Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 16)

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 303]

(upravil dawsoo 22. 9. 2013 23:50)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Zorg:
Bohužel ano... big_smile Kdyby ne byl bych šťastný člověk s nějakou PA mrdkou nebo ARN312 to je jasný. A flejmu se není třeba bát,dnes je situace dávno jiná než před pár lety, je mi to dnes co kdo tvrdí nebo píše či slyší nebo neslyší prakticky uplně jedno big_smile

PS: jen pro upřesnění,všude budou použity plně kompenzované  filtry nízkého řádu,takže nutností je opravdu jít cestou měničů co se chovají perfektně v celém pásmu tzn bez breakup a stojáků,nelinearit pohonů  a jiných zvuk destruujících anomálií,to že to je pro mne jedinná cesta jsem si za ty léta již stihl několikrát ověřit,na x různých projektech,.. dávno vše tovární co za něco stálo jsem již v ruce měl,plus dnes mám přístup k customizaci měničů což mi otevíírá možnosti jaký nemaj ani kdejací výrobci.takže je pochopitelný že není nač čekat a postavit to nej co dovedu a zaplatím Cokoliv jinýho nemá pro mne žádnej význam,jako ztrácet čas dalším kompromisním projektem na zatím než něco...odkládal jsem to pět let ,tak chci aby to stálo za to.

Moje motivace je poslech ultranízkozkreslujícího řetězce s co nejmenšími nelinearitami, který bude co nejméně slyšet a sahat do signálu ... takže bude jen přenášet muziku k mým uším.

Není co dodávat...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

vidíš, já se spokojim s pumpou na vzduch lol
ale tak nějaký postřehy bych si klidně poslech, proč ne, člověk si pak může začít všímat věcí, co si myslel, že mu nevadily. pak třeba i od kazzatele zase ohledně zesíků, kde psal, že když pak na nějakej průser smrtelníka upozornil, že si toho taky všimne... tak třeba někdy na "stmeláči" wink

(upravil dawsoo 22. 9. 2013 23:57)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Zorg:
jasný v pohodě,každej to má nějak a je to tak správný .... na stmeláči už asi ne , protože na takový věci už bohužel nemám poslední dobou vůbec čas... Jsem rád že si ho najdu alespoń na to že občas se sem zajdu podívat. Moje písmo bylo určený samože pro ty co ocenili SS 26W že toto je ještě mnohem mnohem dál ve všem,jinej důvod k tomu fakt nebyl... to že jsem se rozvášnil je jen o tom že jsem ty basoně slyšel prvně v pokusný boudě big_smile a hapala mi samotnýmu brada big_smile

Není co dodávat...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

dawsoo: bolo by zaujímavé vypočuť si taký nekompromisný systém. Držím ti palce, aj keď ty to vlastne ani nepotrebuješ smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Čau Davide, pro jaký ses teda nakonec rozhodl osazení, jestli to není tajný? Ta 32W vypadá super, ale sem docela rád, že mi nemotal hlavu, když sem to řešil já. Docela rád bych výsledek slyšel.

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Trochu flejmu bychom přecejen vyvolat mohli, ať je tu trochu živěji. cool Dawsoo, pokud jde o to zkreslení, myslím, že jsou na trhu srovnatelná repra, už před tímto SS byl v KT jakýsi Audaphon s AL konusem s podobným výsledkem, takže čekám, že +/- na stejno vyjdou Dayton nebo Peerless, sehnatelné za polovic nebo míň. Kreslí solidně i kolem 500Hz a jdou daleko rovně, takže 3p by s takovými mělo vyjít na stejno. Kónusy jsou taky pevné, je to hliník. Teď bych chtěl vědět, proč by jsi nebyl schopen s takovými dosáhnout stejného výsledku?

Co se týče mě, umím si představit top projekt ozvučení (ve zkratce: 2p+sub) za ne více jak 20k bez použití nějakých česnekových Mundorfů ve výhybce apod. Esenciální je umístění.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

+1, další super pohony mají třeba některý věci od 18s, BMS, atd., dá se najít i hifističtejší lazení než vyloženě PA..

