Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 11 z 16)

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [201 až 220 z 303]

(upravil mechanik 10. 10. 2013 18:50)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Ok, uplnem to ešte raz. Pár sekúnd BC 10PS26 pri 40hz a neskôr 45hz pri tušim 4mm p-p a pár sekund to isté generovaný sínus v audacity, šum bolo v reprobedni počuť menej a hlavne je tam počuť šum samotného zosilovača ktorý slúžil pre mikrofon... a tiež ventilátoru PC ktorý je nedaleko...

40hz BC, 45hz BC, 40hz generátor, 45hz generátor, verte že pri SB29 to znie ako z generátoru, idealne vypočuť na sluchátkach alebo niečo čo nerobím tieto problemy...

http://ulozto.sk/xQEk92Ks/40-a-45hz-bcc … erator-wav

tak a do mna smile reprobednu som pretesnil silikonom, vybral som všetky priečky, experimentoval som s BR no z neho to nešlo... nakoniec som dal pod plochu celého koša silikon a tak isto pod šrouby ktoré sú v BC 10PS26 uplne debilne na kraji... a inak to zatesniť ani nejde...

Skúšal som rôzne zosilovače aj DPA330mk2

potom som ich vybral a skúšal to freeair kedy bolo počuť ešte aj ohromné fučanie, pre to som vybral sietky čím výrazne kleslo no stále to bolo mizerné, podla typu ozvučníc alebo volne sa ten zvuk v pozadí menil ale vždy bol prítomný

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Problém je v tom, že nikdo jednofrekvenční sinus neposlouchá.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

lol

To je zoufalý... Balím to, mám podstatně důležitější věci na práci. A ti, co máte doma hotový bedny s B&C můžete pečlivě poslouchat a hledat takovejhle zvuk. Přeji příjemný a produktivní večer smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

je to dostatočný defekt na to aby som tú sračku nikam nestrkal, pri tom videu z youtube by to bolo počuť tiež, tak isto pri elektronike massive attackt, albumy mezzanine, no protection a tak dalej...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Jediný co je tomu zvuku podobný, je vibrující skříň při hlasitosti  -20dB. big_smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

začíná to bejt výživný lol

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

ved píšem že pri 12" to bude lepšie, inak pri mne nič nevybrovalo a je to snímané pár desiatok cm od reproduktoru

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Já mám 15TBX

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Něco tam je, to máš pravdu. Navrhuji trošku jiný test - vzít kvalitní hifi reprák vs kvalitní PA reprák a při stejným příkonu zkoumat chování těch reproduktorů. Nikdy jsem nic takového nezkoušel. Mám tip na výsledek testu, ten si nechám pro sebe. Škoda, že to nikdo nevyzkouší. Mám doma 15" profi, 10" profi ale hifíky ve stejným rozměru ne a kupovat je kvůli tomu nebudu. smile

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Já tu mám Monacor SPH 275C, ale profíka se mi nechce vyndavat z bedny...

(upravil BlackRider 12. 10. 2013 2:11)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Mechaniku, tím co jsi napsal (to co jsem dal jako citaci kurzívou) sis to u mě posral. Rozumný lidi by měli mít rozumný argumenty. OK? Sorry, ale Ty jsi pro mě ten poslední kdo tu má co vykládat o IQ (mimo jiné, to jsi z příspěvku smazal*).

Edit:
*Pardon, asi jsem to v tom zmatku přehlíd - věta, kde se rozjímáš nad inteligenčním kvocientem zde diskutujících, smazána nebyla.

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

black: odpovím kvalitou odpovídajcně posledně nastolenému trendu: akorát bys ten výkon protopil na cívce lol

mechanik napsal:

ved píšem že pri 12" to bude lepšie, inak pri mne nič nevybrovalo a je to snímané pár desiatok cm od reproduktoru

a to jako proč, při stejný xmax? že ty závesy při větším průměru jsou líp provedený, nebo díra v magnetu snad větší?
btw, pokud jsi to poslouchal na tom cos popisoval, což jsou spíš obdélníky než sin nebo snad hudba, tak bych snad i věřil, to by mi klipovaly i uši big_smile

mě by fakt zajímaly metodicky korektně provedený slepý testy, speciálně s některými jedinci...
budu předělávat podkroví na kino, tak mě napadlo koupit hafo průzvučný tkaniny, za tou by co hraje být vidět nemělo...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

MaBat: Myslíš RMX1850HD v můstku na jeden reproduktor (více typů postupně) při výchylce 3mm? big_smile
http://www.youtube.com/watch?v=lW4FPGPEm2U
Doporučuju poslech po druhé minutě - kdo by měl námitky, že takhle chrchlá cápkovi mikrofon, tak ne, přesně tohle je slyšet i ušima přímo, a asi malinko i když je to zamontované v bedně.

