkáče, podotýkám ale, že jsem na konce nedal BDčka, ale 2SB649A/2SD669A, koupené na zkoušku po deseti v ampslabu - jeden z nich je origoš Hitachi /anebo povedená kopie/, druhý z nich jsem musel na betu vybírat, aby to aspoň jakžtakž k sobě sedlo.
Mimochodem co za firmu je PMC? To je totiž výrobce toho druhého neznačkového kusu, druhé vodivosti. Pořád ale o 100% lepší, než ISC či CDIL, ale nepředbíhejme, on může za rok střelit jakoby bez příčiny, tak jak to dělají výrobky ISC.
Koupil jsem "Sankeny" v provedení od ISC a s těžkým srdcem /byly drahé/ letěly od měřáku rovnou do kýblu. Měly to být 2SA1695/2SC4468, no nakonec tam skončily 2SA1941/2SC5198, které se mi podařilo koupit v originálu, asi je ještě u Toshibů vyrábějí.

Web

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=11431

Web

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

Sinclaire, finální verze Ciuffoli MKII s násobičem Ube je dávno hotová, máš to už dva měsíce v mailu.

Takhle to vypadá
http://s4.postimg.cc/kbznh7oop/4822_ciuiipcb.jpg http://s4.postimg.cc/f1uopx4ft/4822_ciuiisch.jpg

Kdyby to chtěl někdo vyzkoušet, mohu poslad brd soubor.

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

Poprosil bych tedy o .brd na   sedyj (@) email.cz
P.S.
Krom fóliáků mám vše - nějaký tip na dodavatele kondů od WIMA? (kromě TME)
Dík moc.

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

Máš to pěkný Bastleci,už jsi tuhle verzi stavěl? Jestli už někdo nemá udělaný filmy.....jinak pokud můžeš,pošli mi tu dokundamentaci taky...

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

Pěkná práce, jako vždy smile

Taky bych požádal o zaslání..

Web

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

Birkoff: ezk, GME
Tiež by som poprosil o poslanie podkladov na mail. Ďakujem.

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

bastlecsi prosím Tě pošli to i mě

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

A pokud můžu, taky bych poprosil o poslání dokumentace na: jan(tecka)paseka(zavinac)volny(tecka)cz . Děkuji.

(upravil Dohnalik 22. 10. 2011 19:44)

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

Doporučil bych to už spíš někam uploadnout, pokud nechceš, také bych poprosil o zaslání na email dohnali88@gmail.com (BTW: vypisovat "(zavinac)" a podobně je zhola zbytečné, když dnešní spamboti jsou schopní rozeznat už i obrázek místo zavináče wink )

Jinak, je lepší tento, nebo vzít opampovo TPA?

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

... taky se připojím s prosbou o zaslání dokumentace ... předem díky ...

-> ještě dotaz - když vidím ten zájem, neudělal by jsi sériovku na DPS? myslím si, že by jsi měl úspěch ... smile

(upravil pslava 23. 10. 2011 10:56)

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

u mě každopádně... tvorba dps není můj šálek kávy smile
Určitě by se to vyplatilo, nechat je udělat profesionálně, zájemci se určo najdou.
Pokud by se dělala hromadná  dps (ta bez alpse), mohl bych podpořit zájmem o 4 kusy ..nebo i 6 .

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

můžu taky poprosit o data na mail smolka.martin@email.cz a pokud se budou dělat desky mam určitě zájem o 2 a pokud ne, nechám si je udělat nejspíš sám

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

ono bude celkem blbost to dělat hromadně, jestli to není ještě odzkoušené.

Re: Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

Ještě by tu byla jedna verze s dualním OZ v servu, s Alpsem, konektorem pro sluchátka do DPS, včetně zdroje, to celé do krabice Hammond 1455Q2201. Krabice je dlouhá 220mm, takže se dozádu vejde i 20W stíněnej toroid z Tronicu.

http://s4.postimg.cc/j8fj5941l/4822_ciu_ham.jpg http://s4.postimg.cc/fkv6lg6gp/4822_1455q2201.jpg

Je to neověřené, a já bohužel v současnosti na hokus-pokusy nemám čas. Leda by se toho někdo ujal. Měl to zkusit Sinclair, ale ten má svých starostí taky dost.
Původní Ciuffoli fungoval bez problémů mě i Betaronovi na první drcnutí. Chce to ovšem fakt kvalitní tranzistory (od Farnella). Já jsem do toho nacpal polovodiče z GME, a musel jsem je vyměnit. BCčka šuměly. Vpálil jsem tam ON SEMI BC557BZL1G/BC547BZL1G od Farnella a bylo po šumu. Jenom se to pořád dost hřeje, jak vandruje ten klidák. To by mělo zapojení s násobičem Ube odstranit, a tím pádem by se z toho Ciuffoliho stalo bezkonkurenční dělo.

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový výstup u komponentních zesilovačů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£