(upravil Dude3 8. 8. 2007 3:58)

Téma: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

Nazdar.
Chystam sa spravit kamosovi 2 mensie "gitarove komba" do skusobne. Repraky, ktore chcem pouzit som dostal zadarmo a potrebujem sa ich proste zbavit, lebo inac by mi tu len obsmrdali a pomaly hnily ... Tak ma plz moc nedodzubavajte za ich vyber ...

Ten Kenwoodacky reprakcik bol povodne stredovyskac do auta, 30W RMS, 4Ohm, cca 91dB od 3000Hz vyssie, hra celkom slusne na to, ze je to Kenwood...

Myslim, ze ARZ 6604 sa v celku hodi do maleho prenosneho komba, ARN 6604 bude dost podporovat basy, kedze kamos hra deathmetal (kde sa moc stredy nevyuzivaju) a Kenwoodacky menic by zase pekne pri solach (pri hrani na vyssich frekvenciach) robil zvuk gitary takym ostrejsim a razovejsim ... Citlivosti vsetkych reprakov su pomerne vyrovnane, tak v tom by nemal byt problem.

Tieto bedne budu dve, zosik bude 2x50W (ostane pekna rezerva), v buducnosti by mohol mat aj vstup na mikrofon, co by potom pekne ARZ 6604 potiahol.

Takze potrebujem vediet:
1: Ake by ste odporucali objemy a typy ozvucnic na jednotlive menice? (Kenwood mal povodne v aute cca 0,5l)
2: Oplati sa vobec do toho pustat? (repraky pojdu do skusobne, tak netreba velku hlasitost)
3: Aku vyhybku by sa oplatilo pouzit?

Btw: Nie som elektrotechnik, nedokazem zo schemy vyrobit vyhybku. Rad by som vedel len deliace kmitocty ...

Diky fest ... DIY rulez wink

EDIT:
ARN 6614 (6604) sa mi osvedcilo v 30l uzavretej. Na jednom polskom fore som nasiel jak si jeden chlapik zrobil z dvoch ARZ 6608 otvorene kombo:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=22972
Bolo by dobre pouzit otvorenu ozvucnicu aj pre moje jedno ARZ ?

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

Zatim jsem ještě neviděl kombo s uzavřenou ozvučnicí.
A ty ARZ6604 dej dva do série aby je ten 50W zes neodhulil (respektive ten kámoš, když se mu nebude zdát hlasitost a bude to hulit co to dá). A na ten Kenwood hoď bobek.

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

dingo toho ešte veľa nevidel smile
to ARZ je na kombo neskutočne ukričané, ARN zase prehuhlané..ničmenej, dá sa s tým niečo do skúšobne spáchať.
výhybka by bola odhadom 1,5mH tlmivka do série s ARN, cca 50uF/100V bipolár do série pre ARZ. kombo nepotrebuje výšku
inak by som najprv predviedol kamošovi ako to hrá len samotné ARN, alebo samotné ARZ, či by sa mu to nepáčilo samotné...
nezabúdaj, že ARN má na papieri namotanú cievku a moc sa tomu vohuliť nesmie...aspoň nie dlhodobo... o ARZ platí to isté, sínusový príkon bedne bude do 30W

Web

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

smile aha ... ohladne tej vyhybky som akurat rozumel, ze do serie ...
Ok, na ten kenwood sa vybodnem, ale kamosovi nepostacia len ARZ, hraju priliz nahlas stredy a na basy len tak preseru. Preto by som tam chcel hodit aj ARNko.

Cize budu 2 bedne kazda osadena 1x ARZ 6604 a 1x ARN 6604 v zosiku 2x 25-30W.

Moze to tak byt?
Ake ozvucnice pouzit?

Predpokladam, ze ARN by malo samostatnu ozvucnicu cca 25l uzavretu, stredne vytlmenu.

(upravil Dingo 8. 8. 2007 13:01)

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

ARZ6604 de cca od 60Hz do 20kHz nevidim důvod tam cpát ARNko. Radši dvě ARZka.
http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 … mp;catg=27

Ten odkaz stačí proštudovat a je tam uvedeno, že to platí pro uzavřenou ozvučnici o objemu 15dm3.

