Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 72)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 72 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 1,421]

Re: Reprobedny pro megalomany

MaBat: Způsobem, jakým jsem chtěl ten zvukovod držet, asi bude. Musel bych přemýšlet jak to udělat jinak, zatím mě nic nenapadá.

Re: Reprobedny pro megalomany

MaBat:Nějaký "nástřel" té vize?Zaujalo mě to...

(upravil MaBat 12. 9. 2011 21:22)

Re: Reprobedny pro megalomany

Takže ceny:

za zvukovod odpovídající obrázku níže je to 1100 Kč včetně materiálu.
Pokud to bude zezadu jen odstupňované (výkres zatím nemám, prostě schody), bude to za 850 Kč, čili to by byly ty slíbené stokoruny.
Válcový tvar se ukázal být technologickým problémem, čili ten padá. Jedná se o 3D obrábění z obou stran.

http://s4.postimg.cc/g5823u0jd/148_wg10_pohled.jpg

Re: Reprobedny pro megalomany

Teď jsem se díval a jsou to opravdu 1745. Myslel jsem, že jsou Al, ale je to polyester. Ozvi se, až to bude pro tebe zajímavé.
Pojďte do následujícího návrhu: 10" středobas a 10" WG a místo otevřené ozvučnice kardioid s 6" vzadu zlepšující směrovost na středních kmitočtech. S miniDSP (který nemám) imho proveditelná věc.

Re: Reprobedny pro megalomany

Jen 6"? Zkoumal jsi už nějak blíž, jaký tvar a útlum oproti přednímu, by musel mít jeho filtr?
Moje miniDSP je na tohle samozřejme k dispozici.

(upravil MethMan 12. 9. 2011 21:43)

Re: Reprobedny pro megalomany

Vycházím odhadem z toho, že v zájmovém rozsahu (řekněmě 400-1200 Hz), mi řekněmě >3dB sebere směrovost 10" a velikost ozvučnice, dalších >6dB se "ušetří" dolní mezní frekvencí. Proto bude stačit plochou poloviční reproduktor.

Nezkoumal jsem to nijak blíž, ale dám se stejně do toho.

(upravil MaBat 12. 9. 2011 22:52)

Re: Reprobedny pro megalomany

Jo takhle, ty bys tam dal i horní propust. Zatím jsem o tom uvažoval vždy jen jako o dolní propusti, eventuálně ještě přizpožděné. Zkusím to ve volných chvílích začít nějak simulovat, LEAP tohle v základu umí.

- V tom případě mám doma dvě Eminence Alphalite 6A.


Anti: prostě zezadu, popř. i do boků otevřené (děravé/skrz rošt), k tomu izolační vata a trocha EQ, no a přes to průzvučnou tkaninu. Dosáhnout "kardioidy", která by plynule navazovala na WG. Něco jako právě nadhozené přidání druhého měniče dozadu, ovšem v tomhle případě jen s využitím vyzařování zadní strany membrány, odfiltrované dolní propustí, která sama o sobě zajšťuje i frekvenčně závislé zpoždění, nutné pro zformování výsledné kardioidy. Potíž je v tom, že zatímco přidání druhého měniče, resp. jeho frekvenční charakteristika, se dá velmi dobře kontrolovat (natož s miniDSP), tady by se to celé muselo podařit vhodně "trefit".

Jde o to, že když vezmeš 10"+10"WG, pod 1 kHz rychle ztrácíš pracně získané směrové vlastnosti - na to je to zkrátka už moc malé. Použitím 12", 15", atd. je možné tuhle frekvenci posunout o něco níž. Přidáním druhého měniče dozadu jde teoreticky docílit podobného efektu, tj. "protáhnout" zúžení směrovosti i směrem k nižším frekvencím oproti jedinému měniči zepředu. A teoreticky ještě lépe.

Re: Reprobedny pro megalomany

Mám zájem o kompletní repro bedny.

Re: Reprobedny pro megalomany

Super, pošlu ti další info.

