Téma: elektronická pojistka

Ahoj, sháním schéma na elektronickou pojistku, rozepínací. Aby šla nastavit pro rozepnutí @ 24V 2A.
Ta z knížky Poznáváme elektroniku mi nerozepíná "o(.
Dík

Re: elektronická pojistka

Kup si lepší knížky vole sad((

Web

(upravil Endy 7. 10. 2007 14:08)

Re: elektronická pojistka

já jsem stavěl pojistku právě z Poznáváme elektroniku a funguje mi, zkontroluj si zapojení vývodů tranzistoru, v knížce to totiž není pořádně uvedeno, taky sem nad tím kdysi přemýšlel, jinak sem zkusím hodit ještě jeden návod, pokud ti to nepojede.

Web

Re: elektronická pojistka

Tak elektronická pojistka z knížky poznáváme elektroniku 2 funguje perfektně.Jenom pro nastavování proudu nepoužívám potenciometr ale přepínačem přepínám odporovou dekádu.

Re: elektronická pojistka

Nejede,nejede,nejede "o( Prostě nerozepne. Osazený to je dobře, problém bude v nastavení.
Můžu Endy poprosit o ten druhý návod ?
Tak mi něco sinclaire prosím doporuč něco lepšího.

Re: elektronická pojistka

Tak tady to je http://www.edisk.cz/stahni/18670/el.-po … .75MB.html , snad ti to pomůže. Je to foceno z jedné knížky. Jen jsem nenašel na jaké maximální napětí to půjde, mělo by to být víceméně univerzální. Proud 2A to ale zvládne.
Zkus tu tvoji pojistku zapojit a proměřit, já bych mohl udělat totéž s tou moji a dáme to pak dohromady.
Taky zkus proměřit dráhu potenciometru a tranzistor. Tím malým trimrem připájeným zespodu to určitě není, ten na samotnou funkci nemá takový vliv, je myslím jen na nastavení času. Koukni na potenciometr jestli máš naletovanou jen krajní a prostřední nožičku a ne dvě krajní. Víc mě toho nenapadá. mrkni na to

Web