Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 72)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 72 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 1,421]

(upravil MaBat 1. 9. 2011 8:21)

Re: Reprobedny pro megalomany

Tohle je jedna z prvních fotek od výrobce (malá varianta stejnou technologií pro jiné reprobedny):

http://s19.postimg.cc/4zh0npunj/148_wg7_b.jpg

V reálu to vypadá spíš líp. Další fotky téhož po té nejzákladnější povrchové úptravě (šmirgl a plnič ve spreji) jsou tady u mě v "galerii". Záleží samozřejmě na finální povrchové úpravě, kolik s tím bude další práce. To už je ale čistě otázka estetických požadavků, ne funkce.

http://s19.postimg.cc/jjy3ijpm7/148_wg7_ph.png

- V případě výroby celé čelní desky (předpokládám 40mm MDF), kolik lidí by o ni mělo zájem?

Re: Reprobedny pro megalomany

Jak už jsem psal, já bych o čelní desky měl zájem.

(upravil BOBO 1. 9. 2011 12:52)

Re: Reprobedny pro megalomany

Záleží na ceně desky, možná ano.

(upravil MaBat 1. 9. 2011 14:17)

Re: Reprobedny pro megalomany

Ještě než se tím začnu zabývat, tj. než udělám nějaký návrh k nacenění, dělají někomu esteticky problém montážní šrouby po obvodu zvukovodu?
Lze vymyslet více způsobů, jak to celé udělat tak, aby nebyly vidět (to se týká i příruby střeďáku), ovšem s jistou pracností navíc a také ještě s možným zásahem do tvaru tělesa zvukovodu.

Nebo pokud máte nápad, jak to nejlépe/nejsnadněji udělat, sem s ním.

(upravil MaBat 2. 9. 2011 8:36)

Re: Reprobedny pro megalomany

Beru to tedy tak, že s pohledem na šrouby problém není.

Nechci předbíhat a prozrazovat předčasně, ale rýsuje se i možnost dodávat celou stavebnici, připravenou na CNC - komplet MDF díly na ozvučnici (včetně zámků, apod., stavbu mj. výrazně usnadnující - to už si pak doma slepí opravdu každý). Jakmile budu znát odhad ceny, dám vědět, ale už teď by hodně pomohlo, kdybych znal objem byť jen předběžného zájmu.

Re: Reprobedny pro megalomany

No to by bylo skvělé.

Re: Reprobedny pro megalomany

Předběžný zájem o stavebnici mám a šrouby nevadí.

Re: Reprobedny pro megalomany

Je něco nového?

(upravil MaBat 7. 9. 2011 18:36)

Re: Reprobedny pro megalomany

Zatím ne. Je teď třeba nakreslit ozvučnici, nebo přinejmenším tu čelní desku a ještě jsem se k tomu nedostal.  Až potom bude známa cena. Zatím mám jen pár nápadů, ale zároveň i trochu nutkání udělat to vše velmi prosté, až strohé.

Apropos, pokud by se kdokoliv chtěl autorsky připojit k projektu návrhem ozvučnice, je se svými nápady vítán. Chcete-li se někdo v tomto směru realizovat, neváhejte se ozvat, nebo sem rovnou něco vložte. Teoreticky je k dispozici tříosé CNC, které umí desku 44 x 118cm opracovat. Mělo by to být každopádně něco v intencích náčrtu v úvodním příspěvku.

Já se k tomu dřív nebo později dostanu, ale může to ještě pár dní trvat.

Re: Reprobedny pro megalomany

Antonio, odlitky od megatonu jsou vpořádku, jen to chce k nim jinej přístup. Už jsem s nimi několik reprosoustav viděl, a když se umí, vypadá to pěkně. A to i nadoma. Proto jsem je od tebe vzal, a co mi dělá vrásky na čele je jen to, abych nějak pěkně schoval tu plošku po tvém výbrusu. Jinak nechci prudit, prostě jsi něco zkusil a shledal jsi výrobek nevhodným pro tvou "aplikaci".

