Téma: autosub 2x eminence delta 12LF

Přemýšlím o 2x Delta12LF do plata nad kufr (Mondeo 2001 Liftback, tj. s pátými dveřmi). Je to dobrý nápad? Tušíte někdo jak to bude hrát? Ještě by mě zajímalo jestli by třeba jedna Delta 15LF na tom nebyla stejně při nižší ceně?

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

Subwoofer v plate nie je ten najlepší nápad. Určite nie je okolo utesnené a rovnako tak ozvučnica už nebude tak pevná ako pri použití MDF tak sa to prejaví na zvuku. Druhá vec je ako sa bude páčiť tým deltám taký obrovský objem.
Deltu 12LF som ešte v aute neskúšal ale 15LF už hej. Má to niečo do seba, oproti gumákom samozrejme poriadna dynamika a sila kt. cítiť celým telom smile

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

to plato bych pochopitelně vyměnil za nějaký pevnější materiál - MDF, OSB...  S tím utěsněním máš asi pravdu, ale říkal jsem si, že to třeba v takovém objemu už tak vadit nebude, nevím. S tím velkým objemem nevím - asi by teda byla vhodnější ta Delta 15LF, má Vas=241 l. Nebo dvě smile ?

(upravil KocuR 21. 1. 2011 18:43)

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

Odporúčam si objasniť čo je Vas.
Subwoofer do plata podľa mňa nie, hlavne ak to je 12". Načo?

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=15624#vas1

(upravil drejk 21. 1. 2011 22:56)

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

To vysvětlení Vas znám, beru ho jen jako větší Vas -> potřebuje větší objem. Chápu, že mezi tím není žádný přímý vztah.

Proč né 12" do plata? jako že je to moc?
Přec cca 14ti dny jsme kamrádovi stavěli autosub s B&C 12PS76 (BR 40Hz, 50l) a jako dobré, ale snesl bych to o krapet silnější...  proto uvažuju o 2x12.

Jde mi hlavně o to, že nechci zabrat místo v kufru nějakou krabicí, proto bych rád vytvořil ozvučnici z celého kufru.
Taky mě napadlo do toho plata udělat nějaké díry na BR... řekněme tak, aby to odpovídalo tloušťce desky, ale nevím. Prva bych to samozřejmě zkusil jako uzavřenku.

Jestli je do plata sub blbost, tak proč?

(upravil Lojzek 22. 1. 2011 12:38)

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

Podle mě jsi omezen objemem. protože kufr má určitý objem a tudíš máš objem a podle toho musíš hledat repro.
Dále je problém v tom, že kufr je netěsný takže ti to bude foukat mezi zadníma sedačkama a např. kastlí. Sedačky vlastní ti taky budou propouštět tlak takže to nebude tak učinné než. když to repro zavřeš do pořádné ozvučnice a z té ozvučnice ti půjdou spodky ( např. bassreflexama ). Dále máš v kufnu s boku oddělatelné plasty kterýma se jde do dutin auta ( slouží k vystříkávání dutin rezistinem) ty plasty ti budou rezonovat a taky, je tam propouštění tlaku.
Toto je samozřejmě můj názor.
Hrát ti to nějak bude! to jo! Repro bude mít špatnou ozučnici, špatně ti to bude hrát!

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

Je to blbost, dej tam něco, co hraje i v malém objemu a na plato prď...

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

Jako plato nemusí být úplně špatné, pokud někdo nechce bednu. Párkrát sem to měl a sice to nehraje jak bedna, ale slušně to doplní. kolikrát bych řekl, že možná i líp, když se vybere správný reproduktor. Líp se to navazuje, ale žádný tlačící basy to neumí.

Web

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

1) instalace SW do plata je hovadina z mnoha duvodu ohledne ozvucnice (to si sam urcite zduvodnis) a 2) SW ma jen dokreslovat spodni frekvence s odpovidajici dynamikou. Vrneni a velky ak. tlak nema s hudbou co spolecneho. Spravny SW je ten, o kterem ani nevis, a presto hraje svoje odpovidajici pasmo v case odpovidajicim zbytku soustavy. Pak se to teprv da poslouchat.

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

Přesně tak Zbyňku ... smile pěkně řečeno smile

(upravil Milan 23. 1. 2011 12:20)

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

a k tomu právě může být dobrej freeair woofer....Nejlepší je, když někdo komentuje něco, s čím nemá žádnou zkušenost a jen se domnívá a nebo to slyšel s nevhodným reprákem...

Web

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

ano, a mohla by tedy být  2 x Delta 12LF vhodná do objemu cca 500l ?

(upravil Lojzek 23. 1. 2011 13:28)

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

2x Em. DELTA 12LF v 500L ( closed a 4x BR)
Tož tak smile
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/1191_2x_delta_12lf.jpg

bassel 50hz ( tyrkysová při 500W)
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/1191_2x_delta_12lf_-_bassel.jpg

urve ti to koule v tom autě smile pokud jim naložíš 500W

(upravil Milan 23. 1. 2011 13:29)

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

To nevím, nemám s tímhle reprákem zkušenost. Vždycky to nějak hraje, že jo. Repráky pro tenhle účel maj většinou tužší závěsy a vysoký Q, takže by to mohlo fungovat. Důležitý je taky jaký máš očekávání. Kámoš má takhle v golfu3 12" pio freeair a je s tím spokojenej. Raději bych se držel reproduktorů k tomu určených. Já sem jednou takhle dal do hatchbacku s cca 250l kufrem 18" Pio a to nehrálo nic moc.

Web

(upravil Lojzek 23. 1. 2011 13:42)

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

to je jasné milane. Jinak čoveče ty to chceš jako sub? nebo to chceš na hraní? jestli na hraní tak co si k tomu chceš dát za výšku? ( ono čoveče když si k tomu dáš D 220 - podle projektu http://prodance.cz/protokoly/delta12lf_ … m25-25.pdf tak můžeš pořádat open party big_smile ) ale na druhou stranu máš hrozně velký objem na to!
Ještě otázka jestli se rozhoduješ mezi 2x 12LF nebo 1x 15LF tak bych dal klidně 15LF. Nedosáhneš sice tak velkého SPL ale do auta to bude stačit !!  ! co k tomu chceš dát za výšky ? nějaké koaxy? komponenty? jaký máš na to zesilovač?

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

Chci to jako sub.

Předek mám 6" B&C 6PS38 ( http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=83557 ) + Selenium 1TW1 ( http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=93801 )

Zesik MacAudio MX 4000, 4-kanál. Předky jsou na dva kanály, ty další dva do můstku jsem chtěl na ty 12ky (paralelně) popř. tu 15ku.

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

No ten group delay v tej kvázibassreflexovej kufrovej ozvučnici bude pre labužníkov...

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

Milan napsal:

a k tomu právě může být dobrej freeair woofer....Nejlepší je, když někdo komentuje něco, s čím nemá žádnou zkušenost a jen se domnívá a nebo to slyšel s nevhodným reprákem...

Milý Milane, slyšel jsem toho za 10let, co se AH věnuju, poměrně dost. Dost mi toho i prošlo rukama a pár instalací jsem jak dělal, navrhoval, tak nastavoval a poslouchal. V cenách od 30t do 3/4 milionu a aut s dobře hrajícím SW jsem slyšel jen pár. Nikdy to nebyl FRA.

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

vidíš, to jsme na tom podobně...

Web

Re: autosub 2x eminence delta 12LF

clarion: no nevím, v můstku by to mělo být nějakých 150W/8Ohm, popř. 200W/4Ohm.  Myslím, že to by těm Deltám mohlo v autě stačit...