(upravil mechanik 23. 9. 2013 23:39)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Zorg, to neni stavané na 25hz rovno... budeš to musieť minimálne doekvalizovať. Tiež ide o to aké to bude mať po tejto úprave vôbec skreslenie. Tiež to má tak pekelne tuhý záves a stredenie že máš na dolnom okraji pásma kludne 2-3db stratu čím čiastočne stratíš hlavnú výhodu PA a to nízku tepelnú kompresiu. V amplione si prepočítaj Cms a následne nasimuluj... Po ekvalizovaní výrazne vzrastie výchylka a profi reproduktory sú často dosť mizerne vetrané čo môže spôsobiť aj počutelné skreslenie/ turbulencie pozri sa na koš toho scan speaku a iných poriadnych hifi reproduktorov. To ani nehovorím o debilných PA závesoch a penách okolo ktoré vždy tesne pod maximálnou linearnou výchylkou vyludzujú nejake zvuky.
Užil som si s tým dosť mal som tu kopec reproduktorov na ktorých som stratil vždy asi 50% pri ich predaji. Snaha použiť ich bola velmi velká. Na koniec som sa rozhodol riešiť "pevný bass" big_smile poradnym koncákom 400W tak isto SPL.
Inak 18 sound patrí určite medzi tie najlepšie čo sa týka pohonov a celkovo sú vymakané. No príliš dole sa im nechce niesu na to ani robené. Keby sa do toho nútili dopadlo by to tak ako píšem vyššie.
Aby zase nevzniklo nejake nedorozumenie tak neberiem do úvahy miestnosť. V prípade že by som ju do úvahy bral tak by som to riešil tak ako pred nedávnom ukázal antonio.

dawsoo, neurobia lepšiu prácu kondenzátory WIMA MKP do spínaných aplikácií než tie drahé hifistické kondenzátory? Podobne ako koax na miesto drahých hifikáblov

antonio, ja by som to videl aspon na 3 pásmo s 8" basákom nad ten sub. Pri výbere stredakú ta to oslobodí od sledovania Xmax, rozsah a skreslenie smerom dole a podobne. Pri výbere basáku zase... ved vieš big_smile

tak a napísal som všetkým big_smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Subem jsem samozřejmě profi (ne PA, to je public address - ozvučení v Kauflandu apod.) nezamýšlel, ale těžkou gumu aktivní mezi 20-60Hz. Zkreslení, pokud není vyloženě průserové, by mělo být podružně, bo harmonické jsou už v útlumu. Čemu bych se zabýval je pevnost kónusu, to ale neznám způsob jakým ho vyčíst a nemám na mysli breakupy, každopádně je-li to hliník, uhlík, papír typu BG série od B&C... neměl by být problém.

Jinak k tomu chlazení, kdyby byly profi chlazené jako hifi, nevydrželi by tolik, vzduch pod středěním prostě svištit musí, je to daň (kterou v profi samo nikdo ale neřeší).

3p může být, tím 2p jsem měl na mysli 8-15" podle místa + driver.

(upravil Zorg 24. 9. 2013 16:28)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

když už jsme u toho, měl jste někdo v ruce reproň s AIC od 18s? jak se s tím pracuje, jak se to simuluje atd.

antonio: někde tady byla debata, že by to měl bejt šumák, minimálně na basech, tipuju viz methman.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Ano, to byla zrovna debata mezi mnou a jím (nebo ním?) a nepřesvědčil mě, no zkus si to vyhledat a uvažovat nad tím sám.

(upravil dawsoo 24. 9. 2013 18:48)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Antonio:
ne flame nebude neboj ,není k tomu žádnej důvod big_smile určitě máš pravdu a vidíš to ze svýho pohledu správně,leč já se třeba již bohužel neuspokojím s tím co píšeš,různý daytony,18S,Ciare apod jsem měl a ani náhodou mi nestačily,proto jsem se dříve přichyloval spíše k více  prckům a neměl rád velký protože je skoro nikdo neuměl udělat dle mých představ, ale chápu ten údiv, mě by asi na čas asi uspokojily taky,ale max  tak někdy v letech 2005-2008, kdy jsem si hrál s lacinýma reproněma a byl spíše ve fázi experimentální ... big_smile Co se týče hifi tak nevím jak to přirovnat ale použiju debilní přirovnání k autům... nestačí mi oktávka nebo WV,chci maserati,ferarri nebo lambo...nebo blbej příklad nejsem sportovec, takže spíše bentley či lincoln,protože jednoduše by mě ježdění v něčem horším sralo big_smile  doufám že víš jak to myslím... o snobárně to určo není,na to jsem holá prdel a ani si na to si nepotrpím,jen mam prostě jiné nároky a hlediska,a bohužel k mé škodě slyším kurevsky dobře... gro poslechu muziky zjevně vidím trošku jinde než průměrnej člen nejen tady to je celé. smile A abych potěšil i "své skalní fandy" cokoliv PA připomínající mi nikdy nepřekročí práh domu big_smile Jsem halt gurmán big_smile

mechanik:
Nie: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=446  Wima ano je velmi dobrá (používám ji běžně s výbornými výsledky = MKP10) ale jsou výrazně lepší ještě.

