Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Čtecí laser - help

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: Čtecí laser - help

Zdarec,
chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost, nebo neví jak bych mohl pomoct staršímu CD Playeru, resp. jeho čočce? Už sem ji vyčistil, ale výsledek....no de oto že dlouho načítá jedn. skladby, horší je že někdy je přehrává s chybama, jakože je slyšet praskání atd. jak kdybych poslouchal gramo desku. Neví někdo čím to je? Asi čočkou...

Re: Čtecí laser - help

čím a jak bola čistená?

Web

Re: Čtecí laser - help

Vymenit, vadny laser.

Re: Čtecí laser - help

No, pokusil sem se ji jemně!! vyčistit alkoholem resp. lihem, což trochu pomohlo, začalo to skoro 90%ně číst všechny CD....no a vyměnit, to teda nwm jak, je to Kenwood, a do opravny by za to chtěli nekřestanský peníze....mě spíš překvapuje jak je možná že se může posrat lejzr, vždyt to má nic otáčky, tak jakto?

Re: Čtecí laser - help

Laser sa sice neotaca, ale musi svietit. Keby si to CD nepouzival, tak nedosvieti. smile Okrem ineho ide aj o zaostrovaci mechanizmus cocky, tiez casom starne.

Re: Čtecí laser - help

Hmmm, takže je na h...o, to sem si mohl myslet.

Re: Čtecí laser - help

Zisti si aká laserová jednotka tam je, dnes to nestojí svety.  Za rozumné peniaze ti ju niekdo vymení.

Re: Čtecí laser - help

Výmena nieje tak zložitá.

Web

Re: Čtecí laser - help

skus pridat silu tomu laseru.ked si lepsie prezries ten system cociek,tak na DPS tam kde vedu kable by mal byt malilinkaty trimrik,tak s nim sa nastavuje sila laseru.ale je to pokus a omyl.zisti si najprv na akej bol hodnote,a potom s nim potoc na jednu stranu,zloz mechaniku,nepojde.tak na druhu stranu.a tak ,system pokus omyl

Web

Re: Čtecí laser - help

Tak ako píše Right13 som to urobil aj ja kedysi na šmejdnej veži značky watson. doteraz funguje. Ale dlho to zrejme nevydrží... Aj ten laser je totiž len polovodičová dióda, presne ako LEDka. Zvýšením prúdu pridáš na emisii fotónov, ale brutálne skrátiš životnosť.

Web

Re: Čtecí laser - help

tak ale zasa tam netreba prasknut najviac co ide,jemna,ked uz budes vidiet ze to cita tak jak ma,tak to uz nechaj,chce to fakt jemnu ruku,a chut to zakazdym pokusom skladat a rozoberat.....drzim palce

Web

Re: Čtecí laser - help

no on může bejt problém i v zaostřování laseru (dá se štelovat?) ale proč nezkusit že? jen do toho. horší to bejt snad nemůže

Re: Čtecí laser - help

Díkec, to se bude možná hodit...

Re: Čtecí laser - help

Hmmm, tak nevím, předpokl.,že praskání který se občas ozývá z některých skladeb (i originálky) asi už nespravím tímto seřizováním?

Re: Čtecí laser - help

vím o co jde. taky praská. možná spravíš. já to vyčištěním mechaniky spravil asi na měsíc.

Re: Čtecí laser - help

Obávám se, že několikáté vyčistění čočky mi nepomůže...prostě mě to mr.., některý Céda to načte v momentě, a drtí to bez problému, a jiný, byt¡ originálky, to prostě nezpracuje, a když, tak 50% skladeb má speciální efekt - Gramodeska z roku 54*, a to je fakt na pos..., takže musí být lejzr v kaši ne?

Re: Čtecí laser - help

skusal si mu pridat?

Web

Re: Čtecí laser - help

Jo, zkoušel, buť to bylo málo, a nepremával, a nebo moc, a taky nepremával, a když sem to vychytal, tak sice načítal, ale semtam přehrává s chybama...to se mi seřizováním prostě nepodařilo vyladit. Dělal sem to tím trimrem co je u čočky.

Re: Čtecí laser - help

Moje zkušenost vás asi nepotěší. Pomůže jedině výměna lejzrový jednotky nebo rovnou celý mechaniky. U low-cost přehrávačů se to rovná ceně novýho přehrávače...

Web

Re: Čtecí laser - help

Ha:-).....to bude asi jediné východisko, ale vhl. k tomu, že mě ten player přišel na cca 600,- ,tak to ani myslím nemá cenu. Myslím že oprava by mě vyšla taky tak nějak možná i víc.

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Čtecí laser - help

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£