Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 67 z 72)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

  Stránky: ««« 1 ... 65 66 67 68 69 ... 72 »»»

RSS

Příspěvky [1,321 až 1,340 z 1,421]

(upravil MaBat 28. 11. 2013 21:29)

Re: Reprobedny pro megalomany

Pro dobrý výsledek je jich potřeba hodně (těch menších by muselo být ještě o to víc) a upřímně, byla to cena těhle, co mě nakonec přimělo pustit se do toho, coby experiment. Kdyby stál jeden 150Kč, nedělal bych to. Při výšce 180cm (oblouk cca 20 stupňů) je to 28ks a to je necelých 700Kč na pár beden.
Takhle si můžu snadno dovolit i ten luxus vzít jich víc a nepoužít nejméně shodné kusy, nebo je i řádně, rozuměj destruktivně, otestovat... smile


Přesné označení je YDT613-8SX03. Co jsem našel, dávaly se do TV ještě za dob CRT.

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_ydt613-8sx03.jpg

Re: Reprobedny pro megalomany

myslim ze msm jeden doma vytahnuty z televize thomson kdyz pochybi tak ho daruju ,)

Re: Reprobedny pro megalomany

Říkal jsem si čím to chceš osadit, ale po 23 korunách to jde (snad to nevidí dawsoo big_smile). Je hezký to zjednodušit širokáči, ale jak se konkrétně tohleto nahoře chová?

(upravil MaBat 29. 11. 2013 11:10)

Re: Reprobedny pro megalomany

To se teprve uvidí. Zatím jsem vycházel z toho, že Keele to tam má po skupinách, tj. sice má na vejškách menší membrány, ale má je i na okraji, kde je gradient útlumu největší, pořád třeba po 4 (nebo po kolika), což se IMHO nebude chovat až tak jinak, než jeden ten širokáč. Jak jsem to zatím pochopil, kritické budou mezery mezi těmi reproduktory, potažmo membránami, ne jejich samotný rozměr. Spíš doufám, že to nebude horizontálně směrovat víc, než by bylo zdrávo..

Mám teď v plánu změřit zevrubně jeden a všechno to z toho zkusit nasimulovat. Na nějaké větší stavění beden můžu do jara stejně zapomenout, takže do té doby zbývá víceméně programování.

Re: Reprobedny pro megalomany

To v čem simuluješ? Nebo jsi Xover upgradoval tak, že si ty repra můžeš virtuálně poskládat a natočit dle libosti?

Re: Reprobedny pro megalomany

Ještě v ničem, budu si na to muset napsat prográmek. Obecně to dělat jako funkcionalitu by bylo hrozně komplikovaný, nad tím už jsem přemýšlel a do toho se pouštět nebudu. Pro tenhle jeden konkrétní případ to ale nebude nic složitého.

Re: Reprobedny pro megalomany

Tak se pak prosím MabBate ozvi jak to hraje, mám těchto měničů celou krabici, ty moje mají na magnetu akorát nápis SONY.

Re: Reprobedny pro megalomany

http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?p=83340#p83340
Dneska už bych to uměl naprogramovat i se směrovostí vlastních měničů, samozřejmě pro libovolné parametry počtu repro, rozteče a průměru membrán. Ale není to pro mě cesta, takže už se tomu věnovat nebudu.
Předkládám jenom ty zajímavé grafy.

Web

(upravil MaBat 29. 11. 2013 18:02)

Re: Reprobedny pro megalomany

Každý si pod pojmem zajímavý graf zjevně představujeme něco jiného... smile

V tom odkazu je samozřejmě něco úplně jiného, než se řeší tady. BTW, dost hrůza.

i se směrovostí vlastních měničů..

Teoreticky to umím taky, problém je v tom, že jednoduché modely pro vyzařování (píst na kouli, apod.) jsou jen hodně přibližné a dělat kvůli tomu analýzu z konečných prvků je (aspoň pro mě) pořád neskutečně komplikované. Nakonec je pořád nejlepší a nejjednodušší vycházet prostě přímo z naměřených dat, zvášť když jde jen o opakování jednoho a toho samého měniče.


Fox_25 napsal:

.. mám těchto měničů celou krabici, ty moje mají na magnetu akorát nápis SONY.

Takových repráků budou mraky. Jen těch s označením YDT613 je dobrých 10 - 20 typů, co jsem našel...
Ani mě nenapadá, čím vším by se mohly lišit.

