Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SONY TA-F170 - problém s kanálama

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: SONY TA-F170 - problém s kanálama

Zdravím pánové znalí,

jelikož mě zesilovač začíná čím dál častěji zlobit bojím se o jeho zdraví. Otevřel sem víko a pošahal si jak jsou jednotlivé součátky teplé a trochu mě polilo horko když jsem šáhl na tyto 4 vyznačené na přiloženém schémátku.

1. se hřeje ze všech součástek nejvíc... odhadem má dost přes 60°C, je bez chladiče
2. se hřeje o něco mín, řekl bych pod 60°C taky bez chladiče
3. a 4. se hřejou stejně kolem 50°C ale mají na sobě malý chladič, kus hliníkového plechu

Chápu že jsou to výkonové součástky ale že budou tak horké, to by mě nenapadlo. Navíc občas v tom zesíku chrastí, a něktérý a je jedno který, dělají to oba, kanál vypadne a hraje velmi tiše. Jakoby někdo zmáčkl mute.
Cesty jsem všechny prohlídl, se vším hýbal, a kroutil, a během toho mačkání všeho možnýho ani ťuk, hrálo to hezky čistě. Tak fakt nevím

http://img845.imageshack.us/img845/792/schemak.jpg

Re: SONY TA-F170 - problém s kanálama

1 a 2 jsou stabilizátory a hřejou běžně, 60°C není pro ně žádná teplota
3 a 4 jsou budiče výkonových tranzistorů, musí hřát, protože je v nich budicí stupeň
Ta závada cos popsal je mi známa a vím, co ji způsobuje, konkrétně u této řady zesilovačů.

Web

Re: SONY TA-F170 - problém s kanálama

Hmm, tak budu tipovat... dělá to relé ?

Re: SONY TA-F170 - problém s kanálama

Hmm, co tak na to relé při projevení se závady poklepat?

Re: SONY TA-F170 - problém s kanálama

To jsem zkoušel, beze změny. Furt je kanál zamutovaný. Pomůže až přeštelování volume. A nebo se to spraví sám mohutnějším tónem. Ale to relé jsem odkrytované neměl. To že jde s tím vrchním plastem hejbat tak o dobrý minimetr sem tam je "dobře" (rozuměj nevadí to) nebo špatně.

Re: SONY TA-F170 - problém s kanálama

No čo som opravoval Harman kardony, Marantz, Pioneer, tak skoro všetky ktoré trpeli takouto závadou umolčovania sa po čase, a samovolného odmlčovania mali studené spoje u sinálových kondnezátorov, alebo špatný kontakt zeme v signálových konektorov. Skontroluj si tie signálové kabliky... a kondenzátory na vstupný Audio signál

Web

Re: SONY TA-F170 - problém s kanálama

joži: u tohohle to tím co píšeš není....přesto že je to primitivní zes,je pěkně všivej,těch míst co to dělají je celá řada. Už se to tu řešilo,sám jsem jej měl,tak vím. Vzhledem k tomu kolik je to možností bych to předal někomu kdo nebude jen kroutit a hýbat,ale i diagnostikovat-imho tohle je zrovna řada aparátů co jí silně pomáhá tuning,v originálu je z toho totiž zvuk jak z klozetu.
Leoš ví taky.:)

Re: SONY TA-F170 - problém s kanálama

je t možné já sa nehadam takýto zosilnovač som ešte neopravoval.  najvačšia prasačina ktorú som  doposial opravoval bol jeden zosilnovač značky Renkforce

Web

(upravil sinclair 16. 5. 2011 12:07)

Re: SONY TA-F170 - problém s kanálama

Jestli s tím chceš něco udělat, pošli mi to. Těchhle potvor už jsem dělal asi pět. Veškeré údaje najdeš vlevo kliknutím na slovíčko "Web".

Web

Re: SONY TA-F170 - problém s kanálama

ahoj mám taky stejný problém, občas mi vypadával jeden kanál a ted vypadl uplně, tak jsem rozebral zesík zaklepal na relé a už to jde, ale nechci to takhle řešit pořát. dá se nějak to relé rozebrat a vyčistit popřípadě vyměnit ? mám to relé vyofcený, ale nevím které vzít v www.gme.cz, nebo jestli existuje nějakej lepší obchod na součástky? díky za pomoc

Re: SONY TA-F170 - problém s kanálama

Tohle relé neseženeš ani u Chobota,ani v GESu ani jinde z běžných obchodů. Jedině jako ND za patřičně předraženou cenu. Nahradit třeba Finderem se dá,sám jsem to dělal,ale musí se to relé upravit aby pasovalo do děr.

Re: SONY TA-F170 - problém s kanálama

Nejdřív ověř jestli zapojením repra před relé závada zmizí. Pokud ano, zkus relé opatrně vyletovat, odkrytovat a kontakty vyčistit. Dělal jsem jednoho Soňáče, vada byla zde. Pokud bude oprava o ničem a nepasuje tam nějaké konfekční relé, bude třeba dobastlit do luftu nějaký Finder.

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SONY TA-F170 - problém s kanálama

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£