(upravil Dude3 8. 8. 2007 13:31)

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

Pocul som hrat gitaru (cez deathmetalovy efektor) na ARZ 6604 v 13l uzavretej ... tie basy co hra nie su poriadne tvrdsie basy, ale akesi kaslanie, abo co ...  ARZ do skusobne proste nepostacia ...

EDIT: no lenze zas na druhu stranu, nemam ani sajnu jak by jedno mohlo zahrat v otvorenej bednicke ...

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

No co taky chtít po univerzálním repráku, ža ano, když novej stojí kolem 230,-.

Nebylo by lepší koupit nějakýho Celestiona v cenovce do 1000,- to už ten výběr bude dost slušněj.
http://eshop.kytary.cz/?par=SE4766%3AEl … k=Zobrazit
http://eshop.kytary.cz/?SE3948:Reproduktory:0:0:0

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

Dude3 napsal:

Repraky, ktore chcem pouzit som dostal zadarmo a potrebujem sa ich proste zbavit, lebo inac by mi tu len obsmrdali a pomaly hnily ... Tak ma plz moc nedodzubavajte za ich vyber ...

Takze tak ... urcite nemam v umysle kupovat nove repraky.

Dneska som sa dozvedel, ze tie "pseudokomba" budu pouzivane v skusobni aj na prehravanie obycajnej hudby (takze nie len gitary), co znamena ze to budu urcite trojpasmovky ... skusal som tie repraky (v ratane Kenwoodu) na jednej smejdnej polskej vyhybke (4ohm, 50W max, 500Hz-5000Hz) hralo to kvazi pekne, ale prd z toho, ked bez bednicky basy nejsu zadne.

Takze teraz mi treba vediet len typy a velkosti ozvucnic.

Kazdy repracik bude mat vlastnu ozvucnicu, to je jasne ...
ARN 6604 cca 25-30l a 5cm vatelin po stranach.
Kenwoodackemu stredovyskacu dam len zhruba 0,3l kompletne vytlmenych, to by mu nemalo vadit.
Len teraz neviem jak s tym ARZ 6604 ci pouzit uzavretu (15l), alebo otvorenu ...

(upravil Dingo 9. 8. 2007 1:34)

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

ARN6604 10-15litrů (25 už je moooc na takovýho "chcípáka") uzavřená a vytlumená a ARZ6604 15litrů uzavřená vytlumená.

Inspirace tutok:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=803

Pak se s tím "třípásmovým" bastlem pochlub, to chci vidět jak to bude vypadat.

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

Kytara umí znít přes třípásmo zajímavě, prostě jinak, než z komba. Zkreslená kytara po decentní ekvalizaci na středovýškách prohnaná přes 3p bednu s 10" basákem je super... nebál bych se toho, ale bude to chtít ekvalizovat.

Web

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

Diky za rady, ale nie je 10-15l na ARN 6604 predsalen trochu málo? Ja som tieto stredobasáčiky používal pôvodne v dvojpásmovke 20l stredne vytlmenej. Od takého pidi repráku by som nečakal, že to zahrá aj dosť hlboké basy tak krásne. Stačilo mi to na ku kompu do izby cca 4x3m.

btw: To ARNko je zo staršej Tesláckej rady, má len 20W (namiesto 60W).

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

dinga nepočúvaj, asi nikde nehral na gitaru s napojeným ARN6604 a ARZ6604...  30 litrov, uzavretá, reprá netreba oddelovať, pred ARN zapojíš do série tlmivku...pred ARZ kondenzátor. 20 VA príkon je písaný podľa starej normy, dnes zvládne trošken viac 30-40VA v pohode..  ARZ je fullrange, použiteňé to je snáď na hovorené slovo, ničmenej táto kombinácia ARN a ARZ nebude hrať až tak zle podľa mňa. kamoš má takto na malom švábe len ARN a je spokojný. ak by to bolo moc ukričané, použije sa sériový výkonový odpor pred ARZ
dingo, netláp kokotiny, najmä o veciach, ktorým kokot rozumieš  o reprákoch, ktoré si nedržal v ruke, na gitare nepočul a nič s nimi nikdy nerobil.
ps: na počúvanie hudby stačí aj to ARZ na výškach vďaka svojemu difuzoru, ale teoreticky by sa dal rpipojiť aj ten kenwood, ak by to málo cinkalo....

