Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 16)

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 303]

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Mám to změřený, ale na takovýhle pětidecibelový humus jsem se ještě nedostal.

(upravil man.earth 29. 1. 2011 22:42)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

to je basak s nizkym Qts a nizkou delickou, velmi podobne pracuje TIW250XS.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Ano dělení pod 300Hz a opravdu dost nízké Qts.
TIW250XS má ale 0.33, což přece není nízké.

Web

(upravil man.earth 30. 1. 2011 15:11)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Fs/Qes je na 10 palec skoro 100 dost vela, vtedy to peakuje okolo 100Hz.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Každý nízko delený reprák bude bez kompenzácie okolo 100Hz peakovať. Medzi EBP a rozmerom repro nie je žiadny vzťah.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

netvrdim, ze je vztah medzi rozmerom a EBP, ale okolo 100Hz to pri EBP napr 50 peak robit nebude a pri dobrej vyhybke amplitudovy peak nebude vobec. Potom zalezi od impedancky a zosiku, ako sa to cele bude spravat.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Práve naopak, ten peak bude ešte väčší.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

EBP je pokud vím šířka pásma rezonance při -3dB oproti fs. S píkem, o kterém se tu mluví, to nemá co dělat, ten tvoří rozdíl fáze filtru k impedanci.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

sleduji to tu už chvíli - a není pro vás hoši jednodušší naházet si to všecko do lsp cadu a nasimulovat?. Tam to přeci uvidíte úplně jasně.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Ovšem nezapomenout zaškrtnout políčko crosscalc v tabulce s ts-parametry

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Áno, bolo to nešťastne podané z mojej strany, platí to za konkrétnych predpokladov.

(upravil dawsoo 21. 9. 2013 13:32)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

malé občerstvení:

26WX86XT00 je zpětně srandovní malej basánek proti brutalitě s názvem 32W4878T00, mám dva kousky už od jara 2013  a je to asi jen kromě AT ktewrá má taky co nabídnout patrně jedniná naprosto nekompromisní 12(13) na trhu,slyšel jsem a měl leccos ,ale toto je opravdu v reálu těžkej "námrd" big_smile Ani venku z bedny freeair jsem ho nedonutil Parasoundem HCA-2000II (450W/4) jakkoliv zkreslovat,přitom Fs=18Hz a stačí mu 80-90l což je naprostá paráda a ideál... jen dodám že sice ho maj vedenej jako subwoofer,ale je to čistej silnej basák s naprosto čistými středy a ultranízkým THD až do 3kHz!!! V bedně si bude libovat s dvěma 12 pasivními radiatory laděnými na 9,7Hz a bude to snad už má konečná v Hifině... PC- Czap-Quadraamping (Tajné zesíky na které nemá parametrově asi nic) - (4way revelator hrombudky
které by stály v krámu tak 1,5M vyhýbky čistej pasiv bez sraček = vše mundorf+jantzen) Až to bude hrát budu se konečně zas smát i plakat podle toho co zrovna bude hrát za muziku big_smile big_smile big_smile

Není co dodávat...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

dawsoo: Co budeš dělat až uvedou dražší basák? cool

(upravil mechanik 21. 9. 2013 18:36)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Vyzerá dobre no mohol mať trochu väčšiu "dieru" v magnete ked už má 76mm cievku. Aj tak je to stále lepšie než väčšina iných reproduktorov... napríklad TIW300... No možno to prehánam po blbých skúsenostiach s rôznymi PA som na to už dosť citlivý. A tiež asi som už trochu zblbnutý z 10" SB smile To je fakt nejlepšie odvetraný reproduktor čo som doma kedy mal.

Kombinácia TS vyzerá velmi dobre na prvý pohlad. Nesimuloval som to.

Quadraamping, to znie už trochu snobsky smile Nepoužiješ aspon pre basy aktiv? teda ušetrilo by to kompenzácie impedančných peakov a celkovo kompenzáciu Le. No v prípade že plánuješ kompenzovať nejake z tých menších rezonancií asi dosť mäkkej membrány 250Hz 350Hz 750Hz 1800Hz tak už by to nebol len primitívny low pass filter s jedným OZ... No na zvuku sa ten aktiv kladne prejavý ako výkonnejší zosilovač, hrubší kábel a podobne...

