Téma: induktor u sluchátkového výstupu

Ahoj, prosím vás, mám menší problém...Před časem jsem musel rozdělat svůj CD přehrávač AIWA CSD-FD 85, protože začal zlobit kontakt konektoru sluchátkového výstupu...Byl přidělán na desce s plošnými spoji, na kterém byly dva odpory pro zeslabení zvuku do sluchátek, ale ještě zde byl malý zelený induktor s barvami červená-červená-zlatá, který byl přiletován na "zem" ke sluchátkovému konektoru. Můžete mi prosím někdo vysvětlit, jakou funkci zde ten induktor má a jaká je jeho hodnota? Stane se něco, když ho z obvodu vypustím? Ptám se proto, poněvadž jsem musel konektor vyhodit i s destičkou a jednotlivé součástky tedy musím zvlášť nahrazovat...Jenže tento induktor v obchodě nemají a když jsem se ho snažil vypájet z destičky, tak se mi roztrhl...:mad: Moc vám všem děkuji za odpovědi...:)

Re: induktor u sluchátkového výstupu

induktory sú značené rovnako ako wodpory smile tabuľku na rezistory hádam máš.

Web

(upravil dejv111 10. 8. 2007 19:58)

Re: induktor u sluchátkového výstupu

Mám...;) Takže 22mH?...:) Ale k čemu je tedy dobrý v tomto obvodu? :| Já jen, jestli ho můžu odstranit, jestli se něják nezhorší zvuk...:(

(upravil StarLC20 10. 8. 2007 20:53)

Re: induktor u sluchátkového výstupu

to bude nějakej filtr na potlačení brumu asi , ale ten se tam nemá kde vzít, nebo je to vazba s vnitřním zesákem ale to snad ne, tak starej ten Player asi není smile vyhod a uvidíš....těžko soudit, to sem ještě nikdy neviděl........hezká ČZ ( nebo ne?)

Re: induktor u sluchátkového výstupu

No jo...taky mě to původně napadlo...proti ruchům...:) no zkusím to asi bez toho...uvidíme...:)
Kdepak...to není ČZ...:) To je upravený Mustang...:D

Re: induktor u sluchátkového výstupu

Cože????,sice to sem nepatří......... to není Sportka typ 476 nebo tak nějak, je fakt moc pěkná, tvoje?

(upravil dejv111 10. 8. 2007 21:59)

Re: induktor u sluchátkového výstupu

No fakt je to Mustang!!! big_smile A dokonce můj...:) Brácha má taky upravenou Jawku, 21ku. Táta měl taky upravenýho Mustanga, foto najdeš na jiným threadu...myslím, že se jmenuje "motorečký:)" smile

Re: induktor u sluchátkového výstupu

CO JE DO PÍČI za výraz INDUKTOR?

Web

(upravil dejv111 11. 8. 2007 23:01)

Re: induktor u sluchátkového výstupu

No já si ho doopravdy nevymyslel...:( Tento název jsem našel na těchto stránkách...:) http://elektromechanicke-soucastky.esou … sti+c3501/
A můžete mi prosím mistře Sinclaire říci, k čemu je ten "induktor" v tomto případě dobrý? Dnes jsem ten kazeťák dal dohromady a funguje to i bez něj...žádná změna ve zvukovém projevu:), tak teda fakt nevím, proč to tam inženýři z AIWA dávali...:)

Re: induktor u sluchátkového výstupu

Keď už tak indukčnosť, nie induktor... Ak ma pamäť neklame tak induktor bol v starých telefónoch, tá kľuka na prezváňanie. Mám jeden doma, kope to riadne.

Web

(upravil dejv111 11. 8. 2007 23:11)

Re: induktor u sluchátkového výstupu

A proč by se to tak hergot nemohlo jmenovat? Proč by to nemohl být induktor, jen je to jinýho rodu...:D A nevím, jací odborníci jsou na těch stránkách, ale asi si to taky nevymysleli...:|

Re: induktor u sluchátkového výstupu

Podľa mňa je induktor a indukčnosť niečo iné. Induktor má akurát tak parameter indukčnosť. Ale to je asi jedno...