Web

(upravil Dingo 9. 8. 2007 23:09)

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

Když tomu kokot rozumim tak holt...... si můžeš víš co......
(ARN5604 mi 8let hrála v autě, a ARZ6604 mám a taky vim jak hrajou a to jak hraje kytara na různý starý dvoupásmovky a dvoupásma s ARN6614 taky vim - pěkně nahovno)

-
Aha omyl, zaměnil jsem 6604 za 5604. S těma 25-30l máš pravdu u tý 6604, osobně mám 6614 v cca 38litrech) zbytek zůstává....

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

Já vám do toho nechcu kecat, ale zvuk té kajtry bude z tohoto pesudo-komba dost naprd. Už díky tomu, že to bude 2pásmo.

Takže spíš něco z bazaru, určitě bys sehnal. Jde o priority toho kytaristy, pokud mu bude stačit toto (na deathmetal asi jo), tak mu to postav no...

Redyuri> I v 15 literch to ARN zahraje překvapivě dobře. Chce to plně vycpat bednu tlumením a slušnej zesák. Ale je to fakt minimum.

Web

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

Zdá sa mi trochu blbé tie ozvučnice neoddeľovať. Nebude to ARN pumpovať vzduch v ozvučnici (keďže má veľký zdvih) tak, že ARZ sa bude chovať ako menší passive radiator? Ja neviem ... ja sa len pýtam ...

A počul som gitaru hrať na kamošovom subwoofri (2x ARN 6614, 40l, uzavretá) s odpojenou výhybkou a celkom sa mi to páčilo, len mi tam trochu chýbal ten ostrejší zvuk, výšky.

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

2 Blackrider: Sory, ale sa ma dotklo, ze ponizujes kvalitu deathmetalu na uroven 2 pasmovych telsakov, prave metalove kapely potrebuju skutocne kvalitne nazvucene aparaty, o tom niet pochyb, menej uz staci na punk a podobne amateriny... zvuk metalu je hlavne o nazvucovani aparatov aj niekolko hodin....Hram na gitaru skoro 5 rokov a som skor puntickar na studiovy zvuk ako hranie, takze ver, ze viem co hovorim o nastrojovych aparatoch...vdaka za pochopenie.
2 Dude3: pokial chces pouzit ten lacny reprak universal, tak poradim aspon 12dB vyhybku na orezanie frekvencii nad tych max 5kHz....dakedy som take repra pouzival ako testovacky pri stavbe aparatov a nezneli az tak...ehm, hrozne, pokial si im bud dobre nevytol alebo si tam nedal aspon tu 12dB vyhybku ako lowcut filter...tolko moje skromne skusenosti...ale aspon popis, co presne tvoj kamos hra, lebo napr na jazz staci tlmivka a prstova hra a tie vysky tam dobre sedia, kedze nejde o drive....

Web

(upravil BlackRider 8. 10. 2007 1:28)

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

Já metal (jakoukoliv odnož) neuznávám. Tento styl nikdy poslouchat nebudu. Nic víc, nic míň. Každýmu se přeci líbi něco jinýho.

Jinak teda jestli jsi to nepochopil, tak jsem se snažil o to, aby se vykašlal na ten bastl a koupil nějaký slušnější kombíčko = slušnej zvuk. Takže v čem je problém?

Web

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

noto uz je ina rec o tom kombe...to je fakt...ale tak ked si chce spravit, preco nie...mozno to aj bude stacit...
btw, mam doma aj slusnu zbierku cool jazzu, neboj sa, nesom uzkoprofilovy posluchac...len ze k tomu metalu ma to trosku zabolelo sad....ale kaslat na to,...od temy...

Web

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

Třípásmo na kytaru na deathmetal s Kenwood měničem? Fuj.
Rozhodně bych nedělal výhybku v případě více měničů, radši do všech pustit fullrange.

Re: ARN 6604 + ARZ 6604 + Kenwood autorepro

suhlasim, pri nastrojovych reproduktorov ide o to, ze reproduktor zozere cele pasmo a prirodzene ho svojou charakteristikou oreze na pozadovanu charakteristiku, tj zvacsa 70-5000Hz. pri tamtych teslakoch bude treba aspon tlmivku na odrezanie tretich harmonickych, nech niesu rusive alebo agresive...

Web