zorg:
měl jsem v ruce i 21 od 18S, ano toto je asi jediná značka "PA" kerou uznávám... vše ostaní beru v mém vidění max na ven nebo na zvučení do tělocvičny či na akce,ke mě domů je to ale pro mne nepoužitelný.(B&C speakers,RCF,Ciare,Sica,JBL,PD...) Jinak AIC (pokud myslíš transcoil) je zajímavá věc a pracuje se s tím výborně pokud víš co od toho potřebuješ... možností jak to zapojit a využít je prakticky neomezené množství,stačí jen vědět jak moc chceš tu vlastní indukčnost reproně ovládat a co očekáváš za výsledek smile

Není co dodávat...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

jj, to jsem myslel, ale právě nedomyslím možnosti co to nabízí smile
jinak doufám, že budeš občas sdílnej  a poinformuješ nás, jak pokračuješ na tomhle tvým TOPíku, ňáky grafíky, měřeníčko, dojmy smile sice jsem se vypadá to vydal značně jinou cestou, ale zajímá mě vše vůkol big_smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Zorg:
jasná věc ono je to i dobře,kdyby všichni vnímali stejně a stavěli to samý byl by celej tenhle obor defakto o ničem smile

Není co dodávat...

(upravil antonio 24. 9. 2013 20:57)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

A abych potěšil i "své skalní fandy" cokoliv PA připomínající mi nikdy nepřekročí práh domu

Ještě před přečtením této citace jsem chtěl napsat něco ve stylu kde vidíš problém? Kde se bere ten rozdíl? Nebo kde je výhoda právě tohoto SS, když jsou měřením srovnatelná levnější repra? ALE zklamal jsi mě, nezlob se na mě, ale to je čirá předpojatost, rozhodování se na základě pocitů. Připomnělo mi to video na yutubku, kde si borec dal aparát do gumiček nebo k němu táhl spěšl kabely, byť to nedává racionální význam, jen víra ho utvrzovala v tom, že je to tak správně. Je dost špičkových 6-8" použitelných s kalotama (když už to má jako hifi vypadat), nenapadá mě, co by měly mít "hifi" repráky v sobě kouzelného a proč by to všechna "profi" repra měla automaticky postrádat.

PS: Jen taková drobnost, víš, že s věkem sluch ztrácíš? ne naopak? big_smile

(upravil dawsoo 24. 9. 2013 21:32)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Antonio:
point one:
Tondo sorry ale chováš se te´d trošku jak malý dítě kerýmu šáhli na pindíska:D Ale odpovím ti převelice rád:  Problém vidím jen tam že jsem to zkoušel několikrát a za 5min mě to vždy začlo fest srát .... nejsem přeci masochista  abych se týral něčím co je pro mě nepřijatelný a sere to.. nejsem 100% ten co kecá o něčem co nikdy neviděl neměl nebo neslyšel... neblbni zas, prostě nic není ideální a artefakty kerý produkujou optimalizovaný reproně na vysoký SPL  mi vadí asi víc než jiný kerý produkujou ty zde dnes jak vidím nenáviděné "hifi"  s vysokými Cms a ošetřenými membránami,na něco trochu jinýho, vždy je to všechno o tom že každá specializace a optimalizace je něco za něco a za bé že reprák se musí umět správně použít...  Rozdíl se bere v konstrukci,použitých materiálech pracnosti výroby, a hlavně optimalizacemi pro jiné klíčové parametry. To zda jsem tebe zklamal nebo ne je mi uplně jedno,doprčic snad si nemyslíš že tohle dělaám proto aby mě někdo plácal po ramenou jakej jsem pašák big_smile Dělám to především pro sebe a to je hlavní a jedinná moje priorita. přispěl jsem do tohodle vlákna jen proto že je stále dost lidí kteří to mohou vnímat podobně. To že se toho zas někdo chytá jak hovno košile už já fakt nedokážu ovlivnit a rovněž je mi to uplně jedno,věděl jsem že to bude sranda ale že až tak ? big_smile
point two:
Já narozdíl od tebe jsem všechny reproně měřil a porovnával sebou a tvrdím že mezi např revelatory a ostatními měniči jsou rozdíly a to tak že velké na středech od 200Hz dokonce klidně i o řád ... vše na jednom měřícím aparátu za shodných podmínek. S předsudkama na mě nechoď ,pamatuju doby kdy "kapacity" tvrdily že všechny CD hrají stejně,mezi dráty a koďany není rozdílu a podobný zaručený pravdy... dneska si to nedovolí nikdo soudnej zpochybnit protože by byl za trotla . To že ty to nemáš možnost porovnat nebo to jednoduše neslyšíš či ti sedí něco jiného neznamená že to mají všichni tak ,navíc nechápu tvý čílení , naopak můžeš bejt jedině rád žes našel cos hledal a jsi spokojenej a aspoň nemusíš podstupovat k tomu abys byl spokojenej takový martýria jako já big_smile To že jste se tady te´d zasekli na úrovni Pa v obejváku ....za to já přeci nemohu a ani mi to nevadí jsem jedině rád protože kdo si hraje nezlobí že,ale příjde mi komické se vymezovat vůdči něčemu s čím nemáš zkušenost nebo to tobě nevyhovuje big_smile Hifi není náboženství,netřeba bojů... je to o tom že každý si najde co mu nejlépe sedí kdo tvrdí něco jinýho je lhář.

