Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 8 z 16)

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 10 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [141 až 160 z 303]

(upravil Zorg 25. 9. 2013 15:01)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

tak třeba já bych ho ladil vejš, abys neměl na basech lavór. tuhé; možná to souvisí i s tím, co píšeš dál: menší bedna, vyšší lazení, tj. jen v pásmu vyšší citlivosti,větší SPL v tom pásmu, pod tím stejně bude nějaká basovka.

jenže to už jde o protichůdný argumenty - co nejníž v co nejmenším objemu. je jasný, že pak musíš něco obětovat;citlivost dole.jak říkám, bude se ti dobře (bez hrbu) ladit v malým objemu ale tak minimálně od 35Hz vejš (br samozřejmě), aspoň dle toho co jsem si simuloval.
no to jsem zvědavej co z toho vytáhneš. do uzavřenky bych ho fakt nedával, to se dají najít vhodnější reproně i v těchhle velikostech/výchylkách..

(upravil mechanik 25. 9. 2013 22:49)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Než sa k tomu dostanem tak to portvá, silný monoblok, aktívna výhybka... Teraz mám prednejšie veci... K tomu sa dostanem najskôr tak o rok a pôl big_smile

EDIT: Ono tieto výkonové veci sú velké a vychádzajú dosť draho... Monoblok by mal tak 800W.  Použil by som pomalé MJL a budiče kludne tiež MJL. Aktívna výhybka by mala plynule nastavitelnú fázu a kmitočet, prepínatelnú strmosť od 18-24db do 36db, Niekolko parametrických EQ s nastavetelným Q, kmitočtom a cca +/-10db. Nechýbalo by ani klasické zdvyhnutie spodku zase s nastavitelním kmitočtom a úrovnou (db). A ešte subsonický filter a rovno 36db aby nekecal do pásma nad svojim ladením a pekne zaberal. Celé by sa to spínalo signálom ktorého úroveň by bola nastavitelná a tak ísto čas vypnutia by sa dal nastaviť. Použil by som uPC a nastavovalo by sa to jumpermi alebo prepínačmi.
Viem že dosť toho ponúka aj aldax ale toto by bolo o dosť vymakanejšie. Hlavne by to bolo moje a mal by som z toho velkú radosť.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Dawsoo to má těžký,protože slyší jakékoliv zkreslení,ale má na to lék.Osadí nezkreslující zesilovače a měniče,k tomu dá jednoduchý filtry a veškeré tímto způsobem minimalizuje.
Já sem na tom hůř.Zjistil jsem že bednu se slušnými měniči,aktivní vyhybkou a slušnými zesy přehraje bedna ze šrotu nalezeného v dílně osázená TW.Proč?Protože první bedna hraje v obyváku a druhá venku.A vzhledem k tomu že mám dvě malé děti a tudíž potřebuju manželku,nějaké větší úpravy místnosti nehrozí.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Já bych měl lék.

(upravil Zorg 8. 10. 2013 10:48)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Něco pro Davču: http://www.nxtbook.com/nxtbooks/newbay/ … tid=58#/62

Frank Filipetti on M2:
2011 (alpha version of M2): "I hate horn-loaded speakers, I always have. Horns sound peaky to me, and they beam high frequencies. I've never liked them in general and I didn't really like them here"
2012 (final version, new wg etc.): "The M2 with the D2 driver and this new waveguide sounds smoother and sweeter to me than even the best soft-dome tweeters... The clarity and the lack of distortion is phenomenal... I couldn't sleep for four days." tongue tongue lol

(upravil MaBat 8. 10. 2013 13:44)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

"The M2 with the D2 driver and this new waveguide sounds smoother and sweeter to me than even the best
soft-dome tweeters. It's clear, clean, efficient, remarkably free of beaming. The dispersion is ridiculous.
The overall center image is so striking and coherent it feels like you have a center channel. And the clarity
and lack of distortion is phenomenal. The depth, the image, everything is rock-solid and unbelievably
precise.

The crossover, at 800 Hz, in my mind is inaudible. I've tried to listen for it and can't hear it. And this
new waveguide? I've never experienced a speaker where I can walk up almost to the plane of the speaker and
hear the top end. Hear a center, hear everything; it's probably the most linear speaker I've heard. But it's
not just linear coming out the front; it's coming out the sides. The cohesion no matter where you are in the
room is tremendous.