(upravil mechanik 10. 10. 2013 19:31)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

BlackRider, tak pardon no, táto debata ma už unavuje pre to som to napísal, ked cheš môžem to zmazať smile

BlackRider napsal:

Rozumný lidi by měli mít rozumný argumenty. OK?

To súhlasím ale MaBat ma tu začal urážať už dávnejšie v inom vlákne... a mal som chuť mu to podobným spôsobom vrátiť. Uznávam že je to dosť ubohé ale na to mohol myslieť ako prvý ja som len podobným spôsobom odpovedal z mojej strany...

K ludom všeobecne určite slušný som. Kto somnou komunikoval alebo ma pozná to vie. Že to čo som napísal niekto berie osobne je jeho problem. Tiež si niesom vedomý toho že by som niečo z príspevku mazal.

Občas možno jednám trochu zbrklo a neskôr ma to mrzí, to je aj mojim vekom no nemyslím si že by som v tomto prípade niečo prehnal.

Zorg, preto že pre tú istú úroven bude reproduktoru s 2x väčšou plochou stačiť 2x nižšia výchylka (to je príklad). Tiež si myslím že 10PS26 aspon tie ktoré som mal v rukách ja boli obzvlášť zlé, verím že pri ostatných PA reproduktoroch to nebude tak velmi počuť a v prípade že sa jedná o väčší priemer to bude zase len lepšie.

Keby mal niekto záujem nahrám to isté pri SB29, tým sa dokáže že to neni skreslením samotného nahrávacieho retazca

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Dělej jak uvážíš sám. Jsi tu sám za sebe.

Taky se snažím být slušný a mám pocit, že ten komu to ujelo nejsem já. Nemám v povaze hned někoho vyfakovat... Ale nahráváš si na to.. wink

Web

(upravil mechanik 10. 10. 2013 20:01)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

BlackRider napsal:

Něco tam je, to máš pravdu. Navrhuji trošku jiný test - vzít kvalitní hifi reprák vs kvalitní PA reprák a při stejným příkonu zkoumat chování těch reproduktorů. Nikdy jsem nic takového nezkoušel. Mám tip na výsledek testu, ten si nechám pro sebe. Škoda, že to nikdo nevyzkouší. Mám doma 15" profi, 10" profi ale hifíky ve stejným rozměru ne a kupovat je kvůli tomu nebudu. smile

Koho to vážne zaujíma ten si to vyskúša ale musí byť ochotný tomu niečo obetovať. Potom ho to niekam posunie. Pozri sa ako sa darí checkovi. To len vdaka tomu že mal iný názor ktorý ho viedol k vlastným pokusom. Ktoré určite nevyšli lacno ale dnes nemusí stavať práve to čo na fore letí a má na veci vlastný názor. Škoda (ale pochopitelná) je že týto ludia si neskôr začnú tieto nadobudnuté vedmosti na tolko vážiť že ich prestanú verejne písať. To už som asi dosť OT.

(upravil MaBat 10. 10. 2013 21:51)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Však si kdokoliv může za 30 tisíc koupit stavebnici véemáček, místo stavby RpM. VMA budou hrát jistě podstatně lépe, se vším tím tajným know-how... smile


Crashpc napsal:

http://www.youtube.com/watch?v=lW4FPGPEm2U
Doporučuju poslech po druhé minutě

Kreši, to už si ale vážně děláš prdel. To přece nemůžeš myslet vážně ani ty.
Uvědomuješ si, co by to bylo za hlasitost, kdyby to takhle lítalo v bedně?? A jak kvalitní by musel být nátrubek basreflexu, aby to ustál bez turbulencí a vlastních ruchů, nezávisle na basáku (musel bys tam dát nejspíš pasiv, což je pro 15" to nejmenší..)? Nemluvě o celkové imbecilitě obsahu toho videa.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Ne nic nevím, pořizoval jsem si 1800W zesilovač na okrasu. Se asi poseru...

