Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Má originální Laser zkratovací propojku?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Má originální Laser zkratovací propojku?

Kolega z práce mi nacpal nefunkční "domácí kino" LG abych se na něj kouknul.Prý ale už ho v prackách někdo měl,dotyčný dle vlastních slov vyměnil laser,ale kolega řek že o tom člověku se říká že pěkně kecá a že k výměně laseru nejspíš nedošlo.Snažil jsem se laser doladit potenciometry,ale dostal jsem se jen k načtení CD. To se sice načte,ale po čtyřech sekundách zůstane vyset,ztrácí stopu.DVD nenačte vůbec.
Chtěl jsem objednat novou jednotku,ale po vymontování je na desce zřetelná stopa po odpájení zkratovací propojky.Což by možná znamenalo že Laser byl skutečně vyměněn a problém je jinde.Poněvadž se mi před nedávnem stalo že výměna Laseru nepomohla a já prodělal,nerad bych aby se mi stalo něco podobného.Takže bych rád požádal o radu,máte s tímto zkušenosti?Jedná se o DL3D 0152 8XR.

Re: Má originální Laser zkratovací propojku?

Zkratovací propojka na novém laseru musí být. Po zapojení laseru do obvodu jakého koliv zařízení se jednoduše odstraní. Zpravidla to je jen kapka cínu. Propojka slouží k aretaci čočky aby nedošlo při přepravě k jejímu poškození.

Re: Má originální Laser zkratovací propojku?

Vím že ho obsahují nové Lasery,ale zajímalo mě,jestli je mají i Lasery osazené z výroby.Mám pocit,že Lasery řady KSS v originále je nemají....

Re: Má originální Laser zkratovací propojku?

Jistě že mají.Má to každý laser. Logicky,ten laser se do tý výroby nějákého přístroje z výroby laserů musí nějákým způsobem dopravit a kdyby to nezaaretovali,tak by mohl být průser.

Re: Má originální Laser zkratovací propojku?

Jen bych si dovolil podotknout, že to není žádná aretace, ale ochrana proti statickému přepětí. Proto se má zkratovací kapka cínu odsát např. odsávací licnou až po zapojení do vypnutého přístroje.

Web

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Má originální Laser zkratovací propojku?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£