Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

(upravil vorcak 18. 2. 2011 14:02)

Téma: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Ahoj, Hlavne z finančných dôvodov som si postavil PA bedne sám, moc sa v tom nevyznám, tak som stavil na overene konštrukcie tybu megaton ktoru som trosku prispôsobil na odporúčaných 120 l s osadenim Eminence kappa 15 LF a Selenium d220ti s odladenou výhybkou ....to všetko od DAN acouctic

http://s19.postimg.cc/hfsnt64fj/6548_repro.jpg


nejake fotky pre lepšiu predstavu

http://s19.postimg.cc/5wxrujx7z/6548_snimka1093.jpg http://s19.postimg.cc/mlz7qgttb/6548_snimka1096.jpg http://s19.postimg.cc/o2aq8lwq7/6548_snimka1103.jpg http://s19.postimg.cc/uu15bglpr/6548_snimka1150.jpg

No po odskúšaní som nie celkom spokojný Výšky, stredy nádhera ale pri nízkych frekvenciach to to duni žalostne málo, no reprak kmitá jak divý.
Chyba je potom jedine v bedni.......
Kratke basreflexy???   maju 10 cm, alebo zlý vytlm boxu?  /vytlm je na zadnej strane a na podstavach/

http://s19.postimg.cc/law1vqnlb/6548_snimka1144.jpg

Naozaj neviem .... za reakcie ďakujem

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Nemáš reproduktory v protifázy? aký máš zosilňovač?

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Pokud není návrh toho BR vyloženě zpackaný (z fotek se to zdá být jakš takš normální), začal bych hledat chybu někde jinde.

1, Jak psal BobiseK, jaký požíváš zes? (membrány lítají u zesů s malým DF)

2, co je v signálové cestě?

3, co je zdojem signálu a v jaké je signál kvalitě?

Jinak bedny vypadají celkem slušně. Na první konstrukci to máš hezké.

(upravil Lojzek 18. 2. 2011 18:39)

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

při 120l 2x bassreflex průměr 10 a délka 10 vychází Fb cca 46hz
můžu se jen zeptat jak jsi lepil koberec? normálně duvilaxem? jak to drží?

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Akú si tam dal výhybku ? Odfoť, alebo nakresli ako si to pripojil k výhybke

Web

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Repra niesu v protifazi, vsetko by malo byt zapojene ok. Dokonca na vyhybkach som mal centrofixkou popis ako to mam zapojiť / su z DAN acoustic odladene/ http://www.danacoustic.sk/download/C/K15LF.htm

Zosilnovac ...hmm  dá sa povedať že žiadny... MAC Fearless 4000 nic ine doma nemam...no ...  a ak DF je deliaca frekvencia?? tak ževraj od 5 Hz ...ajked tie info ..a kappy realne hraju tak od 40Hz  no zosik dokaže tie bedne kratkodobo vybudiť až  začinaju chrapčať   uvažujem nad QSC GX5.. ak to bude mať s týmito bedňami zmysel        signál... mp3rojka..

Koberec duvilaxom velke plochy..../ len nim netreba šetriť a je to trochu piplačka kým to prischne/ a drži....ako to povedať dostatočne, na tento učel určite stačí...a tie  záhyby atď. si určite zožeň . MAMUT.....pre okamžitú fixaciu...

A ešte taky postreh reprak robi čo ma, aj nizke frekvencie, lebo za bednami to duni bohovo, no pred nimi nejako tie basy miznu... Cele je to nejake divne asi to otočím ku stene smile A ako sa má správne vytľmiť trapezová bedňa? niekto vravi že len zad, nekto že cele...neviem..

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Chrčení obvykle bývá přetížením zesiku. Nepřidávej basy za každou cenu.
Velké výkmity membrány k basům patří, pokud jsou moc velké, je to o výkonu zesiku a naladění BR, popřípadě horní propusti (něco, co ti odřízne basy pod naladěním BR, ale v zesiku). Ve výhybce bych problémy nehledal.
DF je myšlen dumping factor, ale tím bych si hlavu netrápil.
MP3 je obvykle dosti mizerný signál, který zkresluje zvuk (to bude zase keců...).
Za bednami jde všechen zvuk o nízkých kmitočtech - pod cca 100 Hz, vyšší kmitočty míří dopředu a nejsou vzadu slyšet. Pokud to nechceš mít jako sub, bednu neotáčej. Dunění odzádu nemusí být o kvalitě a výkonu basů, nýbrž, že mizerný materiál, zvaný dřevotříska, kmitá.
Kvalitní bedna neduní vůbec, nýbrž hraje basy... Není to bedýnka k PC za pár euro, ta když zaduní, je to úspěch.

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Ono ti to basuje dobre za bedňami lebo je tam asi stena roh miestnosti.. ono v rohoch mistnosti je nízke basy počut viac než v strede ja mám doma 18"sub a niektoré fr.dokonca ani nieje počut v tej miestnosti kde je umiestneny,je ich počut inde.. ale to je normálne je to proste fyzika....BR tlmit nemusíš vobec.Lebo tlmivo spravidla akoby zvačšuje objem a tým ovplivní aj ladenie br smerom dolu.