...
The first thing that literally hit me this time was it almost sounded like there wasn't a speaker
there. It sounded so remarkably clear and free of all those things we take for granted in a transducer"


- Celkem běžná reakce, takhle taková bedna opravdu hraje. Ale není důvod to nikomu cpát, každý ať si dělá co uzná za vhodné, a na co jeho možnosti stačí, ne? Hlavně, když jsou všichni spokojený...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Njn, si pusť třeba tohle, tam se stejnej člověk diví, že když se postaví mezi dvě bedny s kalotama, že neslyší vejšky, a že teď je to lepší. Chápu, že asi ve svý profesi nemusí bejt nijak technicky založenej, ale že do tý doby neslyšel nic podobnýho je docela zvláštní.
Btw, ta horna je docela macek, když tam stojí vedle ní...

(upravil MaBat 8. 10. 2013 14:53)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

No je tak velká, jak být musí, aby se mohla dělit s 15" na 800Hz, což dává cca 90 stupňové pokrytí...

- Z toho už ale čiší dost marketingu. Hlavně mi není jasný, jak to může pořád tak hezky fungovat, schovaný za tím mixpultem.. smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Já se chtěl zrovna optat, proč maji za tím mixem ten basak v úrovni uší a ten zvukovod tak vysoko. Při 90 stupních je to zřejmě pokryté dobře

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

He? Ty em dvojky mu tam stojí vzadu za pultem na zemi... big_smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

M2_Owners_manual strana 7

Web

(upravil MaBat 8. 10. 2013 15:23)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Ono za tou konzolí to bude vždycky kompromisní, ale to už je jejich věc. Možná ale, že jsou na to zvyklí a nevadí jim to. Vybavuju si teď i nějaký výzkumy ohledně toho, jak moc tam ten stůl vadí, resp. co to akusticky (systematicky) dělá a jestli to může mít vliv na výsledek. Odraz od něj totiž nebude zanedbatelnej. Ale to už je téma akustiky studií a to je kapitola sama pro sebe...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

rotr: mozna prave proto, aby nebyl zakrytej ten basak jako je to v tom videu, v manualu je i tabulka vzdalenosti "when elevated". pak ale nechapu proc je i nedoporucujou sklonit...

Me by zajimalo, jak dospeli k takovemu tvaru wg.

Jinak tech 800 je pry deleno aktivne a
Image Control waveguide dispersion: 120° H x 100° V

(upravil MaBat 8. 10. 2013 15:32)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Zorg napsal:

Image Control waveguide dispersion: 120° H x 100° V

Zorgu, to nejsou nijak exaktně definovaný parametry. Fakt je takový, že ta patnáctka bude na 800-900Hz směrovat přibližně 90° svazkem pro -6dB. A zvukovod, jak je vidět z těch měření, má index směrovosti už jen vyšší nebo roven. A má-li to být 90 nebo 100, už nehraje takovou roli.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Jo, to jen že to takhle flákli do toho pdfka a já to tam zahlíd...
Každopádně to berou jako asymetrický (což na první pohled na té wg nevidím), a zajímalo by mě, co je vedlo k tomuhle tvaru.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Trochu asymetrický to je. Na to se asi budeš muset zeptat někoho od nich...

(upravil mechanik 8. 10. 2013 16:52)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

nemôžete tie drivery a horny riešiť niekde inde?

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Nějak moc to sem nepatří, ale přijde mi nesmyslný se "honit" za co nejnižší f3. Jaký to má smysl, když ve finále je taková bedna v uzavřené místnosti a má tím pádem "sklony" k dunění? Já už mám naposloucháno spouosty beden a musím říct, že bedny hrající od 45 Hz @ - 3dB (plusminus) mi plně dostačují a nevidím důvod, proč vyhazovat peníze za předražený reproduktory. Důležitá je plocha na basech. Při návrhu bedny jsou důležitější věci, než se dostat na co nejnižší přenášený kmitočet a ani k tomu není pádný důvod. Toť můj názor na věc. Je jasný, že každý si to udělá podle svých preferencí, ale někdy stačí pouze změnit úhel pohledu na věc...


P.S.: Jsem rád, že aspoň admin má zdravý rozum. smile
P.S.2: Jestli někdo chce doma poslouchat kostelní varhany, tak je lepší si je poslechnout live.. big_smile

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Už se to tu několikrát nakouslo; viz 1. mód místnosti.
Já po zkušenostech s 18" subem ti dávám (téměř) za pravdu smile

(upravil BlackRider 8. 10. 2013 22:48)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Větší plocha na basech je prostě věrnější. To mi nikdo nevymluví. A o tom to je, ne? smile

BTW Davide nečekal bych, že se k tomu budeš stavět takto. Některý Tvý argumenty jsou k smíchu.

Web

Příspěvky [141 až 160 z 303]

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 10 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£