Viem že je ti všetko jasné a asi to už máš celé premyslené. To len tak ako to vidím ja smile

(upravil dawsoo 21. 9. 2013 23:07)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Antonio:
Nic Tondo,dvanáctka je pro mě max a bedny budou udělné s tímhle a pochybuju že by ss udělal ještě lepší 12 palec.... big_smile Tohle myslím bude ok. Původně to mělo být celosymetrický apolito s 4x8 na stranu,ale nakonec původní můj mega projekt jsem přenechal kyselymovi s tím že já budu mít tuhle kompaktnější variantu.

mechanik:
ne aktiv 100% ne,jsem již "bohužel" podstatně dál,nemyslím si že aktiv je kvalitou lepší nebo lacinější nebo jakkoliv výhodnější v podobném kvalitativním provedení ... bude to čistokrevný pasiv komplet s těmi nej špičkovejma součástkama co si mohu dovolit,je to finál po kterém již pro sebe nic dalšího dělat nikdy nebudu tak jdu na doraz co to jde... nechci si zanášet zkreslení a nelinearitu jakýmikoliv vřazenými dalšími korekčními a ekvalizačními obvody a malými lacinými MKT kondenzátory v obvodech filtrů s mizerným tgD v nějaké aktivní vyhýbce... podotýkám že všechny zesilovače s pokročilou korekcí chyby mají THD pod 0,0005% v celém akustickém pásmu a SR=přes 200V /uS  a jsou stejně jako analog část DACu striktně DC coupled + zesáky i bez jakéhokoliv DC serva tzn opravdu 0-150kHz smile ...  Navíc v návrhu počítám s cívkou s Rdc 0,4R pro otimální celkové tlumení ... dělení bude cca 350-1k-4,7k smile neboj vím více než dobře co a proč dělám. smile Ten basák je opravdu tak dobrej že cokoliv co tam nepatří by výsledek degradovalo.

Není co dodávat...

(upravil mechanik 22. 9. 2013 0:21)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

"THD pod 0,0005% a SR=přes 200V /uS" hmm smile Inak ten aktiv som samozrejme myslel len na basy inde by som ho tiež nerád používal. Viem že to neni jednoduché... Napríklad ja som zistil že prínos diamond bufferu v zostave nepočujem a musím ho osadiť poriadnymi rýchlikmi aby zvuk nedegradoval pod úroven ktorú to malo bez neho. Myslel som že vzhladom na vysokú rýchlosť samotného obvodu to nebude príliš citlivé na rýchlosť tranzistorov. Teraz som stratil chuť vôbec niečo zložité stavať preto že sa bojím že s použitím bežných tranzistorov to bude horšie než nejaka jednoduchá vec osadená kvalitnými tranzistormi.

S tým optimálnym tlmením to podla mna neni také jednoduché teda ked sa počíta podla Qes tak to je silne závislé od tuhosti závesu a nemám pocit že by reproduktorom s poddajným závesom stačil zosilovač s výrazne horším DF a teda vyšším odporom než tým s tuhším závesom. Teda aspon v praxi som došiel k rôznym výsledkom.

Ale asi okolo toho príliš kecam a tiež je to OT. Ked ona tu už dávnejšie nebola nejaka téma ktorý by ma zaujala smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

mechanik:
Ano bohužel v tom s tebou souhlasím že hlavním limitem jsou nyní součástky... stavět diamond s BD139/140 na konci nemá opravdu moc smysl,já to již říkám dlouho že DIY jako takové ztratilo dávno smysl,člověk který chce ušetřit si v bazaru může koupit hotovku např. zesíky už i do 2 tis a o bednách ani nemluvě,stačí se podívat na bazar a nebo na projekty které za dobu šesti let vznikly i třeba i tady smile To co dělám já už DIY taky vlastně moc není,zesilovače jsou továrna ale mnou upravené,bedny skelety na 4p bude dělat profesionální firma... jedinné co bude DIY je můj návrh výběr repro a vyhýbky,a důvodem není spoření ale to že na trhu nic podobného co si mohu dovolit a nakonec asi i bez ohledu na cenu skutečně není.

Není co dodávat...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

To máš fakt tak brutální sluch, že v pásmu, kde spíš hraje místnost, poznáš takovýhle nuance? smile

(upravil mechanik 22. 9. 2013 21:34)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

dawsoo, presne tie BD som myslel len som to nechcel písať smile Inak ešte dúfam že sa nejaka alternatíva nájde. Pred nedávnom tu tiež ešte neboli jfety od magnatec a už tu sú. Mnoho značiek ešte používa staré zásoby. Možno ked sa minú... No možno mám len málo dokumentácií k novým veciam... Dosť ma prekvapilo že aj rotel prešiel zo sankenov na toshiby, myslím koncové tranzistory. Na druhej strane tu dnes mám lepšie prevodníky a op ampy.

Zorg, ked to písal mabat tak to platilo pre basy a pre prvé rezonančné mody miestnosti... Stredy a výšky v miestnosti sú o odrazoch, dozvuku, ktoré ide už riešiť lahšie než prvé rezonančné mody miestnosti, so skreslením typickým pre zosilovače napríklad hramonickým to vôbec nič nerobí...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

asi to sem nepatří, akorát by z toho byl flejm, ale zajímá mě co a jak lze slyšet, pokud ta předešlá 10" byla už tak dost dobrá, tak tohle jestli je třeba i na středech lepší...nevím. jinak na basech je ucho celkem tolerantní...

Příspěvky [101 až 120 z 303]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£