point3:
Ano ztrácím,ale zatím jen minimálně, takže je nejvyšší čas to dokončit abych si to ještě mohl pořádně nějakých 10-15 let spokojeně užívat a nic nebastlit:D než budu hluchej dědek jako SPL freaci. smile

Není co dodávat...

(upravil mechanik 25. 9. 2013 0:11)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Pri použití PA na basoch (ladené tak ako hifi) sú jasné limity. Niečo som spomennúl hore. No na stredy sa nájde pár zaujímavých PA. BCčka, 18 sound, (moja neoblúbená značka) beyma a potom pár kúskov ktoré by som medzi klasické PA nezaradil, BMS, PHL. No kto to chce mať dizajnovo zladené a má basák z nízkou citlivostou v pasive tak v tom prípade to čiastočne stráca "čaro".

antonio, celkom sa ti divím, po tom čo sme si písali o zlom odvetraní, blbých penách na okraji a podobne... Ten problem bol pri BC 10PS26 jasne počutelný na 45Hz. Uplne dole problem nebol len to fučalo... Ked to budeš chcieť rozumne deliť so subwooferom tak sa tomu uplne nevyhneš. Netvrdím že tento problem má každý 10" PA reproduktor no tie ostatné sú väčšinou ešte horšie odvetrané a nejdú ani tak hlboko ako to BC 10PS26 ktoré dalo ledva 45hz -4db. Tiež z PA malo ešte realtivne velké CMS tuším okolo 250. Iné PA a hlavne nové typy majú často niečo málo nad 100. Práve na opak PA by som použil na sub od 15" hore. Velkou plochou klesne výchylka a rýchlosť vzduchu a pri nízkom delení na nízkych kmitočtoch bude rýchlosť vzduchu nižšia oproti vyšším kmitočtom teda bude to lepšie. Výber sice neni jednoduchý ale nájsť sa dajú celkom pekné kusy pri vyšších cenách.

Pre to si tu ešte nechávam 18SW115 od BC smile raz k nemu postavím 400-800W monoblok a vymakanú aktívnu výhybku s uplne všetkým (šum je tu fakt nepodstatný). A vyskúšam si rôzne typy ozvučních ako Tony Gee s PD. Aj ked skúšal som to volne a bolo to fakt mizerné, celkom by ma zaujímalo ako mu to realne fungovalo s tymi PD.

antonio napsal:

3p může být, tím 2p jsem měl na mysli 8-15" podle místa + driver.

15" alebo 12" + driver? to hádam nie, ešte nedávno si bol proti. Aspon sa pochvál ako sa ti to vidí. Aké sú merania. Ako to vyzerá opticky. smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Ha, nějaká nová modla - vysoké Cms lol
Mechaniku, řada "BG" od B&C nebo tuším NWL od 18s, dále několik BMS, tak ty jsou i "v gumě", pokud ti vadí vlnka. Mě je to teda šumák.

Nevím co se divíš, 10PS26 na 45Hz už moc nepředvede. Ani moc 10" profíků co by šly hluboko neznám, resp. ono to je pak dost těžko proveditelný, aby si to zachovávalo při tak malé ploše citlivost i na basech.