Re: Reprobedny pro megalomany

Crashpc: Můj výbrus měl srovnat přední čelo, překvapuje mne, že ty opracované plošky chceš skrýt, je třeba to celé zbrousit do roviny, aby to v desce nikde netrčelo. Jsou to hrubé odlitky, křivé téměř všude, chce-li to mít člověk přesně potřebuje na to nástroje a hodně trpělivosti, to já neměl.

Re: Reprobedny pro megalomany

Ano tak oproti zde popisovaným "produktům" je to opravdu dost jinde, a křivé jak pr, o tom žádná.

(upravil MaBat 10. 9. 2011 14:34)

Re: Reprobedny pro megalomany

http://s19.postimg.cc/5mbbzi25r/148_1510_deska_vykres_v1aw.jpg

Hloubka pro kvádrovou ozvučnici vychází cca 46cm.
Zas tak velké to nebude, kdokoliv má doma místo na dvě sloupové reprobedny, bude mít místo i na tohle.

(upravil MaBat 11. 9. 2011 8:31)

Re: Reprobedny pro megalomany

Takže eviduju zájemce o zvukovody, po páru: antonio, Anti, PB0305, BOBO.

Odeslal jsem podklady do výroby (průměr 260, výška 100, jako na obrázku) a brzy budu znát konečnou cenu. Kdyby si to ještě někdo rozmyslel, ozvěte se.

Re: Reprobedny pro megalomany

Silně o jednom uvažuju. Kdy nejpozději musím dát vědět?

Re: Reprobedny pro megalomany

Zdravím

Také bych se přidal a vzal si dva zvukovody jestli je ještě možnost.

Re: Reprobedny pro megalomany

Kdyby to náhodou nešlo,přenechám ty svoje.

(upravil MaBat 12. 9. 2011 9:56)

Re: Reprobedny pro megalomany

Zatím je čas, řešíme u zvukovodů ještě nějaké detaily. Čekám taky na dodání několika driverů, které chci porovnat s DE250. S tím bude souviset mj. i tvar hrdla zvukovodu (a případné další konstrukční součásti), jakkoli jde o nuance, u MDF s trochou zručnosti pak snadno doladitelné.

- Antonio, nebude to vadit takhle?

http://s4.postimg.cc/5slrhr709/148_wg10z.jpg

Re: Reprobedny pro megalomany

Jestli chceš, můžu ti poskytnout driver Celestion CDX1-číslo dál nevím, 1in / 44mm / aluminium/ feritový magnet. Vypadá podobně jako DE250.

(upravil MaBat 12. 9. 2011 12:43)

Re: Reprobedny pro megalomany

CDX1-1745? Jasně, je to sice už cenově nad DE250, ale rád ho vyzkouším. Až budu mít cestu do Holešovic, ozvu se.


- Jinak, pokud by byla ochota ke spolupráci na pokusném dřevě, jsem ochotný zaexperimentovat i s tou deskovou ozvučnicí. Trochu se mi to rozleželo v hlavě. S využitím tlumení zadní vlny se dá evidentně dosáhnout zajímavých výsledků a ozvučnice by jednak nemusela být tak hluboká, a ani umístění poblíž zadní stěny by tolik nevadilo. Znamenalo by to jít s citlivostí na spodku o něco dolu a aktiv, nejlépe digitální, na dělení basy - zbytek. Celkově by to bylo náročností úplně někde jinde, ale mohlo by tak vzniknout něco zcela výjimečnýho. Sám jen nemám tolik času se tomu věnovat od A do Z.


ZDENEK1: Ty chceš jen ty zvukovody, nebo máš zájem i o bedny? Měl bych upozornit, že s těmi zvukovody není snadná práce...

Příspěvky [61 až 80 z 1,421]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 72 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£