(upravil junglik 13. 9. 2011 19:12)

Re: Reprobedny pro megalomany

A kolik by stála celá pasivní stavebnice? Co takhle vytvořit sokl pod bednou a tam šoupnout výhybku? Kabely táhnout dírami ve dně a netěsnosti zalít epoxidovým lepidlem. (viz. obrázek)

http://s4.postimg.cc/3ng4kw4op/5693_132878_1613760067352_1336808329_31503295_3648602_o.jpg http://s4.postimg.cc/r0e63eks9/5693_133825_1613759147329_1336808329_31503289_6892301_o.jpg

Re: Reprobedny pro megalomany

Kolik by stála nevím, ani nemám v úmyslu dodávat to jako komplet stavebnici - musel bych z toho už udělat výdělečný byznys a ani to v úmyslu momentálně nemám.

Udělat se dá lecos, otázka je jen proč, k čemu to bude dobré a jestli to stojí za tu složitost navíc.

Re: Reprobedny pro megalomany

Originální řešení mě zajímají.

Re: Reprobedny pro megalomany

Takhle bude vypadat ta levnější verze toho zvukovodu:

http://s4.postimg.cc/3snii0r09/4789_zvukovod_22.jpg http://s4.postimg.cc/ipvzj148p/4789_zvukovod_221.jpg

(upravil MaBat 14. 9. 2011 22:58)

Re: Reprobedny pro megalomany

Dík za doplnění.

Ještě, než spustíme výrobu, rád bych na svých stávajících zvukovodech vyzkoušel ještě pár driverů. To je otázka max. dvou týdnů. Do té doby, řekněme tedy do konce září, je čas, aby dal každý vědět, co bude chtít (*). Pak už to opravdu rozjedem.


(*) S tou dražší, zezadu do konusu obrobenou variantou, jsem myslel hlavně na ty, kteří by s tím chtěli stavět něco, kde by to bylo zezadu vidět, jelikož mi to tak připadá o něco estetičtější. Jinak to samozřejmě nemá smysl.

Re: Reprobedny pro megalomany

Mě by vohovoval model z #52, ale když už není zbytí, spokojím se se schody.

Mimochodem CDX1-1745 by vyšel na cca 1900 Kč/ks i s dopravou domů pokud by se vzal odtud, jistě je minimálně srovnatelný s DE250.

Re: Reprobedny pro megalomany

S tím je právě problém, tam by musel být nástroj dlouhý 75+mm a takový není k dispozici. Obrábí se to na 3D fréze, cnc soustruh není.

Re: Reprobedny pro megalomany

Na kytary.cz měli cdx1-1745 ve výprodeji za 1300,- Za ty peníze tenkrát dobrý kup.

Mabate, máš už vymyšlenou montáž?

Re: Reprobedny pro megalomany

Zdravím

Jsou nějaké speciální požadavky na materiál z kterého musí být zvukovod vyroben?
S trochou snahy  jsem schopen vytvořit z negativu zvukovodu polimerepoxidové odlitky.Zdá se mi , že vytvoření negativu formy by bylo o dost jednodušší na vyrobení. Zvukovod po odlití by byl v požadované barvě a s perfetní povrchovkou.

Re: Reprobedny pro megalomany

MethMan napsal:

máš už vymyšlenou montáž?

Pro případný velký driver se závity ze strany vyústění (DE250, CDX1-1745, apod.) asi hliníkovou desku, kterou bych nechal udělat např. v QuickPanelu, za předpokladu, že by uměly i jinou, než válcovou díru. Pokud možno bych ale rád použil driver, který by se dal přišroubovat zvenku bez potřeby dalších prvků. Většinou jde ale o drivery s menší membránou a nižší zatížitelností. To chci také mj. ještě vyzkoušet.

ZDENEK1:
Teď, jelikož už se s tím strávila spousta času, bych zůstal u stávajícího způsobu. Ale nabídka je to každopádně zajímavá - na kolik myslíš, že by takový zvukovod vyšel? Pokud by to znělo slibně, určitě bych měl v dohledné době ještě nějaké další věci k výrobě, které po jiném materiálu dost volají.

(upravil ZDENEK1 16. 9. 2011 14:55)

Re: Reprobedny pro megalomany

Jeli hotová forma, což je nejpracnější část ,tak materiál cca 300-Kč.
Dokážeš mi poslat výkres driveru v DWD,DXF , PDF aby se z toho dala dostat vnitřní křivka zvukovodu 1:1

Příspěvky [81 až 100 z 1,421]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 72 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£