Téma: Poslani baliku-rada

Ahoj,jelikoz jsem jeste nikdy nic pres postu neposilal potreboval bych radu yikes)chci odeslat jeden subwoofer na opravu a nevim jak,nebo co mam rict na poste,zda to mam pojistit apod..?moc dekuji za radu od zkusenejsich smile)

Re: Poslani baliku-rada

Kuwa děcka myslet trochu! big_smile Kdo za tebe bude přemýšlet jestli pojistit a na kolik? Pojistil bych to na cenu toho subwooferu. Až ti ho pošta ztratí nebo rozmlátí zaplatí ti jen výšku pojištění.
Vyplníš podací lístek, http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/uz … e-id31934/ , to samé napsat na balík. Tady si můžes spočítat cenu za poslání http://kzas.ceskaposta.cz/CleanForm.action
Nad 500kč je to cenný balík, nemusís říkat nic kromě dobrý den a naschledanou.. smile

Re: Poslani baliku-rada

dekuji,vim ze je to stupidni dotaz,ale jak rikam jeste sem nic nikdy neposilal krom dopisu smile

Re: Poslani baliku-rada

A hlavně dobře zabezpečit proti poškození..

Re: Poslani baliku-rada

máš pusu, tak se zeptej na poště... Oni ti to vysvětlí . Hlavně to chce kvalitní krabici s polystyrenem

Web

Re: Poslani baliku-rada

Jakou bude mít ten balík cca hmotnost?

Web

Re: Poslani baliku-rada

Tommy: Neviem ci to mate aj vy v CR ale u nas bez oznacenia na baliku KREHKE posta nezodpoveda za poskodenie obsahu balika.
Poistenie je iba v pripade straty balika, nie poskodenie obsahu.

(upravil voltik 8. 5. 2011 20:34)

Re: Poslani baliku-rada

U nás, když je zboží pojištěno na příslušnou cenu ( 500, 1000 a tak dále ) pošta ručí za jeho ztrátu i poškození, ale o poškození rozhoduje nějaký jejich činovník, což je samozřejmě kontraproduktivní pro tebe jakožto zákazníka a zřídka se stane, že reklamaci uznají . O rozbalení balíku a zkontrolování obsahu hned na poště ani nemluvím .
Poslat něco jako " křehké " je podle mně u nás v ČR zbytečný luxus.



Ještě dodám, že se každopádně u nás ČP chová k balikům jako dobytek

Web

(upravil Tommy 8. 5. 2011 20:50)

Re: Poslani baliku-rada

kritik: cca 6kg

Re: Poslani baliku-rada

Voltíku, souhlasím s tebou v té poslední větě, ale...
Pošta u nás funguje jako průchoďák. Jaký typ člověka bude manipulovat s balíkama, když za to dostane necelých 10kkč hrubýho? Běžně myslící a spolehlivý (tudíž ohleduplný k vašim balíkům) tam za tu almužnu dlouho nevydrží. Berou tam kdejakýho pobudu a podle toho to potom vypadá.

Re: Poslani baliku-rada

JirkaRC : jasně, i tak za deset klacků hrubýho s těmi balíky nemusí házet na dva metry ( to sem viděl v reportáži v televizi )
o tom, že je to státní podnik a sere mě jejich lhaní  nemluvim uui

Web

Re: Poslani baliku-rada

A jak doporučujete odeslat flašku slivovice do Prahy?

Re: Poslani baliku-rada

fox_25 : cenným balíkem v krabici vystlané polystyrenem, tak aby se flaška nemohla hnout wink

Web

Re: Poslani baliku-rada

Ok díky, jinou odpověď jsem nečekal.

Re: Poslani baliku-rada

Není zač. Rád poradím. Moje zkušenosti jsou značný  smile

Web

Re: Poslani baliku-rada

Tommy: tak to je v pohodě.

Web

Re: Poslani baliku-rada

taky jsem posilal tuto tekutinu,avsak z bezpecnostnich duvodu byl s druhou stranou domluven transport v PET lahvi ...

Re: Poslani baliku-rada

Křehké dají jen na balíký vážící do 10 kg! A pozor, ten balík musí vydržet pád z jednoho metru, čili to pořádně zabal a vycpi měkým materiálem... Pak stačí jen doufát, já takto posílal 2x zpět zesilovač Sinclairovi wink.
Hodně štěstí.

Re: Poslani baliku-rada

To s tou petkou není špatný nápad, neutrpí na chuti když v tom bude 3-4 dny?

(upravil kofejn 9. 5. 2011 18:57)

Re: Poslani baliku-rada

I v pálenici mi jí nalejvají z pětilitrových PET barelů na vodu. Pravda, dýl jak dva dny v nich nebyla.
Já flašku posílal v novodurové trubce a tu jsem uložil do krabice vystlané novinama, zmuchlanými do kuliček.

Web