Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 10 z 16)

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [181 až 200 z 303]

(upravil mechanik 10. 10. 2013 17:48)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Crashpc, za tú prvú časť dakujem, je to persne tak. Tej druhej som tiež uplne neporozumel...

A súhlasím považujem to za uzatvorené. Z MaBatovej odpovede je vidieť totalne nepochopenie o čom píšeme, to fakt nemá cenu. Bolo by to dobré to už nejako definitivne utnúť big_smile

(upravil BlackRider 10. 10. 2013 17:51)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Ten zvukový šelest mě trochu znepokojuje, dělaj to i RCFka? (Tuto část bych taky pochopil.)

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

A co když to nebudou dělat Hadexy? lol

(upravil MaBat 10. 10. 2013 18:01)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Ježišmarjá. Nechte si ten knoflík hlasitosti na stejné úrovni, jak při tom testu, pusťte si to při takové hlasitosti v hotových bednách v místnosti a pak vykládejte něco o šelestech. Kdo si myslí, že zrovna tohle má nějaký vliv na kvalitu reprodukce při takové hlasitosti, tak je magor.


- Basstle, rotře, slyšíte doma z beden, ve kterých jsou ty strašný bísíčka, nějaký šelesty z ozvučnic, daný výchylkami basáků? Nebo zvuky jako z fénu na vlasy?

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Zorg> Zodpovědní "hifisti" z toho nebudou spát. big_smile

Mabat> Souhlasím.

Web

(upravil mechanik 10. 10. 2013 18:06)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Pri mojich 10PS26 sa do toho miešalo ešte nejake skreslenie a spolu s ním to už vážne počuť bolo... Teda pri počúvaní elektroniky v ktorej je nízkych frekvencií vážne bohate. Viem že som trochu za blbca mal som to vtedy zmerať... No myslel som si že opustenie toho projektu a predaj 10PS26 za zlomok pôvodnej ceny bude dostatočný dôkaz toho že som si to "nevycucal z prstu". Každopádne ja som si v tom jasno už urobil a na ostatných sa môžem... Ked si pamätáte dával som sem ešte aj nahrávky toho čo to robí... Stačí sa pozrieť na mechanickú konštrukciu drahších hifi reproduktorov kde sa tieto veci riešia a ked má človek trochu IQ tak už si to dá do kopy.

(upravil MaBat 10. 10. 2013 18:07)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Ne, to není důkaz. Nikdo jiný tu s tím totiž problémy neměl a při úrovni tvých dalších prohlášení zde si už nedělám iluze o ničem.

(upravil mechanik 10. 10. 2013 18:08)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Riešil som to vtedy s checkom ktorý už mal skúsenosti so skreslením menších PA na basoch a tiež s antoniom kedy sme sa zhodli že závesy sú pri mnohých PA neštastne riešené a robia pri vyšších výchylkách tiež bordel.

(upravil MaBat 10. 10. 2013 18:11)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Při jakých výchylkách? Při jakých napětích? Při jakých výkonech? Při jakých hlasitostech?

Buď jsi měl vadné kusy, nebo jsi doma nikdy žádný takový středobasák neposlouchal v hotových, bělošsky navržených reprobednách.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Šelest je produkt lepšího chlazení, jinak by ty repráky tolik nevydržely, to dá rozum. Takže buďto lepší chlazení a to, že to v bedně neuslyším nebo větší termická komprese hifíků, kterou taky v domácích podmínkách nejspíš neuslyším, neboť se nehraje tak nahlas.

Cms je prostá poddajnost nemající s nějakým ztrátami nic společného, ty jsou pod Qms.
Textilní závěsy znám blbý třeba u staré 12LX nebo u 10G40, kdy se závěs dotýkal kousku lepidla, co nešlo odstranit. Pokud se tomuto výrobce vyvaruje jsou takové závěsy absolutně ok.

(upravil mechanik 10. 10. 2013 18:15)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

antonio, pre čo sa teda tak brániš ekvalizovanému PAčku na SUB ked to v reprobedni podla tvojho najnovšieho názoru(...) neni počuť?

EDIT: čo viem tak si vtedy písal aj o mizernom mechanickom spracovaní 12PS76, pardon že to teraz vytahujem pripadám si trochu blbo...

