Téma: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

Chcel som vedieť či náhodou neviete o zvukovej karte ktorá zaplní túto medzeru.
Teda medzeru medzi cca 120E a 700E L22, viac kanalová Two 1374€. Viem že za rozumnejšiu cenu sa bude dať kúpiť Lynx One ale tú teraz nepočítajme myslel som niečo nové. Niečo čo zaplní medzeru medzi cenami oboch zvukoviek a tiež kvalitu - OZ a prevodníkov.

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

co třeba: Onkyo Wavio SE-200PCI

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

A kdyby to byla s tou Onkyo alespoň trochu pravda, tak se o ní na fórech mluví, jenže "ani pes neštěkne", takže snad jen zvukovky RME ...

(upravil mechanik 23. 5. 2011 16:32)

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

na RME som sa pozeral, tušim 2x alebo 3x drahšia než julia, ale OZ rovnaké sad

EDIT: ked som už založil túto tému, tak sa opýtam, aké máte skúsenosti z prevzorkovávaním na 192khz? funguje vám to pri všetkých FLAC? ja som nútený to pri niektorých FLAC znížiť až na 96khz inak to seká, procesor má vytažený na necelých 50% (intel dual core) tak ma zaujímalo či to niekomu ide alebo máte podobné skúsenosti ako ja.

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

Je tu na fóru člen co měl doma ESI juli i Onkyo Wavio. Juliji mi prodal jako horší... třeba se ozve.

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

viem kto to je smile

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

Vše pomocí cPlay automaticky hraji v 24/96, zvukovku Lynx One používám jako digi out AES/EBU > DEQ2496 > DCX2496 a CPU mám vytížené jen na 6 - 8%, špičkově na max. 20% (při načítání skladby). Faktem ale je, že mám čtyřjádro Q6600, co mi zůstalo z PC pro matematické a statistické výpočty.

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

Taky mám intelácký dual core a při přehrávání přes cPlay(24/96) mám vytížení 5-10%. Jen to při HD audio 24/192 to žere víc paměti.

(upravil mechanik 23. 5. 2011 17:26)

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

zaujíma ma skôr foobar 2000, ten používam ja a konkretne bežná nahrávka 44,1khz na 192khz

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

Foobar skoro to samé(96Khz, víc neumí zvukovka) 0-8%, jen hůře hraje.

(upravil Johnyn 23. 5. 2011 17:47)

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

F2K a Resampler SoX - zkoušel jsem teď na 192KHz a bez problémů. FLAC 6ch/48KHz a zatížení CPU max 13%, u 2ch FLACů je to míň. Mám Q9400 a dává to takhle v idle režimu.

edit: na ten cPlay jsem už na netu koukal, ale zatím jsem nezkoušel.

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

Máš-li rád obrázky a mnoho funkcí, pak jej raději ani nezkoušej. Je strohý, umí jen FLAC, Wav a Cue, ale o to lépe hraje. Jeho www stránky jsou zde

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

Tak on F2K není taky žádnej krasavec. Dobrá, jdu ho vyzkoušet.
btw: Co Linux? Občas vyzkouším nějaký to distro, ale nikdy jsem si nevšiml, že by to hrálo hůř, než Foobar. A to nemusím nic nastavovat.

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

kde presne sa dá stiahnuť SoX? mám SRC

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

http://www.hydrogenaudio.org/forums/ind … opic=67373

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

myslíš ten odkaz uplne hore? priamo na stiahnutie tam vidím DSP

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

Wavio SE-200 mám, OZ v paticích. Je tam WM8740 (lze vyměnit za lepší 41 nebo 42), celkové osazení je "gucci a prada". Top kondíky, low pps krystal, nízkošumové regulátory...tlumivky a vše co není v HD2 smile


Co se týká digi SP/DIF části, oproti např. Audiotrak HD-2 byl rozdíl žádný nebo malý (možná trochu v prospěch Onkyo).

Analog - zvukově je Wavio velmi povedené (na interní zvukovku), pro mě lepší než analytický přednes AKM převodníku v HD2.

Wavio se už tuším nevyrábí a Onkyo ho vyvinulo do svého vlastního mediacentru, pak i prodávalo, ale jen Japonsko a Oceánie.

Mám i vintage profi zvukovku Antex SC2000 (něco jako Lynx One), nemám na ni vyměněné OZ (smd...) tak analog nic moc (převodníky Crystal, nějaká starší generace), ale digitál je paráda. I přes zlé jazyky chodí WDM driver ve Windows 7, také v ASIO4ALL.

Rozdíl AES/EBU z této karty vs. optika z Onkya, Audiotraku či jiných "neprofi" karet je až propastný.

Lepší (o malinko, pokud vůbec) už jenom FireWire bit-perfect monitorovaný asynchronní přenos do DiceII zařízení TC Konnekt a Alesis IO14.

RME jsem žel neměl na porovnání, Lynxe kdysi ano.

Antex stál na ebay nějakých 60-80 USD. Za ty peníze bomba transport. Jediné omezení 16/48Khz. (v asio umí asi i 20/48Khz).

Ještě tam mají SC-22 (novější verze SC-2000, ale v podstatě stejná), poslední dva kusy za cca. 85 USD.

Koupěj, nebudou smile!

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

Mohu se zeptat, jaké jsi použil na SE-200 OZ? Mě momentálně - zatím zajímá analogový výstup. Mám tam teď 6tici LME49720.
Ten DAC jsi také zkoušel měnit? Nevím, zda by to nějak moc slyšitelně pomohlo.

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

Je zde ještě jedna možnost a tou je exaDevices za 430 $ (bez zaslání).

(upravil mechanik 14. 6. 2011 21:29)

Re: zaplní niečo medzeru medzi Lynx a ESI juli@?

V onkyo sú od výroby 5532? hmm  antex, 20/48Khz to je trochu škoda ked julia zvládne 192khz a tiež pár nahrávok v 96khz mám...

kludne píšte typy aj na externú zvukovku ale tiež si nemyslím že sa tam niečo zaujímavé nájde