Téma: closed vs. bandpass

zdravim mam otazku ohladom objemov closed bedne a bandpass (komora v ktorej je reproduktor). Ich objem je rovnaky? Lebo studoval som JBL subwoofery a tam vyrobca udava  objem pre closed bednu napr. 20L a taky isty 20L ma aj komora v bandpasse kde je repro.

Re: closed vs. bandpass

Da sa to robit aj tak, ako vidis u JBL. Pri bandpass v takom malom objeme zrejme dosiahli mimoriadnu hlasitost (kopanie) v uzkom pasme basov (par desiatok Hz) a zvysne frekvencie ako keby "vypadli". Pri rockovej hudbe nevadi, ale ak pocuvas nahodou jazz, tak to velmi vadi (nepocujes rovnako nahlas vsetky tony basgitary, niektore ledva pocut). Ale ludia to kupovat budu, lebo mnohi maju male kufre a chcu usetrit miesto.

(upravil petobenadik 8. 9. 2011 17:48)

Re: closed vs. bandpass

vies mne ide o to ze mam prave bandpass a chcem z neho spravit closed bednu lebo teraz to ma cca vonkajsi objem 80L a chcem co najmensiu bednu a so skosenou zadnou stenou ale neviem o tom repre nic. Tak preto ked v bandpasse kde je repro ma komora 26L reku aky ma byt objem ked to chcem dat do uzavrenky ci tiez cca 26L. Je to 30cm Magnat 300RMS.

Re: closed vs. bandpass

Myslim ze by mohlo byt 26l ,ved skus spravit provizornu bednu a uvidis ked sa to bude prijemne pocuvat ,nebude to precitlivene na vyssich basoch tak to bude ok