Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » sestava, propojení komponent

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: sestava, propojení komponent

Dobrý den,
rád bych se vás zeptal zda-li je možné "centralizovat" následující komponenty na jeden audio výstup.

Komponenty:
1) minivěž Panasonic SC-PMX4EP-S
(http://www.hifishop.cz/microsystemy/pan … c-pmx4ep-s)
2) LCD TV
3) DVD

Výstup:
reprobedny z minivěže (impedance 3 Ohmy, 80W,3-pásmový)
Reprobedny jako "základ" alespoň pro začátek  - cca 1rok

Rozměr pokoje cca 5.5 x 4.5
Nejčastěji pouštím rockovou hudbu (90%), poměrně často rádio (mluvené slovo).
Rád bych pouze stereo (DVD) - je možné zvuk DVD 7.1 "sfiltrovat" do sterea? Domácí kino nechci.

Jak je to například s Receiverem a jeho obsluhou z jiné periferie (TV) - jeho automatické zapnutí - vypnutí, regulace hlasitosti. Nerad bych totiž lovil a hledal dva ovladače. Naše TV podle návodu umí komunikovat se zvukovými periferiemi - tuším pomocí kabelu hdmi + připojení audio jack.

Dá se to řešit AVR (duplikace rádia není vyloženě nutná) - anebo pouze zesilovačem?

Díval jsem se na internet, ale nevím kam a jak přesně cílit - jen po prvním nástřelu mne zaujalo několik dobře hodnocených RCV v ceně +- 10 0000,-
Děkuji za odpovědi.

Re: sestava, propojení komponent

To zkus zapojit a uvidíš (zjistíš) , jak to pohraje ne? Pokus-omyl. Takhle to dělám já a mám o zábavu na celej den postáráno big_smile Jinak nevím hmm

Re: sestava, propojení komponent

Abys nemusel lovit dva ovladače- co třeba toto:

http://www.digilidi.cz/recenze-universa … armony-one

Upozorňuji, že to není jako jakékoliv universální ovládání někde z marketu, ale o několik tříd výš. Dorazilo mi v úterý, ale ještě jsem ho nestihl naprogramovat, tak zatím nemůžu popsat žádné zkušenosti. Pokud to někdo již vlastníte a používáte, rád bych znal vaše dojmy, poznatky apod.

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » sestava, propojení komponent

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£