Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » CD SONY CDP-410 - ??? PÁLENÁ CD ???

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

(upravil Candy 26. 12. 2010 15:25)

Téma: CD SONY CDP-410 - ??? PÁLENÁ CD ???

Zdravim,
asi banální otázka, ale chci se zeptat jestli nevíte zda CD SONY CDP-410 přehraje pálená CD, co jsem prolézal bazary tak u některých starších CD přehrávaču psali ,,přehrává pálená CD,, tak mě zaskočilo proč píšou takovou samozřejmost, myslim si že by měl každý cd přehrávač řpehrát pálená CD nebo se pletu? Chci si kupovat CD SONY CDP-410 tak se radši ptám tady Vás smile díky za radu

Re: CD SONY CDP-410 - ??? PÁLENÁ CD ???

Co mi prošlo rukama, tak i nejstarší šroty brali pálená CD-R, ale žádný nebral CD-RW (ty uměli až DVD playery).
To že přehrávač nebere pálená CD je spíše znakem unavené optiky. Největším rozdílem je, že pálenky mají trochu nižší odrazivost a tak se na nich více projeví slabý laser optiky. Mají taky jinou hustotu záznamu, než běžné lisované CD, ale mám tu i lisované s delší stopáží - nějaké výběry.

Re: CD SONY CDP-410 - ??? PÁLENÁ CD ???

jj jsem si říkal, mě to jen zarazilo smile jinak tyto přehrávače přehrávají standartně wma formáty že?

Re: CD SONY CDP-410 - ??? PÁLENÁ CD ???

Ne, pouze CD audio.

Web

Re: CD SONY CDP-410 - ??? PÁLENÁ CD ???

Pokud by to umělo nějaký ztrátový formát(MP3, atd.) tak by to na přístroji bylo napsané snad i braillovým písmem které by bylo modře podsvícené aby si toho každý všiml. Navíc pokud by umělo WMA tak by se přístroj prodražil protože Microsoft za to bere licenční poplatky.

Re: CD SONY CDP-410 - ??? PÁLENÁ CD ???

CD přehrávače už z principu berou jen a pouze Audio CD.
Uvnitř jsou totiž speciální obvody na převod tohoto formátu a nic jiného neumí.

To až DVD playery jsou poněkud sofistikovanější a mají uvnitř jednoduchý počítač. Tady pak není problém naprogramovat patřičný kodek. Ovšem je to otázka ceny - za každý formát se platí autorské poplatky. Takže si buď jistý že by to na něm bylo napsáno, jinými slovy co na nich není napsáno neumí (přeci když už za něco zaplatily tak ať to každý hned ví).

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » CD SONY CDP-410 - ??? PÁLENÁ CD ???

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£