18SW115 mi přijde vyloženě nešikovnej hlavně když vemu v potaz cenu, 18PS100 za zlomek ceny má na doma vhodnější parametry. Měl jsem ho ve větranejch 250ltr. a nenašel jsem problém, mimo fyzikálních omezení daných šířením zvuku v malé místnosti a jedním zdrojem zvuku případně nevhodně upevněným nábytkem apod.
Nevím kam až to chceš ladit a jaké spl na jakých frekvencích očekáváš, ale já se spokojil s f3=29Hz a citlivostí lehce nad 90dB/W/m od cca. 35Hz (do 4PI). a pak stačí 200W než ti vyjede z xmax. Nevím jak máš udělanou místnost, ale (zvlášť) pro nejnižší frekvence bych to fakt tak neprožíval, mojí místnost slyším celkem dost a vadí mi to víc než horší měnič.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Davide nevím proč se tě to tak dotklo, stačilo napsat, že ti to poslechově nesedlo, každopádně úvod mě rozesmál. big_smile O co mi šlo, vysvětlit, kde by se takové rozdíly měly brát, když jsou nenaměřitelné, protože má-li vývojář reprák vylepšit, potřebuje k tomu nějaké podklady, naměřené. Jakým jiným způsobem by mohli inženýři inovovat? Jestli to všichni dělají na základě svých dojmů, tak jsem žil celou dobu v omylu, každopádně vím, že to třeba tak prezentuje Wavecor, ale ta repra jsou právě měřením klasa.

mezi např revelatory a ostatními měniči jsou rozdíly a to tak že velké na středech od 200Hz dokonce klidně i o řád

O řád jako zkreslení? Jinak si "řád" nedokážu představit.

S předsudkama na mě nechoď ,pamatuju doby kdy "kapacity" tvrdily že všechny CD hrají stejně,mezi dráty a koďany není rozdílu a podobný zaručený pravdy... dneska si to nedovolí nikdo soudnej zpochybnit protože by byl za trotla.

Já jen doufám, že nemyslíš CD jako kompakty, kdysi tohle testovalli v časopisu Audio, no velká sranda, nebo jsem to opět nepochopil. Co se týče přehrávačů, neměl jsem možnost toho moc slyšet, ale co se týče třeba výstupů pro sluchátka, neslyším tam velké rozdíly ani mezi levným pro někoho "aušusem" vs. přímo zvukovkou.

naopak můžeš bejt jedině rád žes našel cos hledal a jsi spokojenej a aspoň nemusíš podstupovat k tomu abys byl spokojenej takový martýria jako já

To jsem.


mechanik: k větrání - to ale nijak nezpochybňuju, znám problémy beymy, znám ale i normálně použitelné P.Audio, Celestion, B&C, Eminence... Co se týče mě, v bednách nepotřebuji tahat 10" v 2p k 45Hz, ten reprák sám končí kolem 60Hz podle fs, níž to nemá smysl tahat. 10PS neznám. Cms samo o sobě neřeším. Profi v subu nikdy nepůjde tak hluboko jako solidní guma a když tak to bude třikrát větší.

15" alebo 12" + driver?

Lecos jsem už pochopil a vyzkoušel si, tohle je můj rozdělaný projekt.

(upravil mechanik 25. 9. 2013 13:12)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Zorg, k tým 10" PA, citlivosť ide samozrejme vždy a všade proti nízkym kmitočtom, druhá možnosť je velký objem... No ja som citlivosť nepotreoval chcel som aby to hralo aspon od tých 45hz. No to už je fakt jedno. 

Nie, nie, proti nízkemu Cms fakt nič nemám ale Cms 100 (pardon že nepíšem jednotky) je pri 10" už fakt uchyláreň. Neviem pre čo sú všetky nové profi tak šialene tuhé proti typom starším o niekolko rokov. Problem je len ten čo píšem hore s tak tuhým závesom sa na spodnom okraji pásma môže stratiť kludne niekolko db. Teda čím nižšie tým viac, ked to ladíš napríklad na 60hz tak to nemusí byť také zlé.

Neviem pre čo by bol 18SW115 nešikovný a cena odpovedá prevedeniu. Od SW čakám že pôjde sám o sebe čo najhlbšie a nebude potrebovať príliš velký objem. To 18SW115 presne splna. Má tažkú membránu a velmi silný magnet. Proste vychádza super aj v nízkom objeme čo sa už príliš o PS100 a PS76 povedať nedá. Teda aspon ja považujem cca 200L pri 18" za nízky objem. Dalej ide sám o sebe hlbšie.
Posledná výhoda je extrémna zatažitelnosť, vdaka extrémnej linearnej výchylke tušim 14mm peak a extrémnej kmitačke 11,5cm. To sa využije pri uzatvorených reprobedniach ktoré sú pomocou EQ ladené extrémne nízko. Rád by som si to práve s 18SW115 skúsil. Vtedy je potrebný kludne aj 1kW zosilovač, ked to má dosahovať slučné maximálne SPL. To je pri bežných hifi/profi reproduktoroch uplne nemožné. Viem že je divné niečo také stavať a vychádza to velmi draho no proste extrémy ma lákajú. Ako píšem hore mám to na hranie a skúsim si všetko čo sa skúsiť dá...

Příspěvky [121 až 140 z 303]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£