(upravil Wili 19. 2. 2011 10:22)

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Nie je ta vyhybka vyslovene dodrbana ? noze rozober box a pozri si to sam, nakresli podla plosaku schemu, neexistuje aby ti 2 kappy malo basovali,

to ze ti bedna malo basuje mozu sposobit 2 veci:

-ako uz spominali ze basaky su v protifazi = radsej skontroluj ci to nejaky blbec nenakreslil na tie plosaky zle(len pre istotu, never kazdemu)

-alebo (este nebolo spomenute) mozno je vyslovene debilne navrhnuta vyhybka, nehovorim teraz o deliacej frekvencii, ale o utlme vyskoveho repro... ked vyskac hraje aj hoci len o 3 dB silnejsie ako basak, tak ked pocuvas na blizko tak basak sa moze aj ulietat k smrti a stale to bude malo basovat, ak uberies zase na mixe vysky, stratis detaily zvuku a bude zvuk zahuhnany, neviem ci ti tato rada pomoze ale aj to moze byt jedna z pricin. Mozes si to jednoducho otestovat (ak mas kde) vyber reproboxy vonku pust hudbu a chod aspon tak 30 a viac metrov od reproboxov ci sa zvuk zmeni alebo stale bude hrat blbo, ak to bude dobre z takej dialky, tak spomenuty problem je objaveny big_smile

edit:
este ma teraz napadlo, ak chces trosicku vyrobit hrb na basoch, daj tlmenie okolo br natrubkov...normalne tu ruru obal tlmiacou hmotou a cez to daj 2 gumicky aby to drzalo alebo obviaz snurkou... samozrejme aby to tlmenie nebranilo rure v priechode vzduchu.

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Zdravim,mam vycemene stejne reprobedny a zezacatku se mi zdali ty basy taky slabe
ale jak se ty kapy zahorely uz to bylo jiny kafe,nech je nakej cas hrat (ne na plny kule)
zavesy trochu povoli a zvk bude tak nak citelnejsi jako kdyz z toho sundas deku

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Repra som presniesol do vecsej izby a cuduj sa svete uz je to lepsie.....  Asi ako sa zvuk odrazil od steny presne v opacnej fazi, fakt žiadne basy....ach ta fyzika, nikdy som ju nemal rad smile Tak dufam že to bude ok...
DIK za rady, ze som vas tu s takymi blbostami... a určite vyskúšam ešte tie BR obaliť ak to niečo pomože ...

Zostalo mi ešte dosť veľa tlmiaceho materialu a zamyšlam sa nad tým či to nevytlmim cele /že mizerný materiál, zvaný dřevotříska, kmitá/, možno by kmital menej??, alebo to nebude dobré riešenie? Ináč originálne trapézové reproboxy ako sa to vlastne má správne, nevidel to niekto??? Ako to riešite??

A ešte sa chcem spýtať aký zos by ste mi na tieto repra odporučili?? QSC GX5 alebo Tapco?? bedna cca 600w a v tejto cenovej kategorii asi nic ine nanajdem??

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Jen tak off topic, těch 600W bych se bál do té bedny pustit. Se subsonicem bych do ní dal tak max 300W. Já jen ať si nekoupíš zbytečně silný zes, a pak ho nevyužiješ. Jinak jako zes můžu doporučit QSC RMX 1450, pokud chceš víc tak 2450.

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

a co 1850HD volvacku?

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Tpaco J-2500 z bazáru je perfektné riešenie. Keby mám peniaze kupujem. Za tú cenu lepšie než trapná GX5

Web

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Hlaska pri PA: zbytocne silny zosilnovac nie je velmi na mieste... VZDY je lepsie mat zosilnovac aspon taky vykonny alebo silnejsi ako su reproboxy, zvuk nie je skresleny a nemusi sa clovek bat o vyskace a hra to bez limitu so 100%  spolahlivostou. Samozrejme podmienkou je aby obsluha bola duchom pritomna a nie niekto co to huli kolko da ale niekto kto aj pocuje ako to hra...dynamiky co sa tyka zvuku nikdy nie je dost

(upravil joži 27. 2. 2011 11:39)

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Skôr by som sa priklonil k ABcku nie Hcku. Na satelitoch je dosť počut stratu dynamiky(pri full range prevádzke). Navyše ta J1400 alebo EP1500 maju rovnako silné trafa ako ich silnejšie verzie. A naozaj by som viac ako 400W do tej kappy netlačil, takže tie zosilňovače budú postačovať.

Web

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Vorcak> nacpat bednu tlumicim materialem je nejvetsi blbost, co muzes udelat, protoze Kappa potrebuje kolem 100 litru prostoru. Jinak ohledne basu si snadno spocitas, na jake vlnove delce ti vznika utlum, kdyz vis, jak daleko to ma k protejsi stene a nazpatek.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

exxxi:
Nedávno jsem si doplnil zkušenosti s vytlumením téhle kombinace v dřevotřísce trapézového tvaru dle EM 151. Bedny duněly, bučely jak neměly. Kdysi jsem nemohl pochopit, když mi říkali zkušenější, že vytlumením se bedna chová, jako by se její objem zvětšil. Tož jsem dodal zpevňovací latě 5 x 3,5 cm - důkladně přilepil napříč všemi stěnami + navíc důkladně sešrouboval a doplnil tlumící materiál (tuším tlouštky 5 cm) od Dexonů, někde i dvojitě. Proluka impedance, která má svědčit o naladění BR se mi posunula (tuším na 33 Hz), tedy jako bych měl bednu velkou 140 litrů. Tak jsem zkrátil BR - dvě díry průměr 77 mm - na 70 mm a dostal se na 40 Hz a blbé dunění se snížilo. Výsledek jsem ale zatím nemohl vyzkoušet na plný výkon..

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Eminence Kappa 15LF + Selenium D220TI - nízké frekvencie

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£