Téma: Tak nám chcípá aukro

Občas tam člověk narazil na zajímavé věci za pár kaček, teď je z toho kontejnerový prodej sad Ještě že jsem aukro moc nevyužíval.

http://www.ddworld.cz/aktuality/aktuali … ro.cz.html

Jejich fórum
http://aukro.cz/phorum/read.php?f=317&a … mp;t=14122

Návrhy a nápady
http://aukro.cz/phorum/list.php?f=316

Re: Tak nám chcípá aukro

Jo jo taky jsem na to koukal.. hrůza a děs..

Re: Tak nám chcípá aukro

To bude nejspíš tím, že jak už to v česku bývá, objeví se tam spousta vyslovených podvodníků anebo šejdířů, co neví, co by za ten svůj krám chtěli. Před pár lety jsem tam velmi výhodně a dobře nakoupil nejrůznější věci a materiál, dneska už bych si to nelajznul, poslat někomu dopředu na účet prachy a pak se klepat, jestli vůbec něco přijde. Mimochodem to placení předem je jedna z věcí, která Aukro zlikviduje. I v kamenném supermarketu si zboží nejprve vyberete, osaháte, vyzkoušíte a až potom teprve platíte, ne naopak. Druhým faktorem jsou strašlivé ceny České pošty za dobírky, pokud člověk něchce platit předem a má podezření, že účet je fiktivní a anonymní.
Před pár lety tak bylo docela dobře možné koupit funkční a zachovalý MD walkman Sony MZ-R501 za stovku, přičemž borec to ochotně za sedmdesát kaček poslal dobírkou. Minidisc MDS-JE520 v perfektním stavu a ještě s padesáti nahranými disky za pětistovku, receiver Aiwa AX-7800 za pětistovku, všecko v pohodě, spousty českých součástek za babku atd. Dneska už tam najdete buď jenom šrot, anebo věci nakradené někde ve výrobě a předražené.

Web

Re: Tak nám chcípá aukro

Hnus, to by z toho jeden blil smile Dneska jsem chtěl kamarádovi najít nějakou použitelnou AZS222, 223 atd. Po 15-minutovém bloudění mezi kategoriemi jsem se na to vykašlal...
Prostě inovovat za každou cenu... Já mám na to názor že ať jde celé aukro s tímhle do pr*ele, o své zákazníky se má starat a ne je ignorovat.

Web

Re: Tak nám chcípá aukro

To je pravda... nejen že vedení aukra jsou totální ignoranti, kteří serou na lidi, ale ještě k tomu jsou to debilové, když si myslí, že naházením všech aukcí pod jednu sekci zjednoduší vyhledávání. Totální debilita.
O prodávajících na aukru se ani nemá cenu zmiňovat. Doba, kdy spousta lidí prodávala pod cenou je dávno pryč a dneska je to zahlcené smetím za nehorázné peníze. Něco ve stylu "asi je to tohle, neroumím tomu, takže bez záruky, ale chci za to 500,-. I když občas se mi podaří něco vydražit opravdu za pakatel. Například router za 1,- a podobně wink
Existuje nějaký jiný server jako je aukro, na kterém by se dalo dražit? Nepočítám odklepnuto, protože tam jsou ještě větší ignoranti a navíc žádná velká základna prodávajících. Ebay je zase o něčem jiném, tam jsou kolikrát ceny vyšší jak v obchodech.

Re: Tak nám chcípá aukro

no neviem, ja cez kategore hľadal vždy minimálne, a vyhľadávam podľa slova http://aukro.cz/listing.php/search?sg=0&string=AZS

Web

Re: Tak nám chcípá aukro

Nj jenže kolikrát jsou aukce tak debilně popsané, že vyhledávání nepomůže sad

Re: Tak nám chcípá aukro

http://aukro.cz/zesilovace-101037 a akú kategóriu by si k tomu chcel keď nie zosíky?

Web

Re: Tak nám chcípá aukro

Na zesíky jsem se nekoukal, ale čekal bych rozdělení PA, domácí, atd.  Třeba u objektivů je to taky všechno na jedné hromadě, naprosto nepoužitelné protože objektiv tam znamená cokoliv co na něj jde nasadit. Dřív to bylo rozdleno podle značky, bajonetu a byla radost to procházet protože člověk narazil na zajímavý kousek za pár kaček. Teď to je nemožné, skoro 500 objektivů vč. redukcí a jiných pičovin které tam nepatří. Jednoduše pokud by to bylo tak jak píšeš tak by si nestěžovalo tolik lidí.