(upravil Crashpc 10. 10. 2013 18:16)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Mabat - k šelestu: U normální hudby asi ne. Realita je taková, že leckdy víme houbeles, jak ten zvuk má znít...
U tohodle http://www.youtube.com/watch?v=U18WfcbCRmk#t=32 při větších příkonech to třeba slyším - samozřejmě za současného praskání sádroše na stropě místnosti... Respektive došel jsem k tomu tak, že mě to sralo, a hledal jsem od kud to jde, abych to napravil. Došel jsem pak na to, že to jde nejen z místnosti, ale i ze samotné reprobedny. Obojí je stejně špatně, a asi je alibistické to chtít řešit jen na straně reprobedny, ale tak za ty tisíce... smile
Jinak toto se děje při naměřených výchylkách už dost brzo, zajímavě tak od 3mm; 3,5mm 0-peak a více.
Snad jsem neměl vadné reproduktory všechny. Psali mi i z B&C, že je jim to divné, ať pošlu sériové číslo, že to ověří, ale na to nedošlo...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Já tedy žádnej šelest neslyším. smile
Při nízký hlasitosti, s uchem na bedně i na BR, vůbec nic a při hodně vysoký hlasitosti, kdy se my hejbou žaluzie v oknech a povrzává skříň bych to neslyšel ani stetoskopem. big_smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Možná je to tím, že pokud už dělám reprobedny, dělám je tak, aby výchyly repráků nebyly velký. A pokud někdo nechává mlátit membrány ode zdi ke zdi a diví se, že to dělá pazvuky, ať holt používá měniče, které to nedělají, nebo rovnou ty s větší plochou. Ale trvrdit, že nějaký "šelesty" jsou z principu bolavou patou "PA" reprodukotrů, je stejně ujetý, jako např. tvrdit, že víc zkreslujou.

(upravil BlackRider 10. 10. 2013 18:22)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

V bedně (RpM) to slyšet nebude, navíc když tam 10PS26 hraje od nějákých 200 Hz (frekvenci střílím od pasu).
V bedně, kde bude hrát celorozsahově to též slyšet podle mého názoru nebude. Ve volým prostoru je to úplně jiná situace.

Mechanik> Co říká na takový test reprák typu hifi? Ten to nedělá? Myslím ovšem při stejným příkonu... big_smile

Web

(upravil mechanik 10. 10. 2013 18:24)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Basstl, platí to skôr pre menšie priemery, 10", pri 12" to už bude o niečo lepšie...

MaBat, myslím si že keby si v ruke mal kvalitne spracovaný hifi 10"-12" tak by si už viac vedel o čom hovorím. No ked dobre viem tak na PA si preskočil zhruba z TVM takže sa ti do rúk nikdy nič lepšie asi nedostalo.

Crashpc, presne, pri basových testoch tam bolo jasne počuť niečo čo tam nepratrí, stále som si myslel že je to netesnostami v reprobedni... nízke frekvencie majú znie mäkko a ja som tam počul niečo čo tam nepatrí

(upravil BlackRider 10. 10. 2013 18:25)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Mechanik tvrdí:
MaBat, myslím si že keby si v ruke mal kvalitne spracovaný hifi 10"-12" tak by si už viac vedel o čom hovorím. No ked dobre viem tak na PA si preskočil zhruba z TVM takže sa ti do rúk nikdy nič lepšie asi nedostalo.
mechanik> Začínáš mlet sračky kámo.

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

BlackRider, no moje SB29 sú uplne čisté ked si pustím sinus pod xmax nepočujem nič čo tam nepatrí, pri BC som to počul už pri nízkych výchylkách

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Naposled říkám, že to není slyšet. Je mi jedno, co jste slyšeli speciálně vy dva, jestli blbou bednu nebo už klipující zesilovač.

(upravil BlackRider 10. 10. 2013 18:40)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

mech.> Až předložíš nějáký naměřený hodnoty, tak Ti možná něco budu věřit. Jsi si jistej, že se tu můžeš ohánět s IQ?

Uzavřeme sázky, kdy odpoví? big_smile

Web

Příspěvky [181 až 200 z 303]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£