Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Pc problém, aneb proč mi jede jen jedno USB kua?!

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Pc problém, aneb proč mi jede jen jedno USB kua?!

Zdravim pánové, mám problém a to ten, že mi na celém PC funguje jen jedno jediné USB a na tom je připojena zvukovka. Před instalací zvukovky jeli všechny USB. Teď jen jedno. Reinstal nepomohl

Re: Pc problém, aneb proč mi jede jen jedno USB kua?!

Reinstall čoho ? Driveru alebo winu ? Stiahni si všetky drivery cez nejaký driver searcher... Mne to pomohlo... Ale problémy robila webkamera

Web

Re: Pc problém, aneb proč mi jede jen jedno USB kua?!

Pokud odinstaluju ovladače od zvukové karty, USB jedou. A jak je nainstaluju zpět, nefugují. hmm

Re: Pc problém, aneb proč mi jede jen jedno USB kua?!

Máš ještě interní zvukovku ? Já například jsem nemohl externí USB vůbec připojit, jediná možnost byla odpojit interní a potom teprve externí šla nainstalovat. Ani technik opravny si s tím nevěděl rady, prý to někdy wokna dělají.

Re: Pc problém, aneb proč mi jede jen jedno USB kua?!

... ověřit v BIOSu, s jakým nastavením jsou používána IRQ a řízení desky vůbec + vyzkoušet varianty, někdy i zdánlivě nelogické. Zkontrolovat, zda byla k desce nainstalována korektní sada "chipset drivers", jakož i ostatní drivery. Využívat Bod obnovení (jde-li o XP) a vyzkoušet různá pořadí instalací, zkontrolovat, zda ve Správci zařízení je vše korektně nainstalováno, případně laborovat s odebráním nebo zakázáním některých zařízení, apod. Lze např. dočasně poodpojovat i některá zařízení (další disky, FDD, interní NIC, SCSI řadiče, o interní zvuk. kartě nemluvě, apod.), změnit klávesnici a myš (z USB na PS/2, nebo z bezdrátové na drátovou) a zkoušet cestu tudy. Pokud byla neúspěšná instalace driverů zvuk. karty provedena automaticky, je dobré vyzkoušet raději manuální instalaci, ale s ověřením, že i deinstalace "nefunkční" verze proběhla korektně, t.j. že si počítač tzv. "nesosne" něco závadného z předešlých instalací nebo pokusů o ně, apod. Bude záležet na praxi, intuici, šikovnosti. Těžko na dálku radit bez znalosti konkrétního hw, či úrovně, na níž se lze o věci bavit, a zda vůbec instalujete správný driver, resp. správnou verzi, revizi, apod. A, bohužel, v této empirické branži se někdy i ukáže inkompatibilita, tu dočasná, tu méně.

Re: Pc problém, aneb proč mi jede jen jedno USB kua?!

Inkompatibilita se mi nezdá, neboť před reinstalaci PC zvuková karta normálně fungovala i s ostatními USB. Po reinstalu nic... Zvuková karta je v BIOSU vyplá už od začátku PC. sad

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Pc problém, aneb proč mi jede jen jedno USB kua?!

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£