Re: Tak nám chcípá aukro

Na jednu rozesranou AZS223 bez dvou knoflíků tam mám přihozeno, tak ne že se mi do toho namontuješ ! smile

Web

Re: Tak nám chcípá aukro

Lidem z fóra se do aukcí nemontuju smile

redyuri: to musí být už nějaká oprava od aukra... Když jsem se koukal já, tak jsem žádnou kategorii "Zesilovače" nemohl najít a nebo jsem byl už moc unavený smile

Jinak se podívejte třeba na sekci PC komponenty. Všechny procesory naházené u sebe, stejně jako gr. karty a další.

Web

Re: Tak nám chcípá aukro

Bohužel už při minulém"vylepšení Aukra" jsem posílal do fóra několik příspěvků o nesmyslnosti rozdělení kategorií v sekci elektro.Bohužel nic neřešili, protože to množství kritiky nikdo nečetl.Teď to po..... úplně a zřejmě to zas nikomu vadit nebude, protože je se svou prací spokojený.

Re: Tak nám chcípá aukro

procesory, ramky, dosky atď majú samozrejme podkategórie vľavo dole!

Web

Re: Tak nám chcípá aukro

Ano filtr podle atributů. Jenže nefunkční!

Malý příklad:

sekce: Aukro › Počítače a hry › PC komponenty › Síťové prvky › Access pointy, routery .... zvolený atribut Značka: Netgear viz obrázky

http://s4.postimg.cc/mwfs2ygjd/6_aukro1.jpg http://s4.postimg.cc/ocral3jg9/6_aukro2.jpg

Re: Tak nám chcípá aukro

tak v tom prípade to bude chyba na úrovni skriptu, a je to záhodno reportovať ako chybu. ale v princípe to nie je zlá systémová organizácia - filter je dobrý, ale nie úplne funkčný, nedorobok, no. ale nie nezmyselnosť, o tom sa tu bavíme

Web

Re: Tak nám chcípá aukro

Na chybu jsem upozornil.... bez odezvy, tak to snad zaregistrovali.

Dokážu pochopit sloučení sekcí proto, aby se omezilo umisťování aukci pod špatnou sekci. Jenže pokud chtěli zavést takovouto funkci, tak nejdřív měli odladit filtr a ne to hodit do provozu, když to pořádně nefunguje. Nicméně takto velké sloučení sekcí mi přijde opravdu nesmyslné a to i v případě funkčního filtru.
Dám příklad. Chci se na aukru podívat, jaké kdo nabízí antény pro wifi a třeba si nějakou koupit, pokud najdu pěknou nabídku. Podle čeho mám hledat? Mám zkoušet x pokusů o vyhledání slov jako "wifi anténa" a podobně? Stačí, že ani to vyhledávání nefunguje správně, protože vyhledává pouze celá slova a pokud například někdo napíše omylem něco dohromady, tak mi to neukáže. Dřív jsem se prostě proklikal PC-síťová zařízení-wifi-antény a hotovo....
Osobně jsem odpůrcem poslední změny a hodně omezím pohyb na aukru, protože dřív jsem jen tak klidně prohlížel určité části a když se mi něco zalíbilo, a ani jsem to nemusel nějak extra potřebovat, tak jsem si to zakoupil. Teď je to o tom, hledat určitou věc.

Re: Tak nám chcípá aukro

Osobně jsem odpůrcem poslední změny a hodně omezím pohyb na aukru, protože dřív jsem jen tak klidně prohlížel určité části a když se mi něco zalíbilo, a ani jsem to nemusel nějak extra potřebovat, tak jsem si to zakoupil. Teď je to o tom, hledat určitou věc.

Taky jsem to dělal, ale teď už to nemá podle mě význam a je to velká ztráta času.

Web

Re: Tak nám chcípá aukro

Souhlasím s Váma pánové, bral jsem aukro jako relax a hledání výhodných aukcí jako jistou formu odpočinku. Ted to je spíš tak, že si nejdříve musím říct co chci a pak to hledat.. návštěvnost aukra jsem též omezil

Re: Tak nám chcípá aukro

Já už se aukru vyhýbám asi dva roky neboť mi tam dali ban, že mi nebylo 18 (no a teď už mi je přes 19 a ban mám stále, neboť po mě chtěli, abych jim poslal kopii občanky, ale jak a kam jsem to měl poslat, to už se tam nepsalo big_smile). Od tý doby se to dost změnilo a pro mě to je už totálně nepřehledný a už bych tam asi v životě nic nekoupil big_smile

hue hue hue

Web

Re: Tak nám chcípá aukro

No a proč ses tam sral, když ti ještě nebylo 18? Je to v podmínkách, tak nevím, jestli neumíš číst, nebo....

Web