Téma: Namazaná klávesnice

Protože čas u počítače docela často využívám i k jídlu, stala se mě před chvilkou docela (ne)milá událost.
Ládoval jsem se chlebem mazaným sádlem, kdy tu mě zničeho nic krajíc vypadl z ruky.
Padl doprpstřžed klávesnice a samozřejmě přesně podle poučky...
Dokážete někdo poradit jak sádlo z kláves "ekologicky" odstranit?

Re: Namazaná klávesnice

Zkus benzín nebo líh, ale nezkoušel jsem, co to udělá s písmenky.

Re: Namazaná klávesnice

Jestli máš ke klávesnici citový vztah, pak vyfotit klávesnici, rozšroubovat, vyházet písmenka do kýblu s jarovou vodou, umýt, vysušit písmenka fénem, sestavit podle fotky, sešroubovat. Je to práce na pár hodin.
Jinak to můžeš zvenku ošmudlat vlhkou hadrou s jarem, pak čistou vlhkou hadrou, nakonec suchou hadrou. Mezery mezi písmeny vyčistit vatovými tyčinkami do ucha.

Re: Namazaná klávesnice

... klávesnici položit tlačítky na dobře savý hadr nebo papír - např toaleťák, klávesnici rozšroubovat a zadní stranu tlačítek ohřát naplno zapnutým fénem ... sádlo se lehce roztaví a následné mytí nebude tak náročné ...
... líh ani benzín popis tlačítek nerozpustí - vyzkoušeno ... smile

Re: Namazaná klávesnice

Nebo to sádlo můžeš olízat smile

Re: Namazaná klávesnice

Obrátit vzhůru nohama a přenést na slunce. Pak očistit nějakou savou hadrou...

Web

Re: Namazaná klávesnice

... mrazák, pes, nebo 190,-- Kč za novou ...

Re: Namazaná klávesnice

Vyhodit, za kilo koupit novou. Pokud samozrejmne nemas drahou nebo s citovym poutem smile.

Re: Namazaná klávesnice

Vysprchovat, vyhodit.... a přístě nebejt prase, nejíst u počítače a ještě chleba se sádlem.

Re: Namazaná klávesnice

jj, já si čistím klávesnici asi 2x do roka tak že ji rozšrubuju a umyju jarovou vodou a kartáčem big_smile už ji mám asi 10 roků a písmenka pořád jsou big_smile když si koupíš klávesnici za kylo tak po 2 měsících už tam pomalu písmenka nemáš big_smile

Re: Namazaná klávesnice

Já měl klávesnici taky celkem umatlanou, tak jsem ji rozebral a očistil kartáčem a je zas čístá big_smile Jediná nevýhoda bílých klávesnic je, že zežloutnou, takže zanedlouho poletí a koupím si novou.

hue hue hue

Web

Re: Namazaná klávesnice

Nakonec to vyřešil sousedův pes.
Předložil jsem mu klávesnici, on zavětřil a zpozorněl. Pak se do ní pustil jazykem a jak byl v ráži vybral i prach mezi klávesama.
Po generálce a jako nová...

Re: Namazaná klávesnice

no ještě větší chuťovka teda.... http://www.smajlici163.wz.cz/3d/emoce/emoce06.gif