Psal jsem, že jde i o menší výchylky. Obsah videa může být imbecilní jak chce. Je tam reproduktor - tedy jestli ho poznáváš, a dělá ošklivé věci, které dělá i při nižšch výchylkách. To byl obsah sdělení.  Ne, takhle reproduktor nepoužívám, ale i kdyby, tak to nelikviduje tu realitu, že to prostě fouká a vydává pazvuky jak prase. Bassreflex používám dřevěný, štěrbinový, a jestli ty moje snůšky nesmyslů třeba na RM čteš, tak obvykle se stejným, nebo spíš větším průřezem, než je 50% plochy membrány reproduktoru. Takový (zakulacený) už by to mohl přenést.

(upravil MaBat 10. 10. 2013 22:13)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Crashpc napsal:

Ne, takhle reproduktor nepoužívám, ale i kdyby, tak to nelikviduje tu realitu, že to prostě fouká a vydává pazvuky jak prase.

Takhle to nikdo nepoužívá! Jenom imbecil.
A kdyby to dělalo slyšitelně i při menších výchylkách a skrz bednu, bylo by to slyšet. Což není.
Pokud má někdo potřebu tu s tím dokola prudit, dělá to zjevně jen kvůli tomu prudit, nebo je z jinýho důvodu nas*anej (možná na mě), jinak nevím. Nikdo normální s tím totiž problémy nemá, resp. o nikom nevím. Rozhodně tím netrpí bedny, co jsem dělal, při myslitelných bělošských hlasitostech.

K čemu potom potřebuješ 1800W na doma?

(upravil Crashpc 10. 10. 2013 22:27)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Takhle v PA používají reproduktory naopak skoro všichni. Membrány jsou "spotřebka". Musí to hrát, vydělávat, a když se k těm bednám příjde blízko, a nalepí se ucho, tak půlka z nich má jasně slyšitelné provozní ruchy od všeho možného. Reflex, mříže, a asi i ten pohon. Jenže tam se ten problém výchylky šikovně ořeže. Když si doma bez subsonicu člověk pustí těch 50W, nic se nestane. Dostane větší rozsah směrem dolů. Když to udělá s 2kW, tak to rozmlátí... Jenže při tom řezání je hned nad ořezem SPL peak bassreflexu, tak to není ještě tak fatálně slyšitelné, jako doma, kde to člověk používá dost jinak.
Tedy ne že bych svým způsobem nebyl rád, když reproduktor při mechanickém "přetížení" zachrlá. Alespoň vím, kdy má dost. Naopak plno modelů RCF má velmi kultivovaný chod, a jsou dost potichu i přes Xmax (oproti B&C), ale to nemůže být žádná omluva. Když deklarují, že Xmax je třeba 9mm, tak to při nich musí jít použít, a ne poslouchat nějaký pazvuk. Ten reproduktor není primárně koncipován na bělošské hlasitosti, a mě nenapadá důvod, proč by měl přestat fungovat tak, jak je deklarováno někde v papírech, a když je třeba v každé prodané aktivce montován 700-2000W zesilovač. Na okrasu tam není.
1800Watt jsem používal na PA ven, ale zapínal jsem ten zesilovač i na hlasitější hraní doma. A když už je to zapnuté, tak tomu člověk někdy dá trošku "napít". Jak jinak... Ale tak mluvil jsi o clipujícím zesilovači, a zase jsi tvrdě narazil, kde hledáš nějakou skulinu abys mě uvařil na něčem úplně jiném a opět zkonstatoval, že jsme všichni kreténi?
Nasranej nejsem, reproduktory B&C mám rád, obklopuji se jimi. Poslední dva příspěvky zakončuješ otázkami, tak jaké pak nasírání a prudění. Prostě odpovídám. Máš problém i s tímhle?

Příspěvky [201 až 220 z 303]

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£