Web

Re: induktor u sluchátkového výstupu

No a ty kurpelme nevíš náhodou, k čemu slouží ta indukčnost? smile

Re: induktor u sluchátkového výstupu

U môjho starého MP3 prehrávača bola idukčnosť na výstupe obidvoch kanálov. Jedna tlmivka sa volako pokazila, bola SMD, nešiel mi jeden výstup. Premostil som cínom a bol pokoj. Myslím že tam je na to, aby neprenikal VF bordel na výstup. Nikdy som po tom nepátral, takže je možné že sa mýlim.

Web

(upravil StarLC20 12. 8. 2007 16:26)

Re: induktor u sluchátkového výstupu

Induktor, je zařízení, který při změnách mag. indukčního toku v čase vyvolává v dutině cívky (většinou točivé) mag. pole, které pak indukuje napětí, zjednodušeně a dementněji řečeno.....proto induktor, protože indukuje napětí, proč to tak pojmenovali, nechápu, každopádně je vidět, že ne vždy je taková debilitka nutná, což je tenhle případ....tlumivka na výstupu(kdyby tam byl třeba ještě nanoF kondík tak to pochopím, ale takhle :-/), jinak jestli je na té fotce mustafa, tak je to BRUTUS!!! Čest.

Re: induktor u sluchátkového výstupu

Říká se tomu TLUMIVKA, do píči! To už jste z těch škol a netu tak doblblí, nebo co? Drát od sluchátek funguje jako anténa pro FM přijímač, proto je nutné vf oddělit vstup přijímače a nf výstup přehrávače.
Ještě začněte s kapacitorem, rezistorem, místo trafáku "střídavým převodníkem" a jdu si to hodit. Volové. smile))

Web

(upravil dejv111 12. 8. 2007 22:49)

Re: induktor u sluchátkového výstupu

Děkuji za vysvětlení!!! smile Takže co by teď mělo nastat? Bude mi hůř chytat rádio nebo bych měl slyšet zhoršený zvukový projev ve sluchátkách? Více šumu? :|...No jooo...:D každý nemůže být takový odborník jako Vy...:D

(upravil StarLC20 13. 8. 2007 10:01)

Re: induktor u sluchátkového výstupu

....To Dejv: Ne, jde o to, že za určitých podmínek, což by Ti jistě i mistr Sinclair objasnil, je možný, že na sluchátka budeš chytat VF signál, kterej ale, vzhledem ke své velmi malé amplitudě napětí, nemůže v podstatě nic napáchat, nehledě na to, že teda sluchátka, nvm jaký máš, sou samozřejmě anténa jak z nosu, takže vzhledem k tomu, že soudruzi  v AIWĚ asi neplánovali využít sluchátka třeba pro příjem FM signálu, tak samozřejmě ani určitě nedali na tento výstup VF citlivý detekční obvod (SuperHET)apod......obecně, není téměř reálně možné, abys ty jako koncový uživatel poznal rozdíl bez výstup. filtru a s ním. Jde o to, že oni asi chtěli ošetřit i to, že třeba při změnách atm. tlaku, složení ionosféry, zemský povrch a já už nvm co ještě má přesně vliv na šíření VF vln, tak abys třeba nechytal nějakej bordel uvnitř CD Playeru nebo co to máš. Ale bud v klidu, signál v řádech 10ítek MHz ty svýma ušima s citlivostí do několika kHz nerozeznáš......ani Ti to nebude kurvit Tuner, prostě v klidu..Je plno podobnejch zařízení, kerý nemají takový vychytávky, a fungují taky.OK?

Re: induktor u sluchátkového výstupu

jojo!!! smile Díky moc!! Jen se mi zdá, jako bych teď slyšel při poslechu rádia více ruchů...:| CD přehrávač jsem postavil na stejné místo jako předtím a naladil stejné frekvence jako předtím a zdá se mi to takové více citlivější na kvalitu signálu...Ale možná že plácám a bylo to jen způsobeno počasím...:roll:

(upravil Jirik2 14. 8. 2007 11:04)

Re: induktor u sluchátkového výstupu

offtopic

StarLC20: smile hlavně mu prosím neraď, že je to "dioda na pasivním chladiči" smile - zdraví tě tvůj starosta...