Re: Reprobedny pro megalomany

Běžné LA (line array) vypadá modelově takhle. Je to řez vertikální rovinou, vodorovně vzdálenost od beden, svisle výška nad zemí, reprobedna je v levém dolním rohu:

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_la_vert.jpg


Kdežto CBT vypadá takto:

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_cbt_vert.jpg

To jen kdyby si někdo neprošel ty Keeleho práce. Myslet si, že bych chtěl stavět to nahoře, je poněkud bláhové smile

Re: Reprobedny pro megalomany

Visaton SC 5.9 ND:
http://s24.postimg.cc/qav2bp6jp/Visaton_SC_5_9_ND_4_R_c.jpg
http://s28.postimg.cc/5lc305ky5/Visaton_SC_5_9_ND_4_R_b.jpg
http://s13.postimg.cc/tnpmaghkn/Visaton_SC_5_9_ND_4_R_d.jpg

Web

(upravil MaBat 30. 11. 2013 20:02)

Re: Reprobedny pro megalomany

Tak jich kup ještě tak aspoň 20 až 30 a můžeš si začít hrát.. smile

- Je ale potřeba, aby to šlo dostatečně nízko. V tom velkém počtu se to sice snese líp a v zásadě by mohly vyhovět i desetiny milimetru výchylky, ale jelikož má tohle vlnku z papíru (součást membrány, pokud dobře koukám), moc bych od toho asi nečekal.

Apropos, už mi to počítá, byť zatím narychlo jen s ideálními bodovými zdroji. První pozorovnání je, že čím víc je ten oblouk "děravý", tím klesá frekvence, od které se to celé totálně rozsype, ale naprosto, a ten zlom je prakticky okamžitý, což je zajímavé. Vůbec celé se to chová podivuhodně. Bez odrazu od podlahy je to podle očekávání stejně špatný, jako cokoliv jinýho. V podobě, jakou to má mít, ovšem vycházejí cháry SPL od podlahy do stropu jako když střelí (včetně fáze), při mých rozměrech od nějakých 150Hz s konstantní směrovostí (vertikálně, samozřejmě). Od této frekvence chára klesá -3dB na oktávu. Obrázky hodím až tomu dodám nějakou štábní kulturu.

(upravil marcin 5. 12. 2013 1:03)

Re: Reprobedny pro megalomany

Kamarátove RpM-1 sú takmer dokončené smile Povrchovka: dyha, koža, lakovaný zvukovod a rámček.
Pár foto z dokončovania
https://lh4.googleusercontent.com/-o-30YP-hsa0/Up-qHgjVWQI/AAAAAAAAEP4/6aiLCZca_jY/w493-h657-no/IMG_0784.JPG

Re: Reprobedny pro megalomany

Tak ty jsou hodně pěkné!

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

Pěkné.

(upravil rotr 5. 12. 2013 14:17)

Re: Reprobedny pro megalomany

A co první poslechové dojmy ?
Zatím 6 fungujících realizaci RpM:-)

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

Moc hezky udělaný. Co jsem viděl obrázky vnitřku ozvučnic, možná až zbytečně "pečlivě" smile
Už je to nějaká doba, co jsem ty bedny viděl v reálu, tak už si ani pořádně nevybavuju, jak je to velké.
Kdyžtak pak hoďte celkový obrázek obou beden z místa poslechu...

Měřili jste to? Jak to hraje?

Re: Reprobedny pro megalomany

ďakujem

Zvuk je veľmi návykový. Bedna na seba nepúta pozornosť hneď v prvom tóne ale vťahuje postupne do hudby.
Veľmi dynamický živý prednes, s ľahkosťou podaný a neunavujúci.
Obavy som mal z podania výšok (driver) , ale teraz počujem že neboli namieste, výšky sú veľmi fajnové.
Eliminácia odrazov od stien miestnosti sa jednoznačne podpísala na zlepšení podania scény.
Až autentické podanie pri kvalitných nahrávkach s veľkou dynamikou.

Som maximálne spokojný smile

Touto cestou chcem poďakovať MaBatovi za toto dielo a kamarátovi Marcinovi za sprostredkovanie.


Merané to ešte nebolo, takže ani bassrefexy zatiaľ nie sú doladené.
Ale už na základe posluchu je jasné že tam žiaden problém nie je.

Ešte by som rád vyskúšal poloaktívne delenie, keďže tu mam 2 konce, človek nikdy nevie...

A čo sa týka veľkosti , na to sa dá rýchlo zvyknúť , už mi to veľké ani nepripadá a to som prešiel z asi 20cm štíhlych reprobední.

(upravil marcin 5. 12. 2013 21:08)

Re: Reprobedny pro megalomany

Výroba ozvučníc a povrchovka bola na zákazku a sú naozaj dosť komplikované. Dokončili sme ich v noci a dlho som sa už nezdržal, ale prvé dojmy sú naozaj veľmi pozitívne. Chce sa mi napísať jedno porovnanie, ale zatiaľ sa zdržím smile Nie som na hifistické bláboly, tak iba stroho: celkovo prirodzený, realistický zvuk. S umiestnením bední sa bude treba ešte pohrať a doladiť BR.

K meraniam sme sa kvôli času nedostali, ale určite budú aj tie a potom aj foto z miesta posluchu.

Tak Miko ma predbehol smile

Re: Reprobedny pro megalomany

Pěkný, pěkný..kůže na ozvučnici, to je celkem masakr big_smile

Příspěvky [1,321 až 1,340 z 1,421]

  Stránky: ««« 1 ... 65 66 67 68 69 ... 72 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£