Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 79]

(upravil ondra Ch 26. 8. 2007 12:41)

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

TO bizardní cosi,bych se snad ani neodvážil nazvat reproduktorem mad ,spíš je to něco jako "excentrický vibrátor" který se používá u dopravních pásů smile) Je to běs,je to běs.............je to běs......... A při fullstopu mu ten jeho miláček urazí palici........
Já nevím proč ty věci pro tunnig, vypadají jako něco co odpadlo z prvního stupně rakety Saturn 5.....

Web

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Asi aby uchladili 6KW prikonu?

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

To jsou brutalni monstra, zas tak padlej na hlavu nejsem smile

Proste jde mi o to, jestli postavím s 18s lepší sub než třeba 12" passive pearless. Lepší znamená nebudou hrby na charce a nejnižší frekvence to uhraje hlasitejš. Jde mi fakt jen 20-60Hz max. 80, výš to nepotřebuju.

Halen: ten monolith bych chtěl slyšet, myslíš, že to fakt takhle hraje? Musí to být celkem frajeřina ukočírovat BR.
jiriVH: muzu zverejnit to jaks posilal do mailu? prijde mi to celkem dobry...

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Zorg přemýšlel jsem jestli to mám tady inzerovat,ale zatím jsem s tím váhal a oslovoval spíše ty,kteří mají o podobné věci zájem.Z tohoto důvodu jsem oslovil i tebe,jenže když trváš na osazení od 18SOUND,tak je to passé.Mimochodem co získáš osazením právě touto značkou,kromě toho,že případné reklamace budeš muset vyřizovat na Slovensku,kde má 18SOUND zastoupení?

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Za to, co tomu Géčku a Džejelku prováděj, bych jim zlámal pracky dobytkům!

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

jiřikVH: ale já netrvám na 18s, jen mi to přišlo pod nos, prolezl jsem jejich web a proste se mi to libilo. Neříkám, že RCF bude horší, jen to neznám. Docela vážně bych to chtěl slyšet, co to umí, protože to vypadá docela solidně na první pohled. Kdyžtak to zveřejni, naopak si myslim, že by to lidi ocenili, je to pěkný!

(upravil Halen 29. 8. 2007 10:26)

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Zorg - na AVTalk je k tomu 7-mi strankova diskuze a porovnani s takovymi velikany (z hlediska ceny i prumeru repro) jako je Velodyne DD15 a DD18. Ten clovicek, co to testuje ma certifikaty THX a buhviceho jeste ... Vesmes tam taky nechteji verit, ze by BK Monolith mohl takhle zahrat, obzvlast s cenovkou 400 liber. Co jsem tam tak koukal, tak otestovali vice nez 50, mozna 70 ruznych subwooferu smile

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Zorg pokud se jedná o RCF,je to jeden ze tří zástupců výrobců profi reproduktorů z Itálie (18SOUND a B&C), 18SOUND je z nich nejmladší.Pokud na subwoofer použiješ některý z profi 18" bassreflexového typu,dosáhneš v domácím prostředí prakticky stejných výsledků,myslím tím výrobky od RCF nebo B&C,které má v sortimentu Prodance.Eventuelně dám ozvučnice do sekce bazar i s obrázky.

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Halen: nevíš co je v tom Monolithu za membránu? Podrobnosti o tom, musí mít brutal výchylku. Nějak jsem to tam nevykoukal...

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

No zajimal by me reproduktor, jeho TS-ka i typ membrany, pouzite v tom Monolithu. Membrana zcela urcite neni kovova diky vyrazne 2. harmonicke. Vychylka asi bude brutalni, kdyz je to 12". Hledal jsem nejake podrobnejsi info o tom subu a reproduktoru, ale znas to - google vyplivne to tuny kecu a zvastu, ale konkretni informace o reproduktoru a jeho parametrech zrejme drzi vyrobce pod poklickou.

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

halen: jsou 2 možnosti, buď si nechají vyrábět spešl repro na zakázku a nebo tam cpou už něco existujícího, v tom případě by to stačilo jen otevřít a přečíst nápis na magnetu smile hádám, že b tentokrát nebude správně...

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Tak to je mazec, 180.5dB, co to je doboha za reprak?!

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Pozor pozor pánové. Tyhle autohifi čísla jsou trošku matoucí. Tyhle db, kterými se ohání autohifi SPL nejsou nějak pásmově vztažené, haldina atd. Je to vypočítané prachprostě z rozdíli tlaků při max a min výchylce membrány.
čistě teoreticky, pokud byste si vzali třeba můj ex-sub do auta s reprem XXLS10, objem nějakých 15L, sd=400cm2 a výchylku řekněme v extrému +-2cm.
dosaďte si to do vzorce pro přepočet rozdílu tlaků na db a divte se té hodnotě. Pokud se pamatuju, uvnitř té bedny to dělalo snad 192db, protože ta membrána pumopovala snad v rozsahu 13-17L. To je na zvučení stadionu při 10" prd, ale vůči objemu bedny je ta jeho změna už ve stejném řádu jako samotný objem. V tom tkví celé to kouzlo těchhle obřích hodnot.

Tyhle autohifické hodnoty, souteže SPL, jsou vždy v utěsněném autě, které má vnitřní objem třeba 1-2m3, s repry která nemají nic jiného, než velkou výchylku. Proto se "dá" dosáhnout takovýchhle hodnot na nízkých frekvencích, ačkoliv podle norem měření a standardního postupu jsou to čísla vražedná, až smrtelná.


2Halen, Zorg: Co vám na to monolithu přijde tak super? Tenhle reprák může být zakázková výroba, proč ne, ale taky nemusí. Koš, na kterém to je, je autohifcká klasika, má jí třeba helix DeepBlue12 a další levnější 12" pumpy do aut. Membránu tipuju na obyčejný papír s lakem. Ve světě komerce a leštění se tomu říká celulózová mebrána. Taky by to mohl být skutečně jakýsi kompozit alá to co dělá peerless, povrch spodní strany membrány by tomu i odpovídal.

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Na tom Monolithu mi prijde zajimavy rozsah a hodnota zkresleni harmonickymi pri slusnych hodnotach SPL smile

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

SPL klasik Didžitl dizajn. Jak řekl Michal, nejvhodnější jsou málý autíčka, jako např. velmi oblíbená Panda.

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Michal: Právě že se mi vůbec nelíbí smile celej monolith mi přijde wobyčejnej sub. Ale jestli fakt hraje tak dobře, jak se povídá, je to přinejmenším zajímavý...

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

DO 17k se dá vejít s konstrukci na XLS12. smile

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Tak nejnovější favorit se jmenuje B&C 21SW150. Sice cena naprosto nechutná, takze ho nejspis nikdy neosadim, ale 0/p 15mm je hodně flufný.

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Zorg tak už s něčím začni,takhle to vypadá,že nevíš co chceš.

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Zorg, ked chces daco vacsie, co tlaci riadne volume a tiez hlboko, skus toto:

http://213.215.107.71/fotoalbumy/005/04 … 07d509.jpg
http://213.215.107.35/fotoalbumy/014/20 … e08204.jpg
Uz je to dokoncene, vnutri pekne cierne.

Problem je najst vhodne repro. Konstrukcne to je bandpass s hornom. Dost blbo sa to stavia, ale ten zvuk stoji za to.
Citlivost to ma priblizne 98dB/W, v tom mojom su 2*10" autorepro Nexus Stingray SW108. Same o sebe maju len 87dB/W, ale maju pekne parametre: Qts asi 0,25, Vas 95, Fs 19.
To cudo ma 90*60*32cm. Cenou som sa vosiel do 4000Sk vdaka dobrej vypredajovej cene repro smile

Zatial vsetci, co to poculi spravili woooow, a padla im pomaly sanka. Hustim to s Pioneer zosikom 2*70W/8ohm bez filtra, hoci daky by sa tomu zisiel.
V izbe asi 4,5*2,8m to hra odhadom do 125dB, az to trasie usami aj vnutornostami a pocut to cez 3poschodia. Zvuk je dynamicky, rychly, presny.
Hra to uz od cca 22Hz, test sinusom klepe vecami uz pri 12Hz, len nic nepocut smile

Ked budu vacsie peniaze, planujem to konstrukcne upravit a dat tam 2x 18S 12LW1400. Ocakavam od toho aspon 107dB/W/m smile

Příspěvky [21 až 40 z 79]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£