Téma: Magnat Xpress 10 + TDA1562Q

Zdravím všetkých na AW a chcel by som sa spýtať či by ste mi nevedeli pomôcť s touto "kombinaciou" v uzavretej 20L ozvučnici zo 40mm MDF-ky, basy ktoré z toho lezú sú skôr uhučané a nie "kopavé" ako by som chcel. Napadá ma hodiť tam bass-reflex ale niesom si istý, preto by som rád vaše rady. ďakujem

Re: Magnat Xpress 10 + TDA1562Q

Ahoj, zkus prvně prohledat forum, třeba tady

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=11806&p=1
a
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=8985

Tenhle šváb na sub nedoporučuju. Udělej z toho basreflex a hučák bude ještě horší..

Re: Magnat Xpress 10 + TDA1562Q

Diki moc toto som čítal už dávnejšie. Skusím mu dvojnásobiť tie pumpy a uvidím či vydrží big_smile ak nie kúpim riadny zos.
Aký by si doporučoval ?

(upravil Babu28 27. 4. 2011 11:01)

Re: Magnat Xpress 10 + TDA1562Q

magnat xpress 10 je menic, ktery ma vas parametr okolo 77l. Když se dá do uzvučnice o objemu 20 litru tak je to zalostne malo, jeste kdyz je k tomu uzavrena ozvučnice. takhle ti to v ty uzavreny 20litrovce nebude basovat ale jen hučet na 70-ti Hz a mozna jsem jeste optimista. Aspon tech 40 litru by bodlo a je tu i možnost použit bassreflexový natrubek. doporučuju to spočítat a udelat návrh ozvučnice s bassreflexem.

parametry MAGNAT XPRESS 10´jsou zde:

Spoiler

• Principle / DIN Ř 10“ subwoofer for bassreflex cabinets
• Power handling RMS / max. 150/ 300 watts
• Impedance 4 ohms
• Frequency response 22 - 1,500 Hz
• Sound pressure level 92 dB
• Outer diameter 255 mm
• Cutting out 231 mm
• Installation depth 114 mm
• Rdc 3.3 ohms
• Fs 29Hz
• Qms 3,9
• Qes 0.51
• Qts 0.45
• Vas 77 L
• Xmax 10 mm

Dál bych nepoužíval na krmeni toho magnatu nejaky tda1562. ten rozhodne nevybudi tento menič ani z 30%. Jedna z nejlevnejšich variant je zakoupit zesik ne moc drahy ale konstruovany pro autohifi, ktery ma v sobe menic a udela pro radny celotranzistor symetrické napajeni. Doporucuju zesilovac carpower HPB-602, ktery stoji okolo 1600.- a je za tuto cenu solidni pri použiti do mustku je idealni a neni tak drahy. mel jsem ho a jsou tam pouzity v koncich bipolarni tranzistory od toshiby a menič s toroidem, ktery dava symetrickych 35V. v mustku da urcitě tech 150W RMS a ve špičce i o něco vic!

kdyz tohle dodrzis nebudes litovat tech 1600.- za zesik plus nejaky ten kablik mezi baterkou a zesikem, ktery by mel mit alespon 4mm2 silu lepsi 6mm2.
a nezapomenout na tlumeni sten uvnitř ozvučnice.

Re: Magnat Xpress 10 + TDA1562Q

Fajn big_smile diki. Má to jeden známy postavené, ale nepočúvol ma o objeme jednoducho mu to tak vyšlo big_smile tak nech má. a ten zosik skusim sa s kamaratom dohodnut na meniči napätia a k tomu asi Uni 100 big_smile na pokus dobré. big_smile Ak nie tak sa pozrem na tento big_smile
Zatial DIKI.

Re: Magnat Xpress 10 + TDA1562Q

Tenhle reprák nebude v uzavřence nikdy hrát. Výrobce tuhle potvoru navrhnul výhradně na použití ve 30L s bassreflexem, kde se udělám krásný 3dB hrb na cca 70Hz a vznikne z toho uhučené dunítko.

Babu28: nezlob se na mě, ale říct někomu, aby natáhl od baterky kabel s průřezem 4-6mm2, je docela odvážný krok. Přijatelné minimum ja 10mm2, níž v žádném případě, i když například takový dexon vesele cpe 6ku ke svým sadám. Takže kabel vždy minimálně 10mm2!!!

Re: Magnat Xpress 10 + TDA1562Q

Proč 10-ku? Na obyčejný zesilovač klidně stačí 6-ka...

(upravil Analfabet 2. 5. 2011 16:28)

Re: Magnat Xpress 10 + TDA1562Q

Takže prvé čo pôjde von tak napájací kábel big_smile je to len 4-ka big_smile. (na to TDA-čko by aj stačila big_smile )
Včera som to uňho chvílu počúval a nezdalo sa mi to až tak zlé dopľňalo to predné v pohode. Ešte uvidím čo s tým pretože je aj jedno aj druhé na hovno...
Inak diki.

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- … 5911_n.jpg

Re: Magnat Xpress 10 + TDA1562Q

Mathes: protože když už jednou kupuju a tahám kabel někam do kufru, tak nebudu tahat tkaničku, která bude stačit akorát tak pro 50W TDAčko, ale natáhnu alespoň 10ku, která "utáhne" i slušný čtyřkanál. Protože co když se za půl roku rozhodnu pro výměnu? Nehledě na to, že ta 6ka už je dost na hraně a osobně bych si netroufnul na to připojit něco s větším odběrem.

Re: Magnat Xpress 10 + TDA1562Q

Jasně, v případě rozšiřování systému je lepší mít natažený tlustší kabel. Ale já řešil tohle a tady mi přišla 10-ka zbytečná. Obvykle počítám s 5-ti A na 1mm2, takže 6-ka pak vychází na nějakých 30A.