(upravil stiglitz 5. 10. 2013 21:58)

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

Teď se trošku rozepíšu. Dnes jsem celý den věnoval poslechu Cantonů se všemi třemi zesilovači, které vlastním - tedy Dual CV6010, Technics V620 Mk II., A R-1, Finearts od Grundigu.
Jakkoli se mi Dual líbil, při přímém porovnání s R-1 propadl, Technics dopadl ještě hůř. To co mi zahraje R-1, nemají ty dva výše zmíněné stroje nárok, a zkoušel jsem je s mými bednami, širokopásmy RFT,  Cantony, a ARS 9207. S výsledkem dost podobným.
Přímé porovnání beden - šlo vlastně jen o mou konstrukci, protože RFT a ARS 9207 jsou neporovnatelné.
Na každý jednotlivý zesilovač s vyjímkou R-1, protože tam to nejde, jsem připojil bedny na svorky A a B, přepínal jsem jednotlivé soustavy, a L-107 - bohužel - pro mne bohužel - dostaly na prdel.
Měl jsem celou řadu CD, přehrával jsem i LP, bohužel. Šetrně s tím seznámím manželku, poznal jsem, že zvuková bomba, jak píše Franta Kraut není až zase taková bomba.
Když jsem přepínal mezi soustavami, jako bych na Cantony hodil deky.
Krabice jsem nevyhodil, protože asi půjdou do světa. LE- 107 jsou určitě výborné bedny, ale já jsem asi někde jinde, za což nemůže měření, já neumím měřit, a ani nehodlám měřit, protože aktuálně se tím prostě nehodlám zatěžovat. Moje bedny si nechám, protože jsou prostě výš, jinde, zapracuju ještě na nich, jsou to živé bedny, můžu je vylepšovat, je tam prostor pro tohle... a nechám jim jednou někým odladit výhybku, ale tu svoji u pravenou nevyhodím, co kdyby. Dělal jsem to intuitivně, a krom měření jsem nic neošidil. Když jsem třeba propichoval membrány pod vrchlíky kvůli uvolnění dynamiky nebo vyztužoval koše dřevěnými hranolky a na těch hranolcích honil rádius, aby beze zbytku přilnuly k žebrům, aby na poklep nezvonily, a pak ty hranolky ještě olepoval filcem, tady na fóru se všichni smáli. Jediný kdo mě povzbudil a nesmál se, byl Dawsoo. Dělal jsem i jiné věci, a myslím že svůj vliv na čistotu projevu mají fatální. Na čistotu projevu, nemluvím teď o dírách, nebo hrbech.
Jednou ještě něco postavím, teď ne, budu zase chvíli fotit, protože focení miluju.
Tož tak.
Jenom nevím, čím nahradit R-1. to bude těžký, navíc má tuner...

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

zvláštní chutě, to snad čímkoliv...
nenápadnější bedna třeba může hrát přesnějš, ale jestli si libuješ v harmonikách wink

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

Mission 782 měly cháru jako Karpaty. Všichni se mohli podělat, a staly se reprosoustavami roku, je to asi deset let. Cena EISA? Nebo jak se to jmenuje...

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

však, líbit se a být správně jsou mnohdy dvě různé věci wink

(upravil reta 5. 10. 2013 23:18)

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

Nepér napsal:

Řekněme, že do konce roku potřebuju mít na faktuře nějakou elektroniku za cca 10 000,- , chtěl bych si pořídit nějaké sloupové reprosoustavy do místnosti velikosti panelákového obýváku (bedýnky fungující v malém pokojíku s postelí a psacím stolem to zvukem, respektive nízkými kmitočty, nezaplní). Nedávno jsem zahlédl test na iDnes:
http://technet.idnes.cz/test-reprosoust … rcury%20V4
Co si o tom myslíte? Mám se tím řídit? Nebo si za těch 10t mám koupit něco úplně jiného?


Právě jsem se vrátil né z hradu ale z výstavy http://high-end-praha.cz/ pokud můžeš tak se tam stav myslím, že se tam dá něco vybrat.

(upravil reeb 6. 10. 2013 10:03)

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

Na nějaký test se vybodni (nehledě na to že je starý) a obejdi prodejny a poslechni si.

pozornost bych věnoval českým výrobcům

http://www.vmaudio.cz/index.php

http://www.xavian.cz/cz/uvod

http://www.shan.cz/CZ/home.html

Web

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

Tyjo, check dotáhnul VMA-III! To mi nějak uniklo smile

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

Zorgu, ne abys dával R1 pryč.  smile   Já jsem na Grundig zatíženej.

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

Děkuji stiglitz-ovi za podrobnobný popis zkušeností. Pomůže to odolávat řečem v různých časopisech a nenechat se zmanipulovat k nákupu blbosti a vyhození peněz. V audio studiu zase člověk nemá dost klidu a času, nejlepší je osobní domácí zkušenost.

Při té příležitosti bych chtěl připomenout jeden starší příspěvek, který porovnává Xaviany XN125 s levnými sloupy s TVM+Tonsilem a Xaviany vyšly horší: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 98#p134598

Ještě poznámka: nebuďte fundamentalisty při hodnocení významu charakteristiky. Může být super rovná, ale když má repro zvuk plechovky, tak je to nanic. Aby se tady ještě nepropagoval nákup reprokabelů za tisíce a že to bez nich nejde.

Web

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

pokud jsi CANTONY koupil za cenu 3850 nebo kolik tak je neoprávněné je hanit!!! kolik stála výroba těch tvých domácích?  a musíš počítat s tím že slušné sloupy pod 20000 nekoupíš takže když v bazaru je někdo prodával za 3850 tak asi věděl proč  navíc vím ze svý zkušenosti že zesilovače kreré fungují na jednich bedndách nemusí "fungovat" na druhých  podtrženo sečteno KDYŽ NĚCO KUPUJI NEJPRVE SI TO POSLECHNU NA SVÝ APARATUŘE  to je základní pravidlo každého hifisty !!!
vymluvat se pak na  to  že to nehraje jak si předtavoval je pouze tvoje chyba né těch Cantonů

(upravil Zorg 7. 10. 2013 9:17)

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

Jóóó komerce, to se můžete donekonečna rozplývat. Mrkněte se co se na příklady co se dostává zákazníkovi - podle mě občas pěkný prasečiny:
http://www.stereomojo.com/Small%20Speak … ements.htm
http://www.stereomojo.com/Small%20Speak … sPart2.htm

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

Cervajs - já je nehaním. Já jsem napsal svoje dojmy, což můžu - to za á, za bé, tady ti diskutující na to byli zvědaví, za cé, podle toho jak vrčíš se zdá že s mým příspěvkem máš problém, za dé, jestli je vyloženě chceš, pak Ti je mohu zaslat, pokud složíš tuto tebou uvedenou částku + pošta na můj účet. Tak. Někde výše píši, že Cantony jsou určitě výborné bedny, takže "...nevymluvam se pak na  to  že to nehraje..."
To je všechno, co si o tom myslím, já Ti na rameno chodit brečet nebudu.

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

já bych je koupil kdybych je využil Ale nevyužiji mám malou místnost cca16m2 a tam mi stačí moje Bowers&Wilkniks 685

(upravil Hordek 28. 6. 2014 14:55)

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

.

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

no, to se pak ale člověk nemusí o nic vědeckýho snažit a stačí něco nabastlit "dle aktuální chuti", třeba bumcink nebo něco barvícího, to se většinou lidem líbí, to jo...

(upravil MaBat 7. 10. 2013 19:21)

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

Tak především teze "co je mi platný, že reprosoustavy ..xyz.. mají nádherně vyrovnanou cháru, když mi uši říkaj fuj... " je zcela neopodstatněná a zavádějící. Byla provedena spousta experimentů ukazujících, že mezi měřením reprobeden a jejich hodnocením naslepo existuje poměrně přesvědčivá závislost (asi nejznámější viz AES). Tzn. pokud reprobedna naplňuje jistá kriteria svým měřením, je velmi nepravděpodobné, že nebude (naslepo) hodnocena pozitivně. Naopak, tedy v případě, že neměří dobře, už to tak jednoznačné být nemusí - záleží, na jakou deformaci může být kdo zvyklý a jaká bude komu v daných podmínkách vadit méně. Ale směrem dobré měření -> dobrý zvuk to funguje velice spolehlivě. Jde "jen" o to koukat se na tu správnou množinu měření a umět to naváhovat.

(upravil Hordek 28. 6. 2014 14:54)

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

.

(upravil Hordek 28. 6. 2014 14:54)

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

.

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

Co k tomu dodat smile

Re: Jaké sloupy okolo 10t? Test na iDnes?

Ve fotografii je něco podobného - testy objektivů, a když chce výrobce, aby ostatním spadla brada, vytasí se s - tuším takzvanou MTF křivkou. Tam dokazuje, jak jsou jeho skla kvalitní. Myslím že tenkrát to zrovna Pentaxu nevycházelo, jako konkurenci, ale - ta kresba..! Naproti tomu Canon měl ty grafy skoro všude, chlubili se, ale objektivy nic moc - průměr, a spíš horší, teď se bavím o amatérských sklech, problémy v rozích, protisvětle... kontrast... Ale